Skocz do zawartości

Coś szerokiego do LB 10"


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Planuje w najbliższym czasie wymienić kitowego QX-a w swoim teleskopie na coś lepszego. Nie chcę bawić się w półśrodki i zainwestować w coś dobrego. Myślałem, aby sprowadzić sobie z USA Meade 30 mm UWA (299$) albo Explorera Scientific 30 mm (349$). Niestety Nagler to za duża zapora cenowa i nie jest w moim zasięgu. Gdyby promocja firmy Tellevue jeszcze trwała to nie byłoby problemu co wybrać, a tak jest dylemat. Za Meade przemawia dosyć korzystna cena i nie duża różnica w obrazie między nim, a Naglerem, tak przynajmniej wynika z testów jakie czytałem. Podobno Explorer nie różni się w obrazie między Meade, a jest trochę droższy. Proszę o radę co wybrać. Na pewno rada bardziej doświadczonych obserwatorów i znawców sprzętu mi pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem do końca obiektywny, bo jestem "skażony" serią Meade UWA, ale jeśli wyczytałeś, że nie ma różnicy między ES i Meade to brałbym Meade. Z drugiej strony ES są hermetyczne i nie będą parować w środku. Napisali mi ze sklepu Meade, że ES i S5000 to te same okulary w innym opakowaniu + hermetyzacja ES (ta sama fabryka itp).

Sam S5000 UWA daje wspaniałe widoki - w moim teleskopie F5 praktycznie bez wad brzegowych, wstępna recenzję znajdziesz na ACD.

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam S5000 UWA daje wspaniałe widoki - w moim teleskopie F5 praktycznie bez wad brzegowych, wstępna recenzję znajdziesz na ACD.

Jeśli to Twoja recenzja.. zapraszam do zamieszczenia jej też tu na forum -będzie pomocna dla ewentualnych poszukujących!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Tamta recenzja jest moja, ale nie będę jej kopiował. Tu napiszę nową ;)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=994.0

Dzięki na pewno się przyda!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali mi ze sklepu Meade, że ES i S5000 to te same okulary w innym opakowaniu + hermetyzacja ES (ta sama fabryka itp).

A dokładnie produkuje je firma JOC będąca właścicielem ;Bresera,Meade,ES oraz kilku pomniejszych brandów

W 2010 r byłem na targach w Kolonii na ich stoisku gdzie zaskoczyło mnie że wszystkie te znane marki są własnością innej zupełnie w polsce nie znanej.

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uzbroisz się w cierpliwość to niedługo na Astronocach ukaże się recenzja ESa 30mm Marvaza, który ma spore doświadczenie i przez niejeden długi okular patrzył :) Wtedy będziesz miał szerszy pogląd czego się spodziewać.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Minął ponad miesiąc i przyszedł czas na podjęcie decyzji, recenzji się nie doczekałem. Wybrałem Meade 30 mm UWA, zadecydowały względy finansowe, kupiłem go w atrakcyjnej cenie w Stanach, ES 30 mm - był droższy i aż tak mi się nie opłacało. Czytałem na różnych forach amerykańskich, że ten okular to taki Nagler, ale 60 % tańszy i 95 % wydajny. Poza tym jeden z forumowiczów go posiada i nie narzeka. Na astronocach też jest jego recenzja http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=19&str=3 i wypada on przyzwoicie. Teraz czekam na przesyłkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz zadowolony z tego szkla. Pamietam jak go testowalismy. Zrobil na nas spore wrazenie. Naprawde jest dobry optycznie.

Badz przygotowany na maly szok ze wzgledu na gabaryty i wage. To bydle jest. Pocwicz troche w silowni zebys dal rade go dzwigac :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również na nią czekam, a Marek się coś ociąga ;)

No prosze zaraz mnie zlinczujecie.

Jeszcze troche trzeba poczekac. U mnie pada praktycznie codziennie. Cos porypane to lato tego roku. Poza tym te noce takie krotkie ;)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Przecież wiem, że to zależy od pogody i czasu. Lincz to ostateczność ;)

Masz pozdrowienia od starego zespołu AN :)

Milo mi. Oczywiscie pozdrawiam rowniez. :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rano odebrałem okular. Kiedy otworzyłem paczkę i zobaczyłem co w niej jest, krzyknąłem "WOW! jakie to wielkie!". Ten Meade swoimi rozmiarami robi na prawdę wielkie wrażenie. Od razu włożyłem go do wyciągu, wszystko jest na szczęście stabilne, dobrze, że mam zamontowaną przeciwwagę. Widać, że sprzęt jest solidnie wykonany, pewnie trzyma się go w dłoni. Jakoś pod koniec tygodnia ma być poprawa pogody to wtedy go przetestuje w terenie. Postaram się coś o nim skrobnąć na forum. Póki co jestem bardzo zadowolony i z niecierpliwością czekam na 1 testy. Wrzucam parę fotek.

post-184-137699808025_thumb.jpg

post-184-137699808033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i witaj w klubie posiadaczy tego giganta. Jak kiedyś wydawało mi się, że krótkoogniskowe okulary Meade S5000 UWA są duże, to po wyjęciu okularu z paczki przeżyłem szok. Już samo opakowanie robi wrażenie - jest wielkości tostera :)

Ja ze swojej 30 jestem bardzo zadowolony i tego samego życzę.

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandros ale w LB przydała Ci się teraz przeciwwaga na tyłek..w większych wychyleniach stawiam że całość poleci na pysk ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)