Skocz do zawartości

MEADE 114/1000 f8.8 Autostar v12


seeb

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi wczoraj w ręce taki teleskopik z okularem MA25mm pominę na razie fakt, że gó..no widać. Poszukuję do niego instrukcji wydawało mi się, że będzie z tym prościej operować niż bez komputerka ale jest gorzej niż myślałem. Jesli ktoś ma instrukcję do komputerka to chętnie się z nią zapoznam. Po zapodaniu Align one star teleskop kręci się jak pies :) w kółko i podaje informację, że mam nacisnąć enter kiedy zobaczę gwiazdę polarną :) a ja nawet biegać żeby przykładać oko nie nadążam :))

Inną sprawą jest to, że w tym zestawie jakoś widzę lepiej przez lornetkę niż teleskop zatem jaki powinienem skombinować (bo nie kupić tylko pożyczyć - teleskop nie jest mój) żeby mieć lepszy power. Rozumiem, że będą inne okulary do DS'ów a inne do planet ale może coś podpowiecie - cokolwiek ogólnie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiedzy ogólnej 1000/25mm =40x i źrenica w. 2,85mm  to dość uniwersalne rozwiązanie do DSO -wiele jest ich w Twoim zasięgu. Nie spodziewaj się jednak Bóg wie jakich obrazów! Lornetka.. daje ładne, jasne  obrazy ale ile DSO przez nią już dojrzałeś?  :)

Totalnie się nie znam na tych bzykających łapkach  ;) Mógłbym Ci pomóc z GO-TO na paralaktyku ale  z tym :). Spytaj może Gregohra, on ma takiego bzyczka i nieźle opanowanego!

Lub tu może poszukaj instrukcji- Powodzenia!

http://www.meade.com/support/

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz zdjęcia montażu pokazać? ja mam co prawda azymutalne montaże celestrona i SW, ale podejrzewam że  samo ustawianie nie różni się za bardzo. Ja ustawiam zawsze na dwie gwiazdy- najpierw ustawiam dane GPS, potem godzinę i datę (trzeba pamiętać o odpowiedniej strefie czasowej i czasie letnim/zimowym), potem ustawienie na dwie gwiazdy (oczywiście musisz znać ich położenie na niebie). Ustawiasz teleskop na pierwszą (powiedzmy Spica), potwierdzasz i wybierasz drugą- np. Deneb, potwierdzasz- i teleskop sam jedzie do Deneba. Jeśli znajdzie (przynajmniej w szukaczu), dostrajasz Deneba do centrum okularu i potwierdzasz- po chwili pilot pokazuje że alignowanie jest udane. Jeśli pokaże że nieudane- źle wpisałeś któreś dane.

Pamiętaj, że montaż musi być wypoziomowany.

To jeśli chodzi o monty azymutalne, które ja mam. Jak pisałem- pokaż zdjęcie swojego.

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak mój nexstarek- więc pewnie działa podobnie. Podstawą są właściwe dane wprowadzane przed alignowaniem.

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wyglada tak: włącza się potem "speed?" prosi o datę potem gozinę. Następny krok to wybór: Align Easy, One star, Two star

ostatnia rzecz to prosi o ustawienie teleskopu w pozycji "home" co by tam nie ustawić to po potwierdzeniu gotowości do kalibracji telep zaczyna się kręcic jak pies za ogonem. 

Jedzie w zenit i kreci się w kółko... ostatnio wytrzymałem 20 minut :) a potrafię odpowiedzieć na pytanie gdzie jest Vega czy Arcturus w przeciwieństwie do Autostara. Gdyby np się gdzies zatrzymał twierdząc, że to jest vega to by było pół biedy.

po tym filmie wnioskuję, że niestety chyba komputer jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)