Skocz do zawartości

Uliczne lampy gasną.


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się pochwalić nic nie robiłem nic a nic, i od jakiegoś czasu w Brzozowie i w mojej miejscowości gaszą światła uliczne u mnie po 23 godzinie parę minut, Brzozowie też o tej samej godzinie a co za tym mam idealne niebo bez łun, brat mi mówił o tym nie wierzyłem zbytnio, ale się okazało, że przez kilka nocy sam widziałem na własne oczyska i takie miałem wielkie oczy większe od smoka :D .

Wiedziałem, że tak będzie pewnie Gminę nie stać na świecenie, ponieważ robią w Brzozowie obwodnicę a zakończy nie daleko Humnisk no cóż dług rośnie trzeba oszczędzać, w sumie dla mnie to wielki plus, że lampy nie świecą oby tak było jak najdłużej.

A i jeszcze jedno dla tych U G Brzozów dziękuję i pamiętajcie lampy Wasze, ale nocne niebo Nasze. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają robić obwodnice to już trzeba zacząc gadać z urzędasami żeby zainstalowali lampy z płaską szybką i ustawiali je równolegle do jezdni.

W Krośnie ostatnio tak właśnie robią, tyle że instalowane lampy świecą tak mocno, że wypadkowo sytuacja ulegnie raczej pogorszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować, u mnie naród nadal jest na etapie intensywnego czynienia sobie Ziemi poddaną. Ostatnio pobudowali nowoczesne oświetlenie na jednej z ulic. Zdało mi się, że nawet w dzień nie jest tam tak jasno :D

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem na temat oświetlenia. Polska to chory kraj ale bardzo bogaty i stać ją na oświetlenie wszystkich dróg, nie to co Niemcy biedaki na dorobku i ciągle oszczędzają nawet nie chce im się zjazdów pooświetlać na autostradzie. :D

  • Like 1

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym nie martwię gmina sama pod sobą dołki kopie dług rośnie, więc nie ma, co pisać, że oświetlą a zobaczę, ponieważ lampy są gaszone a to już wielki plus, a nie jak to bywało świeciły się w Brzozowie przez całą noc a w mojej miejscowości gasły prawie 00:15 godzinie. Jeszcze przyjdzie taki czas, że będą zdejmować lampy a zostaną tylko na głównej drodze, bo kto będzie płacił jak gmina zadłużona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

 

Ale Brzozów chyba nie gaśnie cały? Kilka tygodni temu (20 marca) jeździłem nocą pomiędzy Krosnem a Brzozowem (nasłuchując sów i mierząc jasność tła nieba) i łuna od Brzozowa była widoczna co najmniej do godziny 0:50.

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku w całym Brzozowie gasną światła mówili o tym mojemu bratu koledzy z pracy a on pracuje w Brzozowie. 20 Marca jeszcze się świeciły przez całą noc do rana w Brzozowie lampy uliczne, doskonale też widać ode mnie z pokoju Kolegiatę Brzozowską Kościół tylko oświetlony nic więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Sky And Telsecope był artykuł nt. zanieczyszczenia światłem. Dosyć ciekawy tym bardziej, że pokazywali mapkę Europy pod kątem rozwoju LP. I ... dramat - Polska i Włochy zanotowały największy wzrost LP w ostatnich chyba 15 latach. W niektórych krajch europejskich LP nieco spadło np. Czechy, Niemcy i Słowacja a także lunapark czyli Belgia, Holandia...

Wzrost LP tłumaczą rozwojem infrastruktury po wyjściu z komunizmu. Nic tylko zawołać  - komuno wróć :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)