Skocz do zawartości

Obserwatorzy z Piły łączcie się


renim

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na forum!

No nie masz do mnie tak daleko  ;) Ty też musiał byś się z Piły wydostać a jadąc na południe masz Ryczywół i Rogoźno a to już moje tereny aktywności

Pozdrawiam !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astronomia.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=8417&start=30 Opanuj się trochę ;)

Co do fotografii "z" 12" - Dobsony nie służą do fotografowania. Jak chcesz fotografować z dużej apertury to stawiasz sobie ładne obserwatorium mniej lub zupełnie nieprzenośne ;)

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.  No tat To żabi skok. Musimy się spotkać kiedyś. Narazie szukam super sprzętu konkretnego. CHYBA kupie Taurusa T500 lub coś lepszego Masz jakieś foty z 12" Poproszę na priva jeśli tu nie chcesz.

Nie wystarczy przyłożyć aparat do wyciągu -trzeba bardzo długo to naświetlać by coś się pojawiło w aparacie z obiektów głębokiego nieba!

Duże Newtony służą w 90% do obserwacji wizualnych!

Jednak Możesz focić tym bardzo jasne obiekty- np. Księżyc

To Księżyc z mojej 12"

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=dlattach;topic=47.0;attach=2858;image

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renim a kiedy kupujesz/zamawiasz tego Taurusa 500?

Pytam się bo nigdy nie patrzyłem przez lustro większe niż 40cm.  Taka baza obserwacyjna z takim lustrem i to w niedalekiej odległości ode mnie -to będzie coś naprawdę super! Chętnie wpadnę polookać -jeśli pozwolisz!

Ale złożyłeś już zamówienie na stronie Taurusa? -wiesz na takie konstrukcje czeka się naprawdę dość długo one, że tak powiem nie są dostępne od ręki!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Sorki za "odgrzewanie kotleta"

Ja jestem z Chodzieży, ale od 3-lat stacjonuję w Poznaniu.

Renim jeśli faktycznie na początek kupiłeś telep j/w, wartości Audi z 2004 roku to podziwiam chęci na inwestycję w hobby.

Pytanie tylko czy oby sprzęt nie zmarnował się na darmo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników szanownego forum.

Piła - Piła lub nawet Wałcz, jest tu kto? :D

Jestem z okolic Wałcza, 8km w kierunku Czaplinka, zasadniczo wystawiam tylko szkło na trawnik z tarasu i jest co oglądać (na mapie jestem na granicy zielonego i niebieskiego czy raczej granatowego obszaru naświetlenia) pod warunkiem, hmm no wiadomo, ostatnio aura nie rozpieszcza.

Początkowo zamierzam tylko obserwować, choć DSLRa mam i jest nawet jak podpiąć, jednak już widzę, że co co mam nie bardzo się nadaje do tego celu.

Po zapoznaniu z niebem ciut lepiej wyklaruje się kierunek mojego upodobania, być może będzie to astrofoto, ale to czas pokaże.

Tak więc dopiero raczkuję i chętnie bym na jakieś "lekcje" się załapał, to też pomogłoby w doborze sprzętu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)