Skocz do zawartości

KONKURS: Ustrzel ?Polonię? - sprawy organizacyjne


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaproponować Userom FA nowy, prestiżowy konkurs pod roboczym tytułem : ?Ustrzel Polonię?

Chodzi oczywiście o naszą polską kometę ?Polonia?, odkrytą przez naszych polskich Astro ?Kolegów i próbę jej fotografii.

 

 

Nic nie przeszkadza by nasz forumowy konkurs szedł równolegle międzyforumowym z konkursem organizowanym prze Michała indywidyualnie, nie chcemy też (oczywiście) zabierać radości zabawy astro-miłośnikom z innych for.  

Dlatego z Tiamatem ustaliliśmy, że nasz konkurs FA pójdzie równolegle tylko u nas.

Nazwę konkursu wymyśliłem spontanicznie i może być w każdej chwili zmieniony ? traktujcie ją jako nazwę roboczą.   ;)

Konkurs Michała dostanie swój dział podrzędny w konkursowym obszarze FA ;)

Michał jako koordynator dobierze sobie dowolne osoby do współpracy i sformuje Jury.

Odbyłem już rozmowę z Marcinem z gazety ?Astronomia?, będzie jak zwykle naszym  patronem konkursowym, ukażą się też publikacje na temat konkursu.

Napiszę dziś też do wszystkich zaprzyjaźnionych portali i sklepu. 

Jeśli kochacie komety, proszę wspomóżcie naszą nową prestiżową akcję ?Ustrzel Polonię? nagrodami . Wkrótce pojawi się baner konkursowy.

Konkurs będzie trwał do końca sierpnia br.  ? są to miesiące potencjalnie najkorzystniejsze do złapania komety.

  • Like 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, piszę post :)

 

Chcę dołożyć do nagrody 4 blejtramy (obrazy na płótnie - druk LATEX) naciągnięte na krosno, gotowe do zawieszenia na ścianie.

Obrazy mają prawdopodobnie format 40x30 [cm] i przedstawiają tematy iście astronomiczne. Są to grafiki wektorowe. Przedstawiają: Saturna, Zbiór Planet Naszego Układu, Mrowie Gwiazd i coś, czego teraz nie pamiętam. 

 

Panie Ignisdei,

 

Dorzuć Pan to proszę do nagrody.

Sponsorem w tym przypadku będzie albo nasze forum, albo moja firemka, ale o tym porozmawiam jutro z prezesem :)

  • Like 6

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku - jako Darczyńca Masz prawo wyznaczenia dla kogo :)

Proponuję dla osoby, która jako pierwsza zamieści fotografie wykonaną z terenu Polski 8)

 

Dzisiejszej nocy będzie tu :)

 

post-476-0-24809200-1432673707_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaszczyt kopnął ...
 

Miło mi :)

To pytanie:

 

Jako darczyńca tych nagród, więc rozumiem, że nagrody, o których wspominam były by dla pierwszego najlepszego?

 

EDIT:

 

Przekombinowałem :P

Dla pierwszego najlepszego - mam na myśli pierwszego, który zrobi, bo już wtedy będzie najlepszym z pierwszych bo będzie pierwszy, ufff...

  • Like 1

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaszczyt kopnął ...

 

Miło mi :)

To pytanie:

 

Jako darczyńca tych nagród, więc rozumiem, że nagrody, o których wspominam były by dla pierwszego najlepszego?

 

EDIT:

 

Przekombinowałem :P

Dla pierwszego najlepszego - mam na myśli pierwszego, który zrobi, bo już wtedy będzie najlepszym z pierwszych bo będzie pierwszy, ufff...

Jedną z trzech - resztę - dwie Jurorzy :)

Ale to tylko moja skromniusieńka propozycja ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Dobra! 

 

Wchodzę w to!

 

Cztery płótna dla PIERWSZEGO NAJLEPSZEGO, czyli PIERWSZEGO, KTÓRY ZROBI ZDJĘCIE KOMETY C/2015 F2(Polonia) i umieści na naszym forum, BO WTEDY JUŻ BĘDZIE NAJLEPSZY Z PIERWSZYCH BO BĘDZIE PIERWSZY! (mod zatwierdź)

 

Powodzenia astrofociarze :)

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zmiana żasad zabawy już po rozdaniu łopatek i wyznaczeniu miejsca w piaskownicy. Miała być babka a teraz ma być babka z siusiakiem :D .

Przepraszam za offa ale nie mogłem się powstrzymać :) Zdjęcia to w ten sposób nie nagradzacie tylko jakąś nieokreślonej jakości pracę pokazującą kometę w sposób być może nawet nie do odczytania dla nieastrofotograficznych uczestników naszego forum. A sądzę że chodzi Wam o nagrodzenie zdjęcia a nie byle czego. Piszę to dlatego, że jest już sporo zdjęć komety - napoleona z Krety , ja mam kilka klatek - ale to absolutnie nie nadaje się do uznania za pierwsze zdjęcie komety!

Nie promujemy w ten sposób niczego poza wyścigiem szczurów ( wg mnie oczywiście)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zmiana żasad zabawy już po rozdaniu łopatek i wyznaczeniu miejsca w piaskownicy. ....

Nie promujemy w ten sposób niczego poza wyścigiem szczurów ( wg mnie oczywiście)

I tu z całym szacunkiem ale się z Tobą nie zgodzę :)

Podobna sytuacja (dodatkowa nagroda) wpadła już kilka razy w Konkursie Henia.

W pierwszym miesiącu pierwszej edycji Jacek Bobowik właśnie dla pierwszego ufundował swoje piękne kalendarze, i jakiś tam Jacek mosiężny teleskopik w drewnianym pudełku.

To tylko wzbogacenie, o co apelował Admin, podniesienie rangi i... nie bójmy się tego słowa użyć.., propaganda dla tego moim zdaniem b. dużego wydarzenia jakim było odkrycie przez naszych Kolegów Polonii.

To nie wyścig szczurów ale zachęcenie :) Zauważ, że z terenu Polski jeszcze jej nikt nie uwiecznił...

Natomiast głównym trofeum będzie nagroda TeleskopówPL i tę nagroda przyzna JURY 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zauważ, że z terenu Polski jeszcze jej nikt nie uwiecznił..." no to akurat nie jest prawda. Nikt nie opublikował zdjęcia. Bo może uznał że to nie jest zdjęcie? Te trzy zaszumione klatki które mam? I co z tego że "pierwsze" kiedy trzeba wmawiać oglądającym że to kometa i strzałką pokazywać? To jest dobre technicznie zdjęcie na poziomie odkrywców komet ale absolutnie oprócz rejestracji faktu że coś tam jest nie widać że to  kometa.

To tylko mój głos w dyskusji. Decyzja i tak należy do organizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa na dziś jest bardzo trudnym obiektem. Według efemerydy swoją maksymalną jasność osiągnie 1 czerwca ale wtedy Księżyc będzie bardzo przeszkadzał w jej złapaniu. W czerwcowym nowiu jej jasność będzie porównywalna do tej która kometa ma dziś ale ze względu na krótka i jasna noc warunki dużo lepsze nie bedą, choć kometa będzie już nieco wyżej. W lipcu wędruje już dość wysoko ale jej jasność mocno spada. Nie będzie to więc obiekt łatwy dla lustrzankowców. Kometa nie będzie też jakoś szczególnie spektakularna, choć przy dłuższych ogniskowych z CCD może coś się uda wyczesać.

Jeszcze słowo do Macieja bo odczuwam delikatne nawiązanie do zdjęcia, mojego zdjęcia Poloni sprzed dwóch dni. Jako osoba doświadczona w astrofoto musisz mieć świadomość że fotografowanie obiektu o jasności 16.9m na wysokości poniżej 15 stopni na jaśniejącym już niebie jest zadaniem trudnym i raczej nie ma możliwości zrobienia z tego astrofoto estetycznego.

To chyba pierwsze zdjęcie komety z PL: http://astrofotografia.pl/wordpress/?p=1886

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się na propozycję Ceszki,  nagrody przyjmiemy do konkursu. Zostawiam też Darczyńcy prawo rozdysponowania nagrody wg swojego uznania, z małym wyjątkiem jeśli przyzna nagrody pierwszej komecie zgłoszonej do konkursu "Ustrzel Polonię" (a MA DO TEGO PEŁNE PRAWO) stanie się wg jego życzenia, jeśli jednak chce wystąpić w roli   Sponsora musi wrzucić nagrody do puli, a kto co dostanie zdecydują opiekunowie konkursu i odkrywcy/ Tiamat i Michał Kusiak. 8)

ps. Witaj Papatki na Forum, rozumiem zgłaszasz swoją fotkę do konkursu? :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa nie dała się poskładać w pixinsight za pomocą CometAlign bo ten nie potrafił znaleźć centroidu, tak słabo odcinała się od tła. Zdjęcie ma raczej niskie walory estetyczne, więc spokojnie może brać udział w konkursie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa nie dała się poskładać w pixinsight za pomocą CometAlign bo ten nie potrafił znaleźć centroidu, tak słabo odcinała się od tła. Zdjęcie ma raczej niskie walory estetyczne, więc spokojnie może brać udział w konkursie :)

To bardzo słaby i mały kątowo obiekt na naszym nieboskłonie więc tak jak napisałeś ciężko mówić tu o jakichkolwiek walorach estetycznych jak w przypadku np. Komety wiszącej  w prawym górnym rogu Forum . Tak...Liczy się również samo uwiecznienie Polonii, a dodatkowo  praca włożona w jej wyłuskanie z "czeluści" kosmosu czy szumu matrycy ;) zaowocuje werdyktem Jury. 

Zachęcam do publikacji Komety na FA w postaci fotek w załączniku.   Proszę też by Opiekunowie stworzyli coś w rodzaju prostego regulaminu konkursu. Można się posiłkować regulaminem naszego prestiżowego MOP-a.  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, Michale. :D

Wrzuć fotkę jako załącznik i będziemy mieli pierwszego uczestnika konkursu, a zarazem zdobywcę okolicznościowej nagrody ;)

Nie rozumiem roszczeń wessela i proszę o udział w konkursie - to ma być dobra zabawa, a im więcej nagród, tym prestiż konkursu i motywacja fotografów coraz większa.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatki, witamy Cię w naszych skromnych progach. Mam nadzieję, że żywo włączysz się do dyskusji i jeszcze bardziej podniesiesz poziom FA swoimi komentarzami i pracami astrofoto. Liczę na podlinkowanie Twojego bloga w naszej blogerni bo świetnie się czyta Twoje posty.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa nie jest obecnie łatwa do fotografowania i trzeba mieć wiedzę i praktykę aby ja uchwycić. 

Michał witamy na forum i zapraszamy do częstego brania udziału w życiu FA.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie być zbyt gołosłownym, CZTERY płótna lecą do ... yyy Papatka/Papatkia/Papatek/Zwycięzcy Okolicznościowej Nagrody w poniedziałek :)

 

post-1318-0-34817200-1432921030_thumb.jp

 

Pozwolę sobie pogratulować w imieniu swoim i Forum, a prezent masz od FA właśnie! Mamy nadzieję, że jeszcze nie jedna buzia się na ten widok ucieszy :)
 

Format: 40x30 [cm]

  • Like 6

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieję, że nie będzie to jedyne zdjęcie komety z terenu PL?.  Łatwo nie będzie, ale na pewno warto próbować, oczywiście liczę na team Polonia, że dadzą nam jeszcze niejeden powód do zarywania nocek i fotografowania kolejnych odkryć :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieję, że nie będzie to jedyne zdjęcie komety z terenu PL?.  Łatwo nie będzie, ale na pewno warto próbować, oczywiście liczę na team Polonia, że dadzą nam jeszcze niejeden powód do zarywania nocek i fotografowania kolejnych odkryć :)

 

Pozdrawiam!

Milion procent wysiłku i nieustające starania zawsze możemy obiecać... ;)

Reszta będzie tego wypadkową.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie oprawione wydruki dotarły do mnie wczoraj. To bardzo miłe i bardzo dziękuję za wyróżnienie choć jakoś nie czuję się moralnym zwycięzcą. Zdjęcie jest niezwykle liche i wykonałem je trochę eksperymentalnie i żeby mieć tą kometę w swojej kolekcji. Bo rejestrując komety przez te ładnych kilkanaście lat nauczyłem się jednego, należy wykorzystać każdą okazję bo kolejnej może nie być? 
Wydruki o ile organizatorzy nie będą mieli nic przeciwko trafią w kolejne ręce. Niebawem zapewne ogłoszę jakiś konkurs na wakacyjne astrofoto na swoim profilu FB i tam zostaną jedną z nagród.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)