Skocz do zawartości

Chwalimy się teleskopem ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i chciałbym pochwalić się nowym sprzętem. Bardzo długo zastanawiałem się co wybrać aby spełnić swoje oczekiwania, więc w końcu 10 dniowego oczekiwania od zamówienia jest! Jeszcze nie patrzałem przez niego lecz efekt jest rozbrajający. Link do obejrzenia wszystkich parametrów podaje niżej. Pozd.
http://www.astroshop.de/bresser-teleskop-ac-152-1200-messier-exos-2-goto/p,20907

post-4280-0-89616300-1432914052_thumb.jp

post-4280-0-01486400-1432914063_thumb.jp

 

post-4280-0-68503600-1432914073_thumb.jp

 

post-4280-0-22738000-1432914084_thumb.jp

 

post-4280-0-93847200-1432914096_thumb.jp

SW 1309 L 6x24 , EQ - 2   130/900   1/6,9  Sony xz1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje zaj.... duży do obserwacji planet gromad i galaktyk. tylko widzę że to nie forum zajmujące się astronomią amatorską tylko wszyscy tak jakby w NASA pracowali.Pojedli wszyscy rozumy na tle nauki galaktyki. Nie każdego stać na sprzęt wart ponad tys. zł. a 100 tys. tak wiec jak nikt nie widział,nie krytykuje. Myślę że sprzęt idealny do moich potrzeb. Dlatego n ie uznaję krytyki pod względem zakupu i wartości przedmiotu, na kogo stać. Ale na 1 miejscu rozumy pojedli moim zdaniem , Admin i innych za nim. Pozd. całe forum nie zrzeszonych.

SW 1309 L 6x24 , EQ - 2   130/900   1/6,9  Sony xz1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja nie umiem się doszukać ale nie widzę ani słowa krytyki w poprzednich postach dotyczących tego sprzętu. Wręcz są słowa zachęty do podzielenia się wrażeniami z użytkowania, lub dokładniejszego opisu tego sprzętu. "...sprzęt idealny do moich potrzeb"- obawiam się tylko że te potrzeby to chęć posiadania ładnego mebelka.  

Zdjęcia każdy może obejrzeć nawet na stronach sklepów, ale przydałby się opis z wrażeń i uwag po kontakcie z tym sprzętem, choćby jak ciężko chodzą śruby regulacyjne czy są jakieś luzy wyczuwalne, jak precyzyjnie działa wyciąg itd

Wtedy miałoby to wartość dla osób wahających się nad zakupem takiego sprzętu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam refraktory. Mysle ze dawidastro jednak cos napisze o jego jakosci optycznej i porowna go do swojego porzedniego teleskopu. Sa obecnie na niebie Jowisz i Saturn. Ciekawe jak sie prezentuja w tak duzym / jak na refraktor / teleskopie.

 

ps. ja tez nie zauwazylem slowa krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem purystą językowym ale nie bardzo zrozumiałem co Autor miał na myśli. Może ktoś przetłumaczyć to na nasze? A poza tym - co tu ma do rzeczy " Admin i inni za nim?" . Jakoś mi to się wpisuje w jedynie słuszną retorykę...

Co do refraktora - miałem poprzedni model tego refraktora . Nadawał się do wizuala i astrofoto pod warunkiem że uźytkownikowi nie przeszkadzała bardzo duża aberracja chromatyczna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawidastro

Po pierwsze trochę powściągliwości

Po drugie nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń pod naszym kierunkiem

Po trzecie nikt Cię nie krytykuje tylko userzy chcą abyś się podzielił jak będzie pogoda wrażeniami z obserwacji tym teleskopem. Zrobił małe porównanie do tego sprzętu co miałeś wcześniej - Czy to takie dziwne?

Podzielenie się takimi wrażeniami może wpłynąć na kogoś innego co stawia pierwsze kroki i kupi taki refraktorek.

Nikt z nas nie jest hiper super bogaty ani nie pracuje w NASA. Większość z nas składa sprzęt latami odejmując sobie niekiedy od ust.

Gratulacje z wyboru sprzętu jest to kawałek dobrej rurki do obserwacji wizualnych. Można pokusić się nawet o robienie nim zdjęć aparatem np Księżyca na początek.

  • Like 6

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów i podniety tak jak napisali moi poprzednicy. Każdy z nas kiedyś kupował pierwszy sprzęt (czy to trafiony zakup czy nie) i każdy tak jak i Ty był z tego dumny, bez względu na to czy płacił 100 czy 10.000 zł. Trzeba dokładnie czytać ze zrozumieniem co kto pisze a dopiero później dodawać swoje opienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidastro

 

To tak jak być na forum fotograficznym zamieścił zdjęcia nowej lustrzanki nie robiąc nią ani jednego zdjęcia. Cieszę się Twoim szczęściem, ale jeśli już zamieszczasz taki materiał to dodaj coś więcej. Tele tani nie jest, więc wypadałoby napisać coś o Twojej ocenie sprzętu - jakość wykonania, dołączone akcesoria, pierwsze obserwacje, co się udało zobaczyć, jeśli masz doświadczenie z podobnym sprzętem, to przyrównanie do nich itp.

Na tę chwilę to napisałeś pierwszego posta w temacie, potem na pierwsze słowa o braku choćby nawet mini recenzji wyskoczyłeś jak Filip z konopii z nietrafioną krytyką podszytą cienkim sarkazmem całkowicie bez powodu. Ogarnij się chłopie. Jesteśmy społecznością, więc nikt nie najeżdża tu na Ciebie. Ciągnąc za język oczekujemy więcej :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem purystą językowym ale nie bardzo zrozumiałem co Autor miał na myśli. Może ktoś przetłumaczyć to na nasze? A poza tym - co tu ma do rzeczy " Admin i inni za nim?" . Jakoś mi to się wpisuje w jedynie słuszną retorykę...

Co do refraktora - miałem poprzedni model tego refraktora . Nadawał się do wizuala i astrofoto pod warunkiem że uźytkownikowi nie przeszkadzała bardzo duża aberracja chromatyczna.

Dokładnie to samo chciałem napisać, kolega powinien dwa razy przeczytać to co napisał przed publikacją , albo lepiej dać komuś do zatwierdzenia
  • Like 2

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dawidastro. Nie rozumiem twojego oburzenia. Przecież koledzy nie napisali nic, co mogło by Cię zniechęcić?! Takimi postami, w których krytykujesz całą społeczność FA nic nie zyskasz.

 

Gratulując nowego zakupu zapraszam do podzielenia się wrażeniami z pierwszych obserwacji. Napisz o różnicy w obserwacjach nowym i starym sprzętem. Zapewne każdy z miłą chęcią wysłucha twojej opinii.

 

 

pzdr

Szymon

(nie pracuję w NASA)

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, przed zakupem mojego pierwszego telepa rozwazalem tez ten model. Wprawdzie szukalem czegos do astrofoto a nie wizuala, ale po poradach kolegow z forum kupilem newtona SW 150/750 PDS.

 

Sprzet ladnie wyglada, ale do minusow trzeba zaliczyc wage(11 kg sama tuba) - jest to wiec bardziej "stacjonarny" sprzet. Na innych forach pisza tez, ze do obserwacji US srednio sie on nadaje - spora abberacja wyłazi :)

 

Oczywiscie, najlepiej bedzie jak kolega dawidastro sprawdzi jak to wyglada faktycznie, bo narazie to jest zachwyt nad zapakowanym cukierkiem - a samku jeszcze nie sprawdzono :P

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, przed zakupem mojego pierwszego telepa rozwazalem tez ten model. Wprawdzie szukalem czegos do astrofoto a nie wizuala, ale po poradach kolegow z forum kupilem newtona SW 150/750 PDS.

 

Sprzet ladnie wyglada, ale do minusow trzeba zaliczyc wage(11 kg sama tuba) - jest to wiec bardziej "stacjonarny" sprzet. Na innych forach pisza tez, ze do obserwacji US srednio sie on nadaje - spora abberacja wyłazi :)

Funky czy to oby napewno 11kg

Bo w/g specyfikacji to on waży 4.9kg-chyba że to tuba z montażem.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funky czy to oby napewno 11kg

Bo w/g specyfikacji to on waży 4.9kg-chyba że to tuba z montażem.

Włodziu tyle to waży. Miałem MEADE 150/1210, sama tuba ważyła 10 kg bez kątówki.

Tu masz w ,,naszym" http://www.astroshop.pl/bresser-teleskop-ac-152-1200-messier-ota/p,20908#tab_bar_1_select

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje zaj.... duży do obserwacji planet gromad i galaktyk. tylko widzę że to nie forum zajmujące się astronomią amatorską tylko wszyscy tak jakby w NASA pracowali.Pojedli wszyscy rozumy na tle nauki galaktyki. Nie każdego stać na sprzęt wart ponad tys. zł. a 100 tys. tak wiec jak nikt nie widział,nie krytykuje. Myślę że sprzęt idealny do moich potrzeb. Dlatego n ie uznaję krytyki pod względem zakupu i wartości przedmiotu, na kogo stać. Ale na 1 miejscu rozumy pojedli moim zdaniem , Admin i innych za nim. Pozd. całe forum nie zrzeszonych.

Nikt nie krytykuje sprzętu, upomina się tylko o brak twoich wrażeń i wstępnych opinii na jego temat. Mało kogo stać na sprzęt za 100 tys., wbrew pozorom twój refraktor też najtańszy nie jest.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz, szcześliwy posiadaczu teleskopu, pozostaje Ci naczyć sie prawidłowo ustawiać montaz paralaktyczny (nie jak na zdjęciach). :)

Tyle ludzi podziwiało nowy nabytek a nikt nie zwrócił uwagi na ten drobny szczegół.

Polarna musi być bardzo nisko nad horyzontem. ^-^

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega nasze słowa zinterpretował jako słowa krytyki. Według mnie jest to jedno z najlepszych jak nie najlepsze forum w Polsce. I nawet jak ktoś kogoś krytykuje (czytaj np. wystawione zdjęcia) to ma rację i autora mobilizuje do lepszej pracy.

dawidastro - przestań się obrażać, spokojnie przeczytaj to co napisali koledzy, łap fotony i chwal się swoimi zdjęciami.

  • Like 2
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Teleskop świetny, sam o nim myślałem. Miałem mniejszy refraktor i obrazy super. Teraz mam SCT 8" i nie wiem czy nie zrezygnowałbym z tych 5cm lustra na rzecz refraktora. Te teleskopy dają chyba najlepsze obrazy. Tylko ta aberracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)