Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Koledzy piszę do was z pytaniem odnośnie opinii względnie waszych doświadczeń co do:

ASCAR FRA 400/5,6

v

ASCAR SQA70 f/4,8 70/336mm

Planuję zakup sprzetu do astro fotografii DS jednak nie mam wiedzy jak i doświadczenia z w/w sprzętem. Proszę o opinie który z nich bardziej się nada.

Napisano

FRA 400 miałem przez krótki okres czasu więc za dużo nie pomogę, na pewno na plus to jakość wykonania i fakt że to Petzval. Ogólnie dobry sprzęt w tej klasie cenowej. Napisz może jakie obiekty chciał byś focić , jakiej kamery używać, czy masz już montaż itp , bo może się okazać że żaden nie będzie ci pasował... Ciężko po prostu po pytaniu wywnioskować czy już działasz w astrofoto czy nie 

Napisano

Jeśłi chodzi o sprzęt to celuję w montaż ZWO AM3,

kontroler ZWO ASIAIR PLUS z buforem 256 GB,

kamerka ZWO ASI 2600 MC-P  MC PRO color APS-C 26 Mpix. 

Jak sie orjentowałem przy zakupie proponowano mi jeszcze dokupienie filtra dwupasmowego  Antlia ALP-T Dual Band 5nm Ha+OIII aka Golden Filter 2" dwupasmowy.  Narazie nastawiam sie na obiekty mgławicowe. Ale w pierwszej kolejnosci muszę ogarnąć podstawy astrofotografii bo sam wiem, że rzucam sie na głęboką wodę. Ale już tak mam w ten sposób temat ogarnę szybciej, a przynajmniej jego podstawy. 

Napisano

Czy twoim zdaniem z kamerą nie poniosło mnie trochę ? Czy nie lepiej  kupić model słabszy i w to miejsce lepszą tubę?

 

Napisano

Zawsze jest ta myśl, że można było kupić coś lepszego 🙂 . Co do kamer to nie pomogę bo nie używam, ale każdy ci powie że 2600 to dobry wybór, popularna jest też 533 , ale ma mniejszą matrycę i skoro chcesz robić szersze kadry to może się ona mijać z celem. Na sąsiednim forum jest fajny temat o filtrach i ich porównaniach, a sam osobiście gdybym miał już jakiś kupować to pewnie ten o którym wspomniałeś pod zaświetlone niebo i kolorową matrycę ... Ogólnie to koledzy coś konkretniej na pewno napiszą. A czemu AM3 , musi być mobilny? Jeżeli nie, to też można rozważyć np EQ6 , a przyszłościowo jak będziesz chciał większy telep to będzie jak znalazł 

Napisano

Miałem FRA400, używałem, byłem BARDZO zadowolony :)

Sprzedałem tylko dlatego, żeby przeskoczyć na FRA600 :)

Czy polecam? Jak najbardziej!

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi. Wybralem SQA 70. Teleskop już zakupiony. Przez pierwszy tydzien intensywnej nauki sprzętu udało mi sie zrobić pierwszą serje zdjęć z guidingiem. Wyszł¹y 3 z 10. Reszta rozmazana bo pierwsza soczewka zaparowała. Jak to mówią pierwsze śliwki robaczywki ale geba i tąk się cieszy. 

  • 3 tygodnie później...
Napisano
W dniu 1.06.2025 o 11:41, dracoxxx napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Wybralem SQA 70. Teleskop już zakupiony. Przez pierwszy tydzien intensywnej nauki sprzętu udało mi sie zrobić pierwszą serje zdjęć z guidingiem. Wyszł¹y 3 z 10. Reszta rozmazana bo pierwsza soczewka zaparowała. Jak to mówią pierwsze śliwki robaczywki ale geba i tąk się cieszy. 

No to zarzuć coś. Sam  jestem ciekaw tego sqa70 🙂 

Zwo AM5N / Ioptron Gem45 / Askar SQA106  / Askar FMA180 PRO / ZWO Asi533mmp / ZWO Asi533mcp
Pozdrawiam Marek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.