Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś pięknego , boże jak mi się marzy takie zdjęcie  :)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 Zdjęcie wykonane Canonem 500 D z obiektywem Canon 100/2,8(3,5) na EQ3-2  30 X 150 sek ISO 1600

 

Zapraszam z tym Pięknym zdjęciem 8)  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7741-konkurs-astrofotografia-miesiaca-forum-astronomicznego-czerwiec-2015r/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla autora. Zdjęcie zwala z nóg (przepraszam za truizm) ;) Nota bene- jaki ten wszechświat jest piękny w swojej różnorodności.(kolejny truizm). Patrząc na fotografię, zastanawiam się, ile tracimy z tego piękna kosmosu nie mając "dostępu" do smoliście czarnego, nieskażonego sztucznym światłem nieboskłonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Najciekawsze jest to że zdjęcie powstało przypadkiem . Fociłem Drogę Mleczną i ponieważ  zostało trochę czasu do świtu to postanowiłem trochę bliżej przyjrzeć się naszej Galaktyce . Dlatego tylko 30 klatek bo świt mnie już zaskoczył.

A opisane zdjęcie ... proszę bardzo .Oczywiście programem Piotra Brycha

 

post-4224-0-79079100-1434608364_thumb.jp

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź czy w gołym raw-ie masz tam sygnał czy jest już przepał. O ile zmieściłeś się w DR matrycy jest kilka metod jak przywrócić detal w światłach a wszystko zależy od tego w czym i jak obrabiasz. Chyba najprostsza droga to hdr, czyli robisz stretch z różnymi parametrami tak, żeby uzyskać kilka klatek o różnej intensywności i łączysz je w odpowiednim oprogramowaniu. Przyznam, że już od ładnych kilku lat używam Pixinsight i tylko w tym programie można to zrobić na kilka sposobów. 5DmkII ma dość dużą dynamikę (jak na DSLR) i zwykle udaje mi się zniwelować przepały, korzystając wyłącznie z transformacji histogramu lub korzystając po części z przekształcenia DigitalDevelopment ale korzystając z DPP Color Emphasis (podobne przekształcenie histogramu posiadał również ImagesPlus) w połączeniu z HistogramTransformation. W razie czego zawsze mogę jeszcze to zrobić za pomocą HDRMultiscaleTransform lub bardzo dobrego HDRComposition. No właśnie, ale to wszystko PixInsight do którego jak się człowiek przyzwyczai to potem ciężko...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady .  Powiem tak ,że z Pixinsight nie miałem nigdy do czynienia , w dodatku o niektórych operacjach pierwszy raz słyszę . Ogólnie staram się jak najmniej ingerować w zdjęcie , wyciągnąć trochę krzywe , wyrównać tło i jakieś drobiazgi poprawić . Spróbuję ogarnąć twoje sugestie i potrenować .  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B86 (Kleksa) wraz z pobliską NGC 6520 miałem na swojej liście celów - ale z niewiadomych powodów o nich zapomniałem. >:D
Trzeba było namówić Pawła, by skierował lornetę w ich kierunku - są tego warte.
Swoja drogą niepotrzebnie zmarnowałem tyle czasu na nierówną walkę z nisko położonymi planetarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)