Skocz do zawartości

Moja astrofotograficzna Wieża Eiffla ? Słońce w H-a


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki :)

 

Podaję parametry animacji:

 

1 i 2 ) 30 klatek: rejestracja przez 10 sekund 50 sekund pauzy

3) 30 klatek: rejestracja przez 10 sekund i 40 sekund pauzy

4) 100 klatek: rejestracja przez 10 sekund i 20 sekund przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za pozytywne przyjęcie :) W najbliższych tygodniach przeprowadzę próby z barlowem TV x2 (dzięki jolo!! :) ) który powinien dać lepsze efekty niż Coronado 2x

Niby dedykowany barlow do h-alpha a wydaje mi się, że nieco psuje obrazy.

 

No i wkrótce AR02371 doczłapie się do krawędzi Słońca więc też powinno być ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna animacja z 13.06

Dobrze widoczna wolno zmienna protuberancja typu QP (Quiescent Prominence) oraz bardzo szybkie "tornado" zawijające się po prawej stronie :)

 

http://cdn.astrobin.com/images/10412/2015/a961441a-794e-4360-84b1-7c5065301550.gif

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mini Lunta przez rok i na prawdę przeżyłem z nim niesamowite chwile.Ale teraz mam ochotę na wapniaka  :)

  • Like 1

SW 200/1000,Point Grey Blackfly z IMX249,CG 5,ND 3.8,Solar Continuum,Baader Uv/Ir-Cut,TeleXtender 5x, EOS 500,Sigma 17-70 Dc Macro Os,Helios 44M-4,PS 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

M A S A K R A - T O P  T O P Ó W Geek Łukasz brakło mi przymiotników z mojego ubogiego słownictwa aby wychwalić Twoją pracę tu pokazaną.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za dobre słowo. Cieszę się, że Wam się podoba tak samo jak mnie :)

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Łukasz a gdybyś w skali do tego ,,wyplucia" Ziemię przykleił?

Do animacji mi się nie chciało :) Dokleiłem Ziemię w skali do wczorajszego zdjęcia

58e543ce620ad_AR2644copyv3.thumb.jpg.37076bda9c0212c7126ac095b55dd7fc.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz83 napisał:

 

 Dokleiłem Ziemię w skali do wczorajszego zdjęcia

Masakra jacy jesteśmy malutcy...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie są jakieś ogromne wyrzuty jak na Słońce, no ale idziemy w kierunku minimum. Pamiętam to z 23 lipca 2016 to było dość spore, tych niestety nie widziałem, bo na Pomorzu brak pogody odkąd wróciłem z Zatomia.

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak burzliwe jest Słońce. Niby świeci i jest ok, ale dopiero pasmo Ha pokazuje nam ile tam się dzieje.

Łukasz, efekt jest piorunujący!

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)