Skocz do zawartości

Noc sześciu planet


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje, najlepszy Neptun amatorski jaki widziałem. Nie wiedziałem, ze w ogóle się da zarejestrować na nim jakieś szczegóły.

Merkury to nie problem, widziałem sporo razy, czasem daje się zobaczyć fazę jak seeing nie targa za mocno.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - sam jestem zaskoczony Waszymi opiniami. Nie szukałem w necie fotek Neptuna, po prostu obrobiłem materiał i ucieszyłem się że widac pasy. Nie miałem pojęcia że to taki wyczyn !

 

No to zerknij, co innym wychodzi z większej apertury, teoretycznie dedykowanym do planet sprzętem (źródło zdjęcia: haevens-above.sg).  ::)

post-3958-0-18408200-1435212025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zerknij, co innym wychodzi z większej apertury, teoretycznie dedykowanym do planet sprzętem (źródło zdjęcia: haevens-above.sg).  ::)

No ale tu widać roznicę sensora. Ja robiłem ASI 120 MC i miałem wysokość obrazu ok. 90 pikseli na matrycy. Tutaj jest wielki sensor, zupełnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu ciekawy artykuł o amatorskich fotkach Neptuna. Po Waszych uwagach zacząłem przeglądać net :)

 

No i sam widzisz jak swoją fotką namieszałeś  w światku amatorskiej fotografii Neptuna... ;)

Nawet Damian Peach publikuje na swojej stronie tylko jedną fotkę Neptuna (z Trytonem), co prawda sprzed pięciu lat ale również ustępującą jakością Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni karać za dodawanie takich zdjęć na forum! Nie dość, że można wpaść w kompleksy to jeszcze trzeba ścierki szukać żeby zetrzeć ślinę kapiącą przez otwarty otwór zwany przez mądrzejszych gębowym ... Jak tu żyć ?!?!?, Panowie sorry jak tu żyć :) No tak, sorry taki mamy klimat i prawdziwego mistrza fotek planeciarskich! Wspaniała fotka - możesz tylko pokornie przyjmować nasze zasłużone gratulacje!

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni karać za dodawanie takich zdjęć na forum! Nie dość, że można wpaść w kompleksy to jeszcze trzeba ścierki szukać żeby zetrzeć ślinę kapiącą przez otwarty otwór zwany przez mądrzejszych gębowym ... Jak tu żyć ?!?!?, Panowie sorry jak tu żyć :) No tak, sorry taki mamy klimat i prawdziwego mistrza fotek planeciarskich! Wspaniała fotka - możesz tylko pokornie przyjmować nasze zasłużone gratulacje!

Pawcio, bez przesady. Cieszę się że tak to widzisz, ale planety to nie moja bajka, robię te fotki że tak powiem kolekcjonersko. Mistrzów to mamy wielu - Wojtek, riklaunim, astrokosmo, pmamot, zenon i jeszcze paru- oni się w tym specjalizują. Ja się bawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra każda z osób, które wymieniłeś (i jeszcze kilku innych) jest dla mnie klasą samą w sobie i już dawno w/g mnie maja patent mistrzowski w swojej specjalizacji Twoja skromność tylko potwierdza to co napisałem a wyniki, no cóż poczytaj sobie komentarze, pooglądaj inne zdjęcia itp. Zawsze jest tak, że sprzęt ogranicza ale dla mnie w tym momencie wycisnąłeś absolutnie wszystko ze swojego !  Pewnie jak ktoś ma jakiś 14'' ACF i jakąś kosmicznie drogą kamerę to ma szansę zrobić podobną fotkę ale porozglądaj się jakoś kandydatów nie widzę chociaż taki sprzęt działa już w Polsce - patrz Astrobazy (no tak, te chore lokalizacje i opiekunowie z naznaczenia a nie pasji, ubzdurani z jakieś rozgrywki z władzami województwa, którzy dla chwały w prasie "dają" ATIKI 465 bez.... zasilaczy itp ) W obserwatoriach też działa sporo świetnego sprzętu swoją drogą muszę "napuścić" Karola Wenerskiego (sorry Karol że tak z nazwiska ale Twoja wina - każdy chyba już oglądał Twoja zdjęcia) na podobną fotkę BAJ-em a może nową 60-tką chmm :). Po prostu mnie jesteś klasa samą w sobie, że wykorzystałeś na maksa swój sprzęt a nawet za pomocą oprogramowania ciut więcej i tyle ..

ok, LIZUS MODE OFF :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Urana i Neptuna warto sprawdzać czy zarejestrowany detal jest prawdziwy - bo bardzo łatwo o artefakty na obu tych planetach. Trzeba by wyciągnąć z tła księżyca i sprawdzić czy te pasy znajdują się w osi obrotu planety. Drugi etap to dodatkowe klipy, najlepiej nagrane z kamerą w innej orientacji (przekręconą trochę).

A gdy wszystko się potwierdzi to śmiało można wrzucać to na PVOL i ALPO - na pewno wzbudzi wtedy wiele zainteresowania.

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwiększyć kontrast i zmniejszyć gamma correction. Wtedy pasy widoczne są lepiej.

 

Ale ,,zabiera" mu to powierzchnię i zniekształca :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zdjęcie rewelacyjne, jak pierwszy raz zobaczyłem to pierwszą mylą było jak On tego dokonał , ale następnie uświadomiłem sobie że przecież to lata doświadczenia w DS pozwoliły na takie rezultaty , może DS-owcy powinni częściej zabierać się za układ słoneczny, a planeciarze popróbować swoich sił w DS aby podszkolić nieraz i tak już swój świetny warsztat. Jeszcze raz wielkie gratulacje.

Rafał

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ,,zabiera" mu to powierzchnię i zniekształca :(

Trochę za mocno pojechałem z suwakami, chciałem tylko pokazać, że można przyciemnić. Ale nie zauważyłem, że na Astropolis Wessel sam wrzucił poprawioną wersję.

Niemniej zdjęcie sensacyjne, na AP widziałem, że się ludzie burzą o autentyczność. A może Wessel właśnie dokonał jakiegoś przełomu. Czekamy na kolejne zdjęcia.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)