Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Też przy kawce śniadaniowej na mnie patrzyły - Cudny widok zwłaszcza, że bardzo dawno nie widziany  :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek E. napisał:

Też przy kawce śniadaniowej na mnie patrzyły - Cudny widok zwłaszcza, że bardzo dawno nie widziany  :)

No i w końcu pogoda dopisała . Niestety seeing mizerny trochę fociłem Muńka teraz idę spać jutro coś wrzucę :) Miłego dnia .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pmamot napisał:

No i w końcu pogoda dopisała . Niestety seeing mizerny trochę fociłem Muńka teraz idę spać jutro coś wrzucę :) Miłego dnia .

Tak - już chmurewki nachodzą ale ja jeszcze miałem deser do kawki 06:42 ISSka mi po Muniu przeleciała :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pmamot napisał:

Dzień po koniunkcji Jowisza z Marsem  08.01.2018

Sześć obiektów układu słonecznego na jednej klatce.

Jowisz został przyciemniony celem uwidocznienia zarysów pasów równikowych .

Pojedyncza klatka sony alfa 700

Piękne ujęcie:clap:. U mnie ASIa 120MM nie chciała zmieścić tego w jednym kadrze...

Używałeś jakiegoś reduktora, czy to jest z ogniskowej 1500mm?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lolak89 napisał:

Właśnie zastanawiałem się co to tak pędzi takie jasne rano około 6:40. Sam wgapiałem się z rana lornetką w Jowisza, Marsa i Księżyc a tu obok tego ostatniego jakiś satelita czy coś, bardzo jasny i szybki.

No właśnie ISSka - Wielka, jasna i zdrowo popitalająca jasna kulka :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda, cuda ogłaszają...:))

Wieczorem Orion przed moim balkonem, rano Jowisz z bliziuteńkim Marsem. 

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmamot napisał:

Dzień po koniunkcji Jowisza z Marsem  08.01.2018

Sześć obiektów układu słonecznego na jednej klatce.

Jowisz został przyciemniony celem uwidocznienia zarysów pasów równikowych .

Pojedyncza klatka sony alfa 700

Extra to wyszło. Nie planowałem, ale też zrobiłem dzisiaj parę fotek tej parce. Niestety żadna się nie nadaje :(. Jakie czasy naświetlenia robiłeś?

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widziałem dwie planety tak blisko siebie, szkoda że tylko przez lornetki, mimo to widok niezapomniany :)

Obserwując to poranne widowisko przyszła mi do głowy pewna myśl: patrząc kolejno na Księżyc, Marsa i system Jowisza widzimy najważniejsze cele przyszłych załogowych misji kosmicznych. O ile Księżyc wydaje się być na wyciągnięcie ręki, to już dalsze obiekty to wciąż sci-fi.

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ładny, taki naturalny. Po lewej Io, po prawej Ganimed.

Ja się szykuje na astro-wakacje na początku czerwca i zabieram sprzęt planetarny do Broku. Po kolei defilują : Wenus, Jowisz (duży), Saturn( duży) Neptun ( jak zwykle mały) i Mars - jeszcze trochę do opozycji ale już spory- 17 sekund kątowych.  W opozycji będzie miał 25 sekund. Sorry za małego offa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wessel napisał:

Ładny, taki naturalny. Po lewej Io, po prawej Ganimed.

Gdyby troszkę wyciągnął to ,,blisko" Ganimedesa w stronę Jupeczka Europa powinna się pokazać :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Hmm, ale o 6.12 to Europa była na tarczy, nad WCP. Jest tam na fotce jakaś przerwa w pasie, ale to tak na wiarę trzeba brać.

5a798af1553ae_Zrzutekranu2018-02-06o12_00_17.png.ed3ecf6b74f293017692b79ff258f540.png

A! - To sorrki - ja zrobiłem sobie godzinę 05:35...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetarne Zdzisław, planetarne! Spójrz sobie na układ planet 5 czerwca - od zachodu do wschodu Słońca. Zacytuję sam siebie" Po kolei defilują : Wenus, Jowisz (duży), Saturn( duży) Neptun ( jak zwykle mały) i Mars - jeszcze trochę do opozycji ale już spory- 17 sekund kątowych.  W opozycji będzie miał 25 sekund. " :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wessel napisał:

A mnie ta twoja Łukasz symulacja jakoś nie pasuje, bo Europę widzę w nieco innym miejscu bliżej  WCP.

Ja myślę że to jest jakieś zawirowanie w pasie. Europa ma ok. 0.8" i mogła w ogóle zginąć w seeingu tak nisko nad horyzontem :(

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jowisz z dzisiejszej nocy, ale było ZIMNO Fools Niestety kiepsko prezentował się Jowisz, zarówno w wizualu jak i na kamerce :)

Kamera ASI 224MC - 30% z 1000 klatek

Programy: SharpCap, AutoStakkert 2, RegiStax, PaintShop Pro - opis

 

5a9a6d3578f91_jowisz0303201803_25_42.png.b2065a60b2face2b3068f3d24c4e6dd3.png

 

 

  • Like 5

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Lukasz83 napisał:

Jowisz z niedzielnego poranka - pierwsze podejście w tym roku. Jak się trafi w seeing to może i coś z tego będzie :)

Dwie kompozycje RGB i IR+RGB

Hej.

Podczerwień dałeś jako luminancję?

Sporo detalu siedzi w tym paśmie. Szkoda, że moja ASI120 z automatu wycina tę długość fali.

Pokazałbyś jak wygląda samo IR? 

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)