Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze na szybko animacja.
Tylko nie wiem jak można zwiększyć prędkość gif. W photospace ustawiam krótki czas ale po zapisaniu mam wolny.
Może jeszcze ktoś wie, bo mam problem autostakkert obcina mi księzyce Jowisza mam avik Jowisza z 2 księżycami a po wybraniu avi w programie 1 jest nie widoczny.
Tak jak poniżej w avi mam nagrany jeszcze 2 księżyc.

anigizf.gif

bez tytułus.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajastro

Jowisz z 25.02 z godz 4:09 z minutowego avi w warunkach miejskich (SCT 8" + ASI 224 MC), wysokość planety 27* nad horyzontem (widok mam na zachód). Na razie obróbka wychodzi mi tak:

jowisz6a.thumb.png.831e32972665814f50967

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z wczorajszej nocy - nagrywany parę minut po północy.

 

Sprzęt:  Newton 400/1800 + barlow Edmund Optics 2,5x + Meade RGB + PG Chameleon 3

Ogniskowa 4500, 50 fps na kanał, ROI 640x480, stack 700 najlepszych klatek na kanał , RGB zderotowane w WinJuposie

Ekspozycja od 18 do 25ms, gain na 75%, gamma na 1/3 skali, seeing słaby/średni

Obróbka: WinJupos, PS

Wersja RRGB 100% i drizzle 1,5x

56ddece614870_jupiterdrizzlecopy.jpg.e9d

56ddece4a06cf_jupiterbezdrizzlecopy.jpg.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody jeszcze wrzucę Z 06.03.2016   23.02 UT

 

Są to cztery najlepsze stacki wieczoru derotacja WinJupos . W sumie 4 minuty .

SW300/1500 Barlow x4

ASI120MM

Kanał R

 

A jeszcze wspomnę że po raz pierwszy użyłem koła filtrowego ATIK kupione od Radka (sferoida)  Po raz pierwszy miałem obraz dokładnie w osi oprócz tego wyczerniłem tuleję od soczewki Barlowa która wewnątrz była srebrna jak bombka choinkowa . Właściwie tyle co zmieniłem od zeszłego sezonu . Cieszy mnie fakt że mimo średniego seeingu obraz w miarę poprawny oraz praktycznie brak artefaktów w postaci ringów na obrzeżach okręgu.

j2016-03-06_23-02_RGB_pp aa.jpg

  • Like 7

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo napisał:

Przemek - zrobiłeś literówkę w imieniu :5640dc72c3466_18Angel: Ale Jowisz bez błędów :5640dc6dbc8ce_01Smile:

o faktycznie Łukasz :) . Dzięki literówka poprawiona a przy okazji zastosowałem efekt rozmycia w obrazie Jowisza Trochę ziarno waliło po oczach :5640dc6e20115_02Laugh:

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z dzisiejszej nocy - 14.03.2016 około 1:20

Seeing słaby 2/5 

Złożone zdjęcie z najlepszego avika - przed północą jak włączyłem nagrywanie to od razu odpuściłem, było strasznie słabo...

Później seeing trochę się poprawił

56e71a8a73d76_Jupiter14032016.jpg.e12873

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajastro

Niedawno Jowisz stał się dostępny do balkonowego foto, przestawiłem ASI224 na mniejszy kadr i od razu prędkość skoczyła, więc teraz w ciągu 60 s zbiera ponad 2 tys klatek. O co chodzi z bin1x1 i bin2x2? Chyba ustawiłem na bin1x1 i jakby pojawił się detal, którego wcześniej nie było, drizzle 1.5x, SCT8":

AS_p20_Multi_Drizzle15_jowiszaa2_g3_b3_a

AS_p20_Multi_Drizzle15_jowiszaa3_g3_b3_a

AS_p20_Multi_Drizzle15_jowiszaa4_g3_b3_a

Obróbka jeszcze kuleje. Animacji też jeszcze nie umiem robić, ale na tych trzech fotkach widać szybką rotację Jowisza i ruch księżyców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z avików po obrobieni w PIPP (selekcja), poskładaniu (Autostakkert) i wysotrzeniu (ImPPG, Registax). Jeszcze w sumie półprodukt ;)

Teraz walczę z kolorem.

Trochę czasu zejdzie bo materiału jest dużo...

edit: Wrzuciłem też drugiego - z trzema Księżycami

 

obr2a_2b.jpg

surow.thumb.jpg.f2ecec8af8595e965db01ec7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) Nie napiszę, że się 'chwalę' bo nie ma czym ale jestem ciekawa waszych komentarzy nt. mojego pierwszego zdjęcia:) Do Synty 8 podłączyłam Canona EOS 100D, do tego EOS Camera Movie Record, zbliżenie 5x, a później RegiStax. Warunki miejskie;-) Czekam na wszelką krytykę (szczególnie konstruktywną)! PS Później wrzucę oryginalny materiał (łącznie 10 filmow po 7 sek/100 klatek) ale te zdjęcia robione były z jednego filmu 7 sekundowego. Nie patrzcie na otoczenie, nie zajmowałam się nim;)

jupiter 2.png

jupiter1.png

  • Like 8

per aspera ad astra ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)