Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

To pierwszy Jupek w moim życiu :yahoo:   tak więc proszę się nie śmiać :P

Robiony wczoraj i gdyby warunki były lepsze,to może i by było lepiej.Może :rofl:

N 150-750,IMX 249,Telextender x5,Uv/Ir-Cut,Filtr czerwony.

22.03.2016.JPG

  • Like 2

SW 200/1000,Point Grey Blackfly z IMX249,CG 5,ND 3.8,Solar Continuum,Baader Uv/Ir-Cut,TeleXtender 5x, EOS 500,Sigma 17-70 Dc Macro Os,Helios 44M-4,PS 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo offowo, ale ogólnie na temat :5640dc6e20115_02Laugh:

Trzysetka na pokładzie. Cirrus na niebie. Standard. Testowo czyste niebo ialem przy ogniskowej natywnej, na 3750 był cirrus, ale wygląda obiecująco.

IMG_1789.thumb.jpg.6f2568dc4a32b0b095f57

Natywna 1500

J3.png.39fe37c83397dd3577adbaf54cc2b294.

Natywna 1500

56f31e724c8bb_Moontest1500.thumb.jpg.096

Z Barlowem dwucalowym WO  2,5 raza ( 3750 mm)

2016-03-23-2016.png.7b2d6aa7afd81a8d3ce9

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały R wyszły całkiem przyzwoite. Ale za to R i B tragiczne. W większości przypadków nie było sensu składać koloru.

Poniżej najlepsze RGB i najlepsze R z wczorajszego tranzytu :)

RGB1 copy.jpg  bW.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zenon-priest napisał:

Z 24.03.2016 godzina 22.40 tym razem kombinacja RGB, LRGB, RRGB seeing momentami 5/10

SCT11, ASI120MM, RGB i Ir-pass jako L, Korektor dyspersji atmosferycznej ZWO, ogniskowa 2800. Resize 130%.

 

Bardzo ładne zdjęcie :) a przy okazji mam pytanie czy korektor dyspersji atmosferycznej ZWO daje dobre rezultaty? To znaczy czy widzisz dużą (ewentualnie jaką) różnicę w zdjęciach z korektorem i bez? Swego czasu zastanawiałem się nad zakupem.

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też zapytam o korektor ale czy jest sens go używać przy fotografii z filtrami RGB ? Dla kolorowej kamerki jest to zrozumiałe ale dla mono z filtrami RGB? No chyba że po prostu oszczędzasz czas na ostrzeniu każdego filtra z osobna bo z korektorem każdy kolor chyba wypada w tym samym punkcie ostrości.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafalt73 napisał:

Bardzo ładne zdjęcie :) a przy okazji mam pytanie czy korektor dyspersji atmosferycznej ZWO daje dobre rezultaty? To znaczy czy widzisz dużą (ewentualnie jaką) różnicę w zdjęciach z korektorem i bez? Swego czasu zastanawiałem się nad zakupem.

Jest ale jak na razie nie wielka. Być może lepiej wypadnie gdy planeta będzie niżej nad horyzontem. A jeżeli chodzi o wizual to znikają te kolorowe obwódki na około tarczy Jowisza. Generalnie warto mieć go w wyciągu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystko to pięknie wygląda ale od dłuższego czasu próbuję zrobić zdjęcie czegokolwiek i nic mi nie wychodzi. Oczywiście z założonym obiektywem jest OK ale jak podpinam lustrzankę pod teleskop nic nie wychodzi nawet najmniejszej gwiazdki :(( Pewnie robię coś źle ale co ??

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję. 

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystko to pięknie wygląda ale od dłuższego czasu próbuję zrobić zdjęcie czegokolwiek i nic mi nie wychodzi. Oczywiście z założonym obiektywem jest OK ale jak podpinam lustrzankę pod teleskop nic nie wychodzi nawet najmniejszej gwiazdki :(( Pewnie robię coś źle ale co ??

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję. 

Jesteś pewny że masz prawidłowo ustawioną ostrość?

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 at 18:18, DarX86 napisał:

Jeszcze jedna animacja z 16.03 w mniejszej skali dla przyjemniejszego oku efektu;)

10_AS_f600_g3_ap2_conv_pipp.gif

Że ja tego wcześniej nie widziałem. Świetna robota.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór poświęciłem na testy. Wnioski wyszły mi takie że w podczerwieni siedzi dużo detalu, i choć kłopotliwe zbieranie materiału jak dla mnie gra warta świeczki. Oto takie szybkie porównanie:

zdjęcie łapane przez ASI 224 + IDAS lps d1 (stosuję idasa bo odpowiada mi balans kolorów jaki z nim wychodzi)

color.jpg

Teraz zdjęcie w podczerwieni łapane przez ASI 224 + filtr czerwony GSO, zszokowała mnie ilość detalu jaki się pojawił.

IR.jpg

No i ostatecznie zdjęcie drugie z dodanym kolorem z pierwszego:

IR color.jpg

 

Dużo żonglowania filtrami (tym bardziej że Idas mam 2" a czerwony 1,25"), ale od tej pory chyba tak będę focił jeśli zrezygnuję z animacji. 

Zdjęcia obrobione na szybko, pilnuję córki i za bardzo nie mogę się skupić na materiale. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do IR na ASI224 kup sobie Astronomik Pro Planet 807. Będziesz mógł zbierać materiał wszystkimi pixelami równo bo powyżej 800nm ta matryca zachowuje się jak mono.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pgodzio napisał:

Pewny nie a jak sprawdzić? powinienem widzieć coś na wyświetlaczu w podglądzie?

Jeśli widzisz przy podpiętym obiektywie, to tym bardziej z teleskopem. Prawdopodobne ogniskowa wypada za matrycą aparatu i bez przedłużki nigdy jej nie złapiesz.

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AstroLutek napisał:

Do IR na ASI224 kup sobie Astronomik Pro Planet 807. Będziesz mógł zbierać materiał wszystkimi pixelami równo bo powyżej 800nm ta matryca zachowuje się jak mono.

Właśnie "kup", jakby ktoś chciał dać to chętnie bym wziął :D ale kupić to dopiero pod koniec roku pomyślę, wcześniej raczej nie wyrobię. Ale jest kolejny cel zakupowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kanał "R" z 27.03.2016 z jednym z księżyców Jowisza (nie jestem pewny czy to Io czy Ganimedes - choć na 90% stawiam na Io). Wieczorkiem poskładam kolor

Jupiter_270316_202611_R_test.jpg

  • Like 8

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Elmarqo napisał:

Jeśli widzisz przy podpiętym obiektywie, to tym bardziej z teleskopem. Prawdopodobne ogniskowa wypada za matrycą aparatu i bez przedłużki nigdy jej nie złapiesz.

Pewny nie a jak sprawdzić? powinienem widzieć coś na wyświetlaczu w podglądzie?

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki ja podniosłem lustro z 2 cm ale nie pomogło. Przedłużka jest lepszym rozwiązaniem czy jak podnoszę lustro to wychodzi na to samo ?

 

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem jeszcze raz do materiału z 27.03. Stack około 8000kl (50%) z 5min klipu. Seeing pływał ale był bardzo niezmienny w czasie przez co mogłem wykorzystać więcej klatek.

Wersja z ogniskowej 1500mm (N150/750, Barlow 2x, filtr czerwony #23, ASI120MM-S)

50p_ps.png

I jeszcze to samo z drizzle 2x.

50p_drizz.png

No i jestem zadowolony z efektu zwłaszcza ze Newton ma "klekoczący" wyciąg 1.25'' najprymitywniejszy z możliwych i ruszenie kablem od kamerki zmieniało ostrość do tego kiciany barlow 2x z którego mój syn zrobił sobie kiedyś szklankę i nalał wody do niego :) ale jak widać daje rade :)

  • Like 7

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)