Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy Jowisz,

 

Seeing dość dobry. Jeszcze nie mam wprawy w ustawieniach w FireCapture (Gain vs Exposure) - nie zabardzo wiem jakie ustawienia przyniosa lepszy efekt. Czy wiekszy Gain i szybsza klatka czy mniejsza klatka, większy exposure i mniejszy gain :/ - zawsze experymentuje...

Zdjęcia robione kamerką Asi 120mm, Filtry RGB, Bsrlow 2x oraz bez barlowa

RGB4.jpg

 

 

RGB6.jpg

Jupiter LRGB.jpg

  • Like 9

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to krótki filmik w jaki sposób 3 barwy RGB łączą się w piękny kolor.

Filmik polecam oglądnąć w HD. Maczek detali za wiele nie zdradzi ale na razie daje radę

Lubie oglądać jak planetka nabiera fajnych kolorów. Chyba cała przyjemność jest w obrabianiu avika.

 

 

  • Like 6

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z 30 Kwietnia 2016

 

4 sekwencje po 3 kanały R G B osobno (każdy kanał ok 40s).  - pierwsza próba z Win Jupos - dużo jeszcze do nauki...

Edycja: PIPP, Autostackert, Registax, Win Jupos orqaz na koniec - Topaz Labs (denoise)

Sprzęt: SW Mak150 (6"), Barlow 2x Vixen Deluxe, Koło filtrowe SW, Filtry RGB Baader Planetarium, Asi120mm

podziękowanie dla Przemysława Mamota (pmamot) za stworzenie tutoriala do Win Jupos :)

Jupiter RGB final.jpg

  • Like 8

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowiszek Pięknoza .

 Lustro 150 i taki obraz wręcz niebywałe . Gratulacje jest się czym pochwalić .

Cieszę się że tutorial był pomocny . Całkiem możliwe że role się odwrócą i ja będę Ciebie męczył o wskazówki :)

 

Świetna robota Piotr!!!!!!

  • Like 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pmamot napisał:

Tymże akcentem kończę sezon Jowiszowy. :)

Mocnym akcentem Przemku :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, jak ty wyciągasz te detale??? Przedwczoraj fociłem Księżyc a że Jowisz był blisko nie mogłem się powstrzymać żeby nie przekierować teleskopu. Chciałem coś złapać ale ostatecznie zrezygnowałem - jakość była dalece nie wystarczająca. Tobie, mimo ciężkich warunków się udało. Super. Jak zwykle gratuluję

  • Like 1

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalt73 napisał:

Przemek, jak ty wyciągasz te detale??? Przedwczoraj fociłem Księżyc a że Jowisz był blisko nie mogłem się powstrzymać żeby nie przekierować teleskopu. Chciałem coś złapać ale ostatecznie zrezygnowałem - jakość była dalece nie wystarczająca. Tobie, mimo ciężkich warunków się udało. Super. Jak zwykle gratuluję

No widziałem księżyc pierwsza klasa . Doskonale wyważone odcienie szarości i bardzo dobry detal. 

Co do Jowisza no jakoś to samo tak wychodzi . Nie wiem czy trafiłem na doskonale wykonane LG czy coś w obróbce czy może szczęście . Nie mam z kim porównać bo robię to sam. Jednak co zawsze powtarza riklaunim . Zebranie materiału jest NAJWAŻNIEJSZE. Po prostu trzeba polować 

  • Like 2

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmamot napisał:

Dzięki Jacku :)

Może z tą skalą przesadziłem , jednak nie mogłem się pohamować :))

Wow co za skala !! Co to za teleskop Przemek ten SW300/1500. Niesamowite przybliżenie. Kiedys musze zainwestować w podobny. Jak bedziesz sprzedawał to masz kupca ;P

  • Like 1

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, myślę że Ci spasuje jeśli szukasz mono :) Ciężko ją porównać bezpośrednio z 120tką bo inny piksel i choć dobierałem odległość do barlowa żeby mieć f/15, to nie mam dokładnie takiej skali jak wcześniej. Mniej szumi - to widać, można bardziej podciągnąć gain i wciąż mieć akceptowalny "piasek" w obrazie. Jest też czulsza od 120tki - maksymalne QE jest chyba podobne, ale opada dużo wolniej i w czerwieni i podczerwieni 290MM jest już sporo czulsza - widać to szczególnie przy kręceniu przez filtr IR pass. Dla 120tki czułość spada do połowy przy długości fali około 670nm, dla 290tki dopiero przy 850nm.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)