Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

To ja też, testuje setup :)
Zdjęcia takie hobbystyczne - pamiątkowe.

Dzisiaj może spróbuję cień Europy na tarczy złapać, jak rozdzielczości i pogody wystarczy.

Synta 6" na dobsonie + C5DmkII + barlow GSO 2" 2x / APT + PIPP + registax5 + Photoshop / 70% z około 2500klatek

Myślę, że jak się ruszę za miasto i trafię na lepszy seeingo to da się jeszcze sporo więcej wyciągnąć... no i oczywiście jak trochę bliżej podleci :)
 

Jowisz 03062106pic_1.jpg

  • Like 6

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszukałem Jowisza na jeszcze jasnym niebie, przed 21-szą, seeing nie był najlepszy ale momentami obraz był ostry i klarowny więc mimo że mój sprzęt raczej do foto planetarnego się nie nadaje uwieczniłem gazowego giganta tak z czystej ciekawości sprawdzenia jak wyjdzie na fotce.

Sprzęt:

SW ED 80/600, projekcja okularowa Hyperionem 5 mm, film w formacie.MOV kręcony Nikonem D3200, ISO 800, 1/50 sek. Godz.21.03 CEST

800 klatek z ponad 3500, przycięte w PIPP, stackowane AutoStakkert 2.6.6, wyostrzone w Registaxie 6. Końcowa obróbka FastStone Image Viewer 5.5

1.jpg

  • Like 5

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, piotrando1 napisał:

Jowiszek z 30 Kwietnia 2016 z ksiéycami. Standardowo Mak6"

Troszke inna perspektywa :)

No pikna bandka :) Ale ja kiedyś poduszę wszystkich za brak opisu fotek - albo będę zasłaniał aż opis się nie znajdzie 3:)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Cześć Przemo,

Ja też mam chrapkę na Jowisza choć trochę mnie przeraża czekanie do późnej nocy, niemniej jednak pokusa sprawdzenia nowej ASI 224 MC z Telextenderem Meade x5 będzie większa jak tylko warunki pogodowe pozwolą.

GSO 250/1000, EQ6 SynScan, ASI 224 MC, Canon EOS 700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, satlan napisał:

Cześć Przemo,

Ja też mam chrapkę na Jowisza choć trochę mnie przeraża czekanie do późnej nocy, niemniej jednak pokusa sprawdzenia nowej ASI 224 MC z Telextenderem Meade x5 będzie większa jak tylko warunki pogodowe pozwolą.

He czekanie raczej do wczesnego poranka . Bynajmniej teraz :) . Przy aktualnej wysokości Jowisza przy kamerce MC bez korektora dyspersji atmosferycznej ADC będzie ciężko złapać detal na wszystkich kanałach jednocześnie. Ostatniego dnia grudnia też miałem sesje . Z trudem szło rozpoznać pasy na Planecie białe koło dosłownie ,  przy tym podmuchy wiatru . Na koniec nieudanej sesji sprawdziłem jeszcze kolimacje która wymagała drobnej korekty. Telextender dość znacznie wydłuży ogniskową przy dobrych warunkach szanse są na ostre obrazy . No ale w naszych warunkach to chmury to seeing kiepski . ciężko jest się wstrzelić . Ale jak się uda jaka radocha :)

Powodzenia Kolego :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Aha faktycznie nie napisałem, Jowisz dzisiaj z 4-5 rano. Ja byłem zdeterminowany, bo dopiero co zacząłem niedawno avikować, a Jowisza swojego jeszcze nie miałem.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są to zdjęcia z 2017 czy 2016, ale są to najnowsze fotografie z HST w rozdzielczości 4K. Jest na co popatrzeć:

 

  • Like 7

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są to zdjęcia z 2017 czy 2016, ale są to najnowsze fotografie z HST w rozdzielczości 4K. Jest na co popatrzeć:

 

 

Masakryczna jakość i te wszystkie detale :O Ogień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na szczęście Jowisza nie udało mi się tak bardzo popsuć jak Wenus. Fotografia z dzisiaj. Są to moje pierwsze kroki, więc konstruktywna krytyka mile widziana:)

Jup_221444_Y8castr_g4_ap19_wavelet.jpg.1f4d45a6a2073bde90f32183c4dbe0b1.jpg

SW Mak127/1500 | ASI 120 MM-S | 90% z 1000 klatek | FireCapture, Castrator, AutoStakkert!, Registax

  • Like 6

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cyberboss napisał:

Na szczęście Jowisza nie udało mi się tak bardzo popsuć jak Wenus. Fotografia z dzisiaj. Są to moje pierwsze kroki, więc konstruktywna krytyka mile widziana:)

Jup_221444_Y8castr_g4_ap19_wavelet.jpg.1f4d45a6a2073bde90f32183c4dbe0b1.jpg

SW Mak127/1500 | ASI 120 MM-S | 90% z 1000 klatek | FireCapture, Castrator, AutoStakkert!, Registax

Jak na pierwszy raz to jest nieźle :)

Używasz jakiegoś filtra UV/IR block? Jeśli nie to koniecznie musisz coś wrzucić bo podczerwień psuje bardzo ostrość a ASI120MM przepuszcza IR. Dobrze byłoby też kupić najtańszy filtr czerwony do pracy przy gorszych warunkach seeingowych (koszt około 50zł)

Druga rzecz - w zależności na jakim gainie kręcisz to możesz użyć różnej ilości klatek do stacka.

Gain około 40-50 lub mnie - wystarczy 700-800 klatek. Gain 60-70 i więcej - około 1000-1200 klatek.

Także staraj się zbierać zawsze minimum 2000-2500 klatek żeby potem mieć z czego wybierać. Jeśli ekspozycje masz długie - 50ms i więcej to zawsze później możesz zderotować Jowisza w WinJuposie. Na zlocie pokażę Ci jak to szybko zrobić.

Do ostrzenia wypróbuj też darmowy ImPPG zamiast Registaxa - jest prostszy a daje takie same efekty (w większości przypadków)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)