Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Na ebay leci jakaś wyprzedaż towaru po upadłej firmie czy coś takiego (nawet nierozpakowane) więc dlatego jet takie tanie (ponad 500 sztuk do sprzedania podobno mieli :D). Jako że jest to dość prosta kamera przemysłowa z cenami nie mieli co szaleć... i tak to głównie kupują ludzie do astrofotografii :D

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Napisano

Wątpie, żeby w tydzień przesłali. Niedawno zamawiałem lampę do rzutnika też zza wielkiej wody i przyszła po ponad dwóch tygodniach. Nie licząc tego, że nie spodobał się w USA kod pocztowy i paczka była ponownie adresowana (nie doczytali się "POLAND"). A do Rika mam pytanie. Czy na astrokraku mają przejściówkę z tej kamerki na gwint 1.25"? Pytam się bo w temacie kamerek jestem zielony.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Napisano

10 dni szła do mnie, noski są w Astrokraku i innych astrosklepach od 45 - do 49 zł http://www.astrokrak.pl/411-redukcja-125q-web-do-spc900-.html , ale ogłoś się na forach tak jak ja i kupisz taniej  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Dziś trochę pokręciłem suwaczkami w registacku i trochę  mi się udało rozświetlić jupka . Ciekawy jest kształt WCP koło niej poniżej jakiś potężny cyklon oraz jakieś zawirowania między WCP a tym cyklonem mam na myśli tą czarną kropkę między nimi po lewej .

post-761-137699859138_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Dziś trochę pokręciłem suwaczkami w registacku i trochę  mi się udało rozświetlić jupka . Ciekawy jest kształt WCP koło niej poniżej jakiś potężny cyklon oraz jakieś zawirowania między WCP a tym cyklonem mam na myśli tą czarną kropkę między nimi po lewej .

Brak mi informacji o sprzęcie ;)

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Hej Zdzisiu chyba mnie nie kojarzysz byłem teraz 1szy raz na zlocie . Utkwiły mi Twoje ważne spostrzeżenia że ważne jest by pojawić się na zlocie pierwszego dnia. W sensie powitanie :) .Na przyszłość czyli na wiosnę tak właśnie zrobię . Sprzęt to ta sama lufa którą trzymasz do regeneracji stary uniwersał 200/3500 a kamera stary analog w tym temacie str.3 . Myślę o zakupie  montażu a twój na zlocie przypadł mi do gusty . bo spokojnie udźwignie starego uniwersała.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Hej Zdzisiu chyba mnie nie kojarzysz byłem teraz 1szy raz na zlocie . Utkwiły mi Twoje ważne spostrzeżenia że ważne jest by pojawić się na zlocie pierwszego dnia. W sensie powitanie :) .Na przyszłość czyli na wiosnę tak właśnie zrobię . Sprzęt to ta sama lufa którą trzymasz do regeneracji stary uniwersał 200/3500 a kamera stary analog w tym temacie str.3 . Myślę o zakupie  montażu a twój na zlocie przypadł mi do gusty . bo spokojnie udźwignie starego uniwersała.

He, he już kojarzę mamy ten sam zajrzyj na blog.  ;)  Tak NEQ6 jest akurat pod tego U-bota ;) ale Jowiszki fajne a jak będzie lepsza kamerko to i będą fajniejsze  ;)

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Pytanko do znawców astrofoto:

Czy można zrobić LRGB z filtrów planetarnych GSO i filtra -IR -UV?

Czy ktoś ma na stanie filtry LRGB do sprzedaży?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Napisano

pmamot a będziesz avikował czarno-białe Jupki czy z wykorzystaniem koła filtrowego?

  Zobaczymy czy się poprawi jakość surowych klatek bo już wtedy będzie można ocenić czy jest sens bawić się w filtry . Na początek będę avikował w odcieniach szarości . avikowanie z filtrami to już poprzeczka wyżej trzeba się obcykać w juposie i to wszystko posklejać . Puki nie będę miał napędu oraz porządnego montażu  to zabawa z filtrami nie ma sensu . Napęd z montażem może na przyszły sezon  :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Po 12 dniach kamerka przyszła za oceanu . :) Nówka plomby miód malina i teraz pytanko? czy idzie zrobić żeby ta oto kamerka mogła zdalnie przekazywać obraz do laptopa albo czy można zasilić 15 metrowym kablem  z koncówkami mini usb na usb ?

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Aktywny - zasilany Hub tę sprawę załatwia - zarówno ilości podpiętych urządzeń jak i długości przewodu USB - proponuje jednak jakiś firmowy (używam D-Link, na 6,5 m kablu bez problemów przesyła transmisję z kamerki, aparatu, montażu i motofocuska jednocześnie) ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hub_USB

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Mam zainstalowane to FlyCapture v2.3 Release 19 - Windows (32-bit Download) (exe) 130.41 MB  na systemie Windows 7 32bit.

W linku co Ci podałem wyraźnie pisze że masz zainstalować FlyCapture 32bit jedynie nie wiem czy to wszystko uruchomi się na Windows 7 64bit

Z tego co widać to masz chyba dobrze wszystko zainstalowane, napisz o co dokładnie chodzi jakie może dostajesz komunikaty ?

post-13-137699860951_thumb.png

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Nie ma jak to sprzęt za 5 klocków działający 30minut . Jupek musi poczekać na zdrowego pilocika GO TO który umarł . Może w chinach mają rzadszy prąd?. Coś mam pecha wcześniej masakra z komunikacją kamerki w tym przypadku wina po mojej stronie a teraz ten pilocik . Ech szkoda gadać  >:(

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Sorki - ale co ma do  Jupiterka pilot do go to  ??? - masz problem z odnalezieniem go ??

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Sorki - ale co ma do  Jupiterka pilot do go to  ??? - masz problem z odnalezieniem go ??

A no ma bo bez pilota nie ma prowadzenia.

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Aaa -  to chodzi o pilota do napędów na ośki  ;)

W teleskopynet naprawili mi kiedyś w tydzień za całe 30 zł - taki od napędów do MON2 - może spróbuj zapytać mailem http://www.teleskopy.net/

Pan Tomasz zapewne coś Ci poradzi  :)

A tak poza tematem - klocek to równa się ile  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Aaa -  to chodzi o pilota do napędów na ośki  ;)

W teleskopynet naprawili mi kiedyś w tydzień za całe 30 zł - taki od napędów do MON2 - może spróbuj zapytać mailem http://www.teleskopy.net/

Pan Tomasz zapewne coś Ci poradzi  :)

A tak poza tematem - klocek to równa się ile  ???

Sprzęt na gwarancji więc nie ma mowy o naprawie tylko wymiana  ;)

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

A to bezwzględnie - Święte Prawo Konsumenta  8)

To ile ten klocek = złotówek  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

4699zl zestaw. A jak już o prawie konsumenta? Czy jest tak że jak sprzęt nawali przed upływem 7dni to musi być wymieniony na nowy ? czy już od razu podlega naprawie gwarancyjnej? A co do samego montażu to coś pięknego 30minut :)  co prawda trwała impreza z montażem ale myślę że jak mi wymienią to będę w pełni zadowolony. A o to pierwsze chwile unboxing.

post-761-137699861071_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Będziesz zadowolony, zadzwoń i zapytaj się o samego pilota. Przy zakupie przez internet masz prawo odstąpić od zakupu chyba w terminie 7 dni nie podając przyczyny.

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.