Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hej  Vinquer Mariusz  dobrze Ciebie naprowadza Troszkę Jupka przyjarałeś . Wiem jak to jest jak się ostrzy.Patrzymy żeby jak najwięcej wyciągnąć szczegóły i zapominamy że obiekt ma już wygląd nienaturalny.Sam zresztą często ostrzę agresywnie i czasem sam sobie daję po łapkach kiedy bawię się suwaczkami w Registku. A tak to kolego Vinquer super fotki. robią się coraz lepsze tak że może być tylko lepiej i na pewno będzie  :) mamy te same kamerki oraz 8 calowe lustra.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy po raz pierwszy miałem przyjemność siedzieć przy teleskopie i cieszyć się napędem w montażu NEQ6  :) . Seeing nie był super ale tak około pierwszej zaczęło się poprawiać i pół godziny później pogorszyło się na tyle że dałem sobie spokój i nie doczekałem WCP która miała się pojawić około 02.30. A oto Jupki w towarzystwie księżyca Ganimede.

post-761-137699869708_thumb.jpg

post-761-137699869711_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, Przemo! Sprzet w komplecie więc teraz bedziesz wymiatał :) Ja mam dużo materiału z nocki 9/10-11-2012 i chce zrobić animacje na której bedzie ruch obrotowy Jowisza WCP i wedrujący Io wraz z cieniem :) Duzo przy tym pracy ale mysle ze jutro zaprezentuje go w tym watku. Na zachęte jedna klatka z filmu :)

post-80-137699869713_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widać IO i już jego cień na Jupku. Na pewno na animacji którą zrobisz fajnie to zjawisko będzie widoczne.A tak przy okazji chciałem pochwalić Twojego Oriona , naprawdę robi wrażenie. I dlatego dostałeś plusika ode mnie hi  ;)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi było stacki usuwać, więc pobawiłem się z Jowiszem w Registaxie i wyszło mi coś takiego.

Co to tym myślicie? Chyba lepiej ale muszę popracować jeszcze nad astrofotografią.

post-1093-137699869751_thumb.png

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci troszkę ostrości zabrakło  ??? - jeśli to tylko wina obróbki to szkoda tak zostawić  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest przeskalowany 200%, to tego wina. Mam jednak pytanie do osób zaawansowanych w astrofotografii planetarnej. Czy jak dowalę olbrzymią ilość alignpointów w Registaxie 6 to wpłynie to na większą ilość szczegółów?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu nie piszesz w winietce (pisz dokładny opis, czym jak, ile materiału, znacznie łatwiej pomagać)  :P

Chyba niema co przesadzać z ,,alingpointami" Na spokojnie zrób kilka podejść jeśli masz wystarczającą ilość materiału i pogoda była OK to musi Ci wyjść.

Poczytaj może jeszcze tutków dotyczących Registaxa. Najlepsza metoda to próby i eliminacja błędów. Jest to czasochłonne ale efekt murowany.  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi było stacki usuwać, więc pobawiłem się z Jowiszem w Registaxie i wyszło mi coś takiego.

Co to tym myślicie? Chyba lepiej ale muszę popracować jeszcze nad astrofotografią.

Zwróć kolego uwagę na twoją fotkę mówiąc dokładnie chodzi o prześwietlony środek czyli to co jest mega białe zauważ że ta biel jest jednakowa to znaczy że przepaliłeś bo jowisz nie jest idealnie biały w środku. Za mocno dajesz kontrast . A zrób tak żeby nie było takiej bieli . Na pewno taki jupek z małym kontrastem nie będzie się Tobie podobał ale spróbuj zgasić tą biel w środku. I tak jak Jacek napisał daj szczegóły  pliku . Ile klatek na sekundę , ile klatek i jak długi plik.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dowalę olbrzymią ilość alignpointów w Registaxie 6 to wpłynie to na większą ilość szczegółów?

Najważniejsze to dobrze pozbierany  materiał

1.Dobrze ustawić ostrość

2.Czym szybciej kamerka kręci tym mniej obraz poruszony na pojedynczych klatkach( ma to swoją cenę w Gain.(trzeba wypośrodkować)

3.Szczęście SEEING  :)

Przepraszam że się wymądrzam sam jestem dopiero początkujący ale te sugestie utkwiły mi od Mistrza Rika

Podsumowując widać że Twoje Jupki będą naprawdę super kwestia wyczucia w suwaczkach w registax oraz  zwrócenie uwagi na zbierany materiał

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja świetna. Efekt, jakbym leciał na Jowisza. Co do mojego materiału, to się wrzuca na serwer i za 20-30 minut dam w tym poście link (plik waży 158 MB).

EDIT: Oto link: http://www.uploader.pl/file/286221/red-005406.rar.html

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Programiki" - troszkę je lekceważysz - to kopalnia wiedzy - znać je, a ćwiczyć z materiałem przy ich pomocy to kolosalna różnica.  :)

Tylko tak się możesz nauczyć - przecież tam są przykłady - pobierz z sieci surowe klatki czy wykorzystuj swoje i próbuj.

Oprócz znalezienia kogoś w sąsiedztwie czy pojechania na zlot - tylko tam zgromadzona wiedza możne Ci pomóc, a wrzuć ten plik na serwer jak pisał Alien, popracuje nad nim i możne powie Ci co i jak  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie poradniki oglądałem, zanim jeszcze do mnie dotarła kamerka. Bo problem w tym, że teorię znam, ale w praktyce nie umiem tego zbyt wykorzystać.

zobacz sobie moje jupki w tym temacie na stronie 3 zobaczysz różnice. A wiem że te które teraz robię to jeszcze pszedszkole . Czytać analizować próbować :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Tak jak obiecałem wrzucam filmik z ostatnich obserwacji

Nie mogę się napatrzyć na Twoją animację Mariusz. A najbardziej podoba mi się jak cień księżyca biegnie szybciej od rysunku chmur na jupku . Po prostu rewelacja. Trochę poprawiłem  moją wczorajszą animację i uważny obserwator zauważy że gdy zaczyna się animacja to pierwsze klatki są trochę nie wyraźne i tu widać całą historię jaki panował seeing tamtej nocy . Podsumowując : Najlepsze klatki są w środku pliku bo potem jak już wcześniej pisałem seeing na tyle się pogorszył że dałem sobie spokój z nadchodzącą WCP. Chciałem przy okazji pokazać moją animację z przed roku chyba komentaż zbyteczny. :) :) :) ;) Tego wszystkiego nauczyłem się dzęki WAM koledzy . Jutro będzie rok jak się pojawiłem na naszym Forum. Dziękuję za wszystko.

post-761-137699869804_thumb.gif

post-761-137699870113_thumb.gif

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku ja również ze swojego filmiku celowo  nie wyrzuciłem klatek gdzie seeing na poczatku był tragiczny ale potem tak jak pisaliśmy, gdy Jupek wzniósł się wyzej było już lepiej :) Na niektórych twoich klatkach z nowego GIFa Jupek jak zyleta:) Panowie! Kazdy zaczyna z pewnego nizszego pułapu ale tak jak ja zaczynałem to chyba zaden z was nie ośmieliłby sie pokazac tych zdjec;) Oto moja ewolucja z Jowiszem w tle  :P I jeszcze "zakrecony" Jupek, czyli stack z 28 stacków :)

post-80-137699870118_thumb.jpg

post-80-137699870125_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za avika.

Większość filmiku jest ostra to dobrze, ale jak dla mnie Jowisz jest za ciemny a co za tym idzie mamy mniej informacji, proponuje troszkę go rozjaśnić ale aby nie przepalić środka.

To co mi wyszło po 30 minutach obróbki i sprawdzenia różnych opcji.

post-13-13769987013_thumb.jpg

post-13-137699870134_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obróbkę :D Nie chciałem kombinować z jasnością właśnie, żeby nie przepalić. Ale teraz będę kręcił na jaśniejszych ustawieniach. Bo widzę, że za ciemny Jupek to prawie coś tak samo złego jak przepalony Jupek.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obróbkę :D Nie chciałem kombinować z jasnością właśnie, żeby nie przepalić. Ale teraz będę kręcił na jaśniejszych ustawieniach. Bo widzę, że za ciemny Jupek to prawie coś tak samo złego jak przepalony Jupek.

Musisz po prostu dobrać sobie ustawienia i oczywiście bez przesady, trza eksperymentować.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nadejściem mgieł udało mi się trochę Jowisza złapać. Seeing nawet dobry, ale widoczność szybko spadała a pod koniec korektor zaczał rosić.

f/20; 20:39 UT; YRGB i Redlum-RGB; DMK21AU618 + ADC + C14:

yellow-rgb-2039.jpgredlum-rgb-2041.jpg

anim.gif

Żółty i czerwony szerokopasmowy kanał "luminancji":

yellow-2038.jpgredlum-2041.jpg

1.5x drizzle YRGB:

drizzle-yrgb-2039.jpg

Trochę kolimacji - f/10 i f/20:

colimation-f10.jpgcolimation-f20.jpg

Po włączeniu mini wentylatora po minucie, dwóch zdmuchnął ten prąd powietrza znad LG (widoczny na obrazie z gwiazdy).

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotr opis na formatach masz nie aktualny. Jak zwykle kapitalne fotki z tym że pamiętam że na c11 niekiedy jupki bywały bardziej wyostrzone cży powodem tego jest kiepska pogoda tej jesieni?. Może napiszesz coś o c14. Jakie wrażenia na gorąco.:-) Widać jak narazie że rozdzielczość i swiatlosila super.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)