Skocz do zawartości

Polecane Filmy S-F


Gość wanderer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Jedyny wątek o filmach SF jaki wyszukuje mi wyszukiwarka FA.

Dlatego tutaj zamieszam - zgodnie z poleceniem Jacka Erbela, który zasugerował mi nie zakładanie osobnego wątku o tym filmie.

Przypominam Wam, drodzy moi użytkownicy i czytelnicy naszego forum, mega-hit.

 

 

Alien
(1979 rok produkcji)

W Polsce wyświetlany pod tytułem:
Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

Podczas przeszukiwania jakiejś jaskini na obcej planecie coś podobnego do małej ośmiornicy szczelnie oblepia twarz astronauty.
Nie można tego usunąć po powrocie na statek kosmiczny bo ma krew żrącą bardziej niż najgorszy kwas.
W końcu samo odpada ale po jakimś czasie z brzucha chorego kosmonauty rodzi się nowy osobnik.
Od razu ucieka w zakamarki lecącego już statku kosmicznego, szybko dorasta i zaczyna mordować astronautów.
Jest to pierwsze zetknięcie się naszej cywilizacji z kosmitami.
Jedna z astronautek walczy dzielnie do końca.

Film kultowy. Pierwszy (z serii) trzeba zobaczyć.

Film ten, podobnie jak naszą "Seksmisję", w zasadzie ma się w pamięci, dlatego nie rozpisuję się ale zamieszczam zdjęcia,
żeby przypomnieć jak najsławniejsza (potem) aktorka SF i filmy SF wtedy wyglądały.


Postać "Obcego" stała się wręcz symbolem kosmity w kulturze masowej co widać na przykładowej grafice.

Ciekawe czy taki symbol złego, obcego kosmity przetrwa do XXII wieku czy pojawi się jakiś nowy film z innym obcym, który przebije tamtego?

Ja tylko trzymam kciuki, żeby nie był podobny do pająka :)

 

post-3455-0-17268300-1412167120.jpg

post-3455-0-99306000-1412167135_thumb.jp

post-3455-0-49298000-1412167150.jpg

post-3455-0-79609400-1412167157.jpg

post-3455-0-39814400-1412167166.jpg

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Ze swojej strony polecę wam "2001: Odyseja Kosmiczna" w reżyseriii S. Kubricka. Przede wszystkim dlatego, że jest to pierwszy poważny film sci-fi. Od niego wszystko się zaczęło. Gdyby nie Kubrick nie byłoby Gwiezdnych Wojen i Interstellara. Zobaczycie jak wiele Nolan wziął od Kubricka i wrzucił do swoje filmu. Odyseja to piękne długie ujęcia. Dokowanie do stacji kosmicznej przy muzyce Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem" zapada w pamięć i co ciekawe Nolan zacytował ten fragment u siebie. No i problem ze Sztuczną Inteligencją HAL 9000, "postać" filmowa którą po prostu trzeba znać. Powiem krótko ten film to lektura obowiązkowa dla każdego :) A jak wam mało to powiem jeszcze tylko tyle, że Kubrick kręcił ten film zanim człowiek poleciał w kosmos (wielka wyobraźnia reżysera), astronauci po powrocie na Ziemie mówili, że było dokładnie jak u Kubricka ;)

  • Like 2

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam specyficzny (jak ja :) ) film z 1974 r , uznanego i cenionego (choć według mnie obniżającego sukcesywnie swoje twórcze loty) Johna Howarda Carpentera "Dark Star". Film dość osobliwy, ale dla mnie urzekający i wręcz obowiązkowy dla miłośników SF i dobrej, inteligentnej rozrywki. Kto widział ,wie o czym piszę, kto nie widział - do telewizora i koniecznie obejrzeć ;) Uwaga: w kinach tego nie uświadczy. Życzę udanego i miłego seansu

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy z kolejnym polecanym filmem - "Chappie" Neilla Blomkampa

post-3353-0-62948700-1427199163.jpg

 

a nie, to nie ten...

 

post-3353-0-81763800-1427199178_thumb.jp

 

była kiedyś taka komedia familijna sci-fi ;) pod tytułem "Krótke spięcie" (1986) o robociku-uciekinierze którego chcą dorwać źli ludzie - to drugie skojarzenie, gdy już zapomnimy o karmie dla psów.

w "Chappie" mamy podobne elementy - coś co miało być brutalną maszyną do wykonywania rozkazów zyskuje świadomość i szuka swojego miejsca w świecie, ale tym razem w atmosferze i scenografii podobnej do "Dystryktu 9". pomysł może wydawać się naiwny i zbyt "familijny" jak na wysokobudżetowy pełnokrwisty produkt sci-fi, ale to naprawdę działa i film ogląda się znakomicie, o ile pogodzimy się z lekko bajkową czy też komiksową konwencją i przymkniemy oko na kilka logicznych niekonsekwencji.

 

a przed filmem puścili reklamę nowej książki Dukaja, która tu wyjątkowo dobrze pasowała :)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Blomkamp to jeszcze warto znać Elizjum. W Dystrykcie 9 pokazał klasę i uraczył widzów zaangażowanym społecznie sci-fi. Elizjum to jego drugi film w którym porusza się w tej tematyce. Film zebrał mieszane recenzje. Nie był tak dobry jak Dystrykt 9 ale mnie się podobał. Znów wizja przyszłości, akcja osadzona w krajach 3 świata i społeczeństwo podzielone na tych "lepszych" mieszkających na stacji kosmicznej i biedote zamieszkująca Ziemie. Sednem filmu jest brak powszechnego dostępu do opieki medycznej. Napewno warto znać ten film. I tego reżysera. Głownie dlatego, że to on pokaże nam nowego Obcego :)

  • Like 1

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chappi - na ten film wybieram się pod koniec tyg do kina :)

Fajnie, że ten wątek się ożywił!

Ja również planuję się wybrać. Moja siostra była (kinomaniaczka) i co prawda niczego jej nie urwało, wróciła w jednym kawałku, ale poleca :)

 

A już niedługo szykuje się dla nas znów coś ciekawego. "Marsjanin" - film Ridleya Scotta, którego jeden z ostatnich filmów ("Prometeusz") mnie zawiódł. Mam nadzieję, że tej nowej produkcji tak nie spapra.

Zostawiam wam recenzję powieści, na której oparty będzie "Marsjanin" http://www.polskiastrobloger.pl/2014/11/andy-weir-marsjanin-the-martian-recenzja-powiesci.html Warto przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ze starszego kina S-F

 

"Hardware"              http://www.filmweb.pl/film/Hardware-1990-40613,

"Ganheddo"            http://www.filmweb.pl/film/Ganheddo-1989-156788

 

 

Myślę, że "Prometeusz" zawiódł wszystkich ;)

 

Mi "niestety" film się podobał. :)

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało znany film z 2009 . Cała akcja na księżycu grana właściwie przez jednego aktora. Polecam Gorąca

 

 

 

 

Zaciekawił mnie, zabieram się do oglądania:)

 

 

A swoją droga mogę polecić ze starszych klasyków horror s-f , "Coś" Johna Carpentera z 1982     http://www.filmweb.pl/film/Co%C5%9B-1982-4713

  • Like 2

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

http://www.filmweb.pl/film/The+Last+Days+on+Mars-2013-652101

 

Nie słyszałem o tym filmie wcześniej ale polecam dla maniaków SF i Thrillerów :D

Nie spodziewałem się po tym filmie zbyt wiele ale zaskoczył mnie pozytywnie.

Trzyma w napięciu.

No i przede wszystkim dotyczy naszej czerwonej siostry, którą tak pragniemy skolonizować :D

Jak dla mnie film całkiem ok :)

Pozdrawiam Błażej

  • Like 1

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Inny klasyk, który warto znać: Ghost in the Shell (z 1995). Nie dajcie się zwieść kreskówkowej animacji - to wciągające, mocne, skłaniające do przemyśleń kino science-fiction. W świecie, w którym rzeczywistość zlała się niemal całkowicie z technologią może nagle okazać się, że duża część naszych wspomnień została "whakowana" przez kogoś, kto potrafił przebić się przez zabezpieczenia. Może nawet pojawią się nowe istoty, niczym ludzie, które jednak nie będą związane z żadnym ciałem? Jak takim świecie pozostać tym, kim się jest? Co różni człowieka od maszyny? Sami Wachowscy nie ukrywają, że tworząc "Matrixa" inspirowali się tą klasyczną już japońską animacją.

http://www.filmweb.pl/film/Ghost+in+the+Shell-1995-31866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Interstellar http://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629 Najnowsze dzieło Nolana. Pewnie już każdy oglądał, ale co tam :P Dla mnie film dobry, tylko nieco przekombinowana końcówka.

 

Widzę, że tu same filmy, więc polecam pierwszy serial, którego 2 sezony skończyłem oglądać niedawno. ''The 100'' http://www.filmweb.pl/serial/The+100-2014-689083 Jeśli lubił ktoś oglądać serial ''Lost-Zagubieni'' to ''the 100'' na pewno przypadnie ci do gustu.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy" - Sir Isaac Newton.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A oto moje propozycje które polecam obejrzeć każdemu miłośnikowi kina S-F :)

Transcendencja / Transcendence (2014)

Apollo 18 (2011)

The Divide (2011) 

Ostatnie dni na Marsie / The Last Days on Mars (2013) 

A.I. Sztuczna inteligencja / Artificial Intelligence: AI (2001) 

Niepamięć / Oblivion (2013)

Kolonia / The Colony (2013) 

Miłość / Love (2011)

Cel / The Objective (2008) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, że na dwóch stronach wątku o najlepszych filmach SF nie padło jeszcze hasło "Blade Runner" ("Łowca androidów") R. Scotta (1982)  http://www.filmweb.pl/Lowca.Androidow   ;) Dla mnie to absolutna klasyka gatunku i film z niesamowitym klimatem, m.in. dzięki rolom H. Forda i R. Hauera oraz ścieżce dźwiękowej Vangelisa.  

 

2) Oprócz tego bardzo podobała mi się "Tajemnica Syriusza" ("Screamers") na podstawie opowiadania P. Dicka (1995)  http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Syriusza-1995-32164. Mimo niespecjalnych recenzji krytyków ten film również urzekł mnie przede wszystkim swoim klimatem. 

 

3) Muszę też wspomnieć o dobrym i starym (1986)  horrorze SF "Mucha" ("The Fly") http://www.filmweb.pl/film/Mucha-1986-7900. Naprawdę mocne! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Dla fanów SF - powstawał 7 lat, może wart uwagi, obsada znamienita no i reżyser/scenarzysta też znany :),,VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET" Premiera 4.08.2017.
 

 

 

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)