Skocz do zawartości

Nikon 18x70 dostępny w Polsce


robert_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Muszę się z Wami podzielić moim znaleziskiem. Może niektórzy już widzieli, niektórzy nie. Otóż do tej pory całkowicie niedostępny w polskich sklepach Nikon 18x70 IF WP WF pojawił się w teleskopach.pl. Na stronie podają że jest dostępny w sklepie w Wa-wie. Kto ma blisko to ma okazje spojrzeć przez ten legendarny sprzęt. Więcej tu http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_73_337&products_id=3385&lunety=Lornetka_Nikon_Marine_18x70_IF_WP

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oprócz ceny dużo wyższej niż Fujinona 16x70, skutecznie zniechęciła do tego modelu informacja, że posiada wyjątkowo wielką AC, o której Fujinony mogą tylko pomarzyć.  ;D

Ale dobrze, że ten legendarny model jest w ofercie sklepu astro, chociaż gdy sprawdzałem dostępność rok czy dwa lata temu to tu cały czas (teoretycznie) jest: http://fotozakupy.pl/nikon-10x70-if-sp-wp/2057s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale dobrze, że ten legendarny model jest w ofercie sklepu astro, chociaż gdy sprawdzałem dostępność rok czy dwa lata temu to tu cały czas (teoretycznie) jest: http://fotozakupy.pl/nikon-10x70-if-sp-wp/2057s

 

Ale ten podlinkowany przez Ciebie to 10x70 a nie 18x70.

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to nieczęsto, ale dziś zdarzyło używać mi się Fujinona w obserwacjach dzienno-naziemnych/podniebnych, na tle zachmurzonego nieba gołębie były koloru fioletowego i nie była to żadna kolorowa obwódka, a uczciwe po kontur wypełnienie. Raczej trudno pomyśleć coś o znacząco większej AC, żeby to nadal miało sens, ale nie upieram się, bo tytułowego Nikona nigdy nie wiedziałem, tak tylko  się zastanawiam.

  • Like 1

8x30, 8,5x44, 16x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutomi, z tego co ja czytałem to Nikon ma taką samą AC jak Fujinon

 

Przyznam się, że w tym konkrentym przypadku nie miałem możliwości sprawdzić tego osobiście, lecz skorzystałem z (mam nadzieję miarodajnej) opinii Redaktora Naczelnego optyczne.pl , wg. którego  o ile w Fujinonie 16x70 "aberra jest uciążliwa" to w Nikonie 18x70 "aberra zabija". Nie mam podstaw, żeby powątpiewać w opinię Arka, jedynie co mi przychodzi na myśl, to że lornetki przez które obserwował miały już swoje lata, i żę w nowych seriach lornetek obu producentów skorygowano AC.

 

Co do dostępności Nikona w kraju, to oczywiście pomyliłem modele. :-[ Nikon 18x70 trzy lata temu był (teoretycznie) dostępny na cyfrowe.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś nowa seria Nikona 18x70 ?

 

Właśnie czekam na odpowiedź Nikon Polska w tej sprawie. 8)

Ale myślę sobie, że skoro na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat Fujinon 16x70 przeszedł facelifting, to mam nadzieję że w optyce też coś starali się ulepszyć. Przez analogię Nikon też - mam nadzieję - nie stał w miejscu. ::)

 

 

 

post-3958-0-78896200-1435579612_thumb.jp

post-3958-0-86448000-1435579619_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)