Skocz do zawartości
Pawcio

Koniunkcja Wenus i Jowisza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja wytachałem Syntę żeby zrobić przez nią fotkę do kompletu chmury widoczne na moich zdjęciach akurat skutecznie zasłoniły widok, zmuszony byłem wycofać się na z góry ustalone pozycje i skierować ją w inne rejony nieba :), moja wina mogłem od teleskopu zacząć .. Swoją drogą to albo mi się wydaje albo ta Synta robi się coraz mniej mobilna tzn. nic dziwnego jak bierze się torbę z aparatem i obiektywami (te na M42 solidne są, dawniej nie żałowali metalu :) ), torbę z okularami, złączkami i atlasami i laptopem sam człowiek staje się "mniej mobilny" i bardziej przypomina steranego wielbłąda na emeryturze :) Świetne fotki, zobaczymy jak dzisiaj bo na razie grube, gęste chmury ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprzęt gotowy , tylko niech się te chmury rozpłyną :)

U nie też - Apuś + ALccd5 tylko północny zachód zasnuty mątwami mlecznymi .....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzie wysyp jak chmur nie będzie. Cały dzień piękna pogoda a teraz jak na złość... :(

U mnie 21.00 tak to wygląda - jak się zrobi ciemniej to to jeszcze niżej zlezą a tam źle :(

post-476-0-02521300-1435691206_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie... to co najistotniejsze w fotografii zamalowal :P

To jest wizualizacja :P  Prawie pod Słonko to chyba w tej chwili nikt nie jest w stanie ich uchwycić z Ustki :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja widziałem :) Fota tylko z telefonu prze N200/1000 (MarWo nadal niutek działa :) )

Dbaj o niego a będziesz zadowolony ;). Fotka wyszła super jak na telefon :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam i ja:) ale był wyścig z chmurami, po niecałych 10 minutach parka skryła się za nimi.

post-1211-0-07646400-1435698014_thumb.jp

post-1211-0-39867400-1435698037_thumb.jp

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to i moje polecą do kompletu, takie ze spajkami >:D

Witam, przepraszam za offtopa, ale na pierwszym zdjęciu widać, na Wenus widać po spajku że masz źle ustawione pióro ramienia pająka :) Swoją drogą, fajne foto!

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam :)  Cieszę się, że znalazłam to forum i podziwiam Wasze ujęcia planet. Dzięki Wam dowiedziałam się, że to Wenus i Jowisz. Zafascynowały mnie i obserwuję je od 3.tygodni, gołym okiem, z okien mieszkania na 3,piętrze w Łomży. Zauważyłam, że szybko zmienia się ich wzajemny układ. Kiedy nastąpi maksymalne zbliżenie? Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ostatniej chwili zobaczyłem te planety tuż przed ich zachodem dość przypadkowo bo wychodziłem zobaczyć Księżyc. Nie sądziłem, że teraz już będzie ta koniunkcja.

Zdążyłem wynieść szybko refraktor na balkon, chwilę popatrzeć i zrobić jakieś tam zdjęcie przez niego, ale wyszło dziadoskie.

post-7-0-02461700-1435701285_thumb.jpg

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta