Skocz do zawartości

Satcja zasilająca przydatna do teleskopu i pracy w terenie


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro dostępna jest w rozsądnej cenie stacja zasilająca firmy Tronic. Mnie udało się mi kupić ją za 50zł plus przesyłka. Urządzenie wręcz niezbędne do sprzętu wymagającego zasilania. Sprzedawca przekazał mi że będzie je jeszcze wystawiał za taką samą cenę. Jeśli ktoś jest zainteresowany, albo jeszcze lepiej jest to grupa, to można dostać przesyłkę za darmo. Ja niestety kupowałem sam, ale i tak było warto. Stacja jest 7Ah, napięcia 3-4,5-6-9-12 przy prądzie 1A i 12V dla prądu 10A. Komplet okablowania i wtyczek a wszystko fajnie zapakowana w obudowę z uchwytem. Powinna być niezła, bo była swego czasu w sprzedaży w Lidlu, ale nie udało mi się jej wtedy dostać.

Dołączona grafika

Zastrzegam, że nie mam z tą aukcją nic więcej wspólnego jak tylko jako kupujący. Wiem jednak, że jest to towar dość poszukiwany, a w sklepach często jest za 400-500zł. Więc warto skorzystać.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma ten produkt w porownaniu do power tankow?

w zasadzie nie powinienem porównywać bo tanka mam 17-kę, ale podobna stacja na lekkim mrozie zasiliła mi goto przez nieco ponad godzinę, a powertank kilkukrotne obserwacje, 3 dniowy zlot- i nadal pełny.

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od potraktowania akumulatora. Ja na początku używałem "aku" ze starego UPSa, też 7Ah. I trzymał jak należy. Mam MEADE LS6" i bez prądu nic tam sienie da zrobić, a mam za sobą kilka noce na tym jednym ładowaniu i nadal ma napięcie jak na początku. Takiego akumulatora żelowego nie wolno przeładować, ani rozładować zbyt mocno. Jak napięcie spadnie poniżej 9V to w zasadzie koniec jego życia. Kiedyś tak załatwiłem akumulator z latarki na diodach.

Dostałem teraz 17Ah akumulator od znajomego i szukałem do niego ładowarki. Cena takiej to około 120-150zł. Ładowarka do samodzielnego montażu też niewiele mniej. Więc na początek warto. No i zamiast skrzynki narzędziowej jak teraz mam mogę nosić takie wygodne opakowanie.

Przypuszczam, że Power Tank jest lepszy, ale za jakość trzeba zapłacić i może warto wydać tę kasę. Ale teraz nie miałem i przez kilka miesięcy nie będę miał, składam na inny komponent do teleskopu.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem dla porównania podobną

Dołączona grafika

Zostaje kwestia funkcjonalności i trwałości, ale różnica w cenie jest powalająca.

Tymczasem z mojej jestem bardzo zadowolony.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam serdecznie  :) może fachowcy się wypowiedzą, czy parametry odpowiednie - bo cena myślę ok http://allegro.pl/revolution-air-stacja-zasilania-avanty-i1950352472.html w porównaniu z http://www.astrokrak.pl/zasilacze-/816-stacja-zasilajaca-17ah.html muszę coś takiego kupić, mam w tej chwili 7ah ale to na zimnie dla mojego CEGM-ka 2 godz pracy a tu jeszcze USB itp

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest pojemność akumulatora, jego typ oraz kontrola ładowania i rozładowania.

Ja stosuję dwa rozwiązania:

to jest pierwsze:

DSC_9071.JPG

Wykonane samodzielnie. Znajduje się tu zasilacz z PC przerobiony do mojego teleskopu oraz akumulator 12V 7Ah, który starcza na kilka godzin pracy, ale mam tez i 24Ah - kobyła akumulatorowa

Drugie rozwiązanie to:

stacja_zasilajaca.jpeg

Kupiona za 55zł spisuje się całkiem dobrze.

Ale z opinii użytkowników wiem, że za dobrą jakość warto zapłacić.

Jedna z propozycji:

stacja02yx4.jpg

i adres do wątku na ten temat: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=3585

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym i dużo tańszym niż stacja zasilająca (17 Ah - 590 zł) rozwiązaniem jest pomysł ,,endriu624" z AM.

Mamy takie rozwiązanie:

Akumulatorek samochodowy + przetwornica np. http://techtron.pl/p2169,przetwornica-napiecia-12v-230v-350w-700w-port-usb-we.html (można trafić nawet za 70 zł) Wszystko umieszczone w zgrabnej skrzyneczce i możemy używać laptoczka przez oryginalny zasilacz całą nockę + inne ustrojstwa niezbędne przy obserwacjach i ,,foceniu" :)

Cena nie przekroczy 300 zł (akumulator + przetwornica + skrzyneczka) :) a nie prawie 600 za stację zasilającą, która i tak sama nie rozwiąże problemu (np. nie zasili laptoczka) :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)