Skocz do zawartości

Dolnośląskie :-)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...
  • 9 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 lata później...

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum. Aktualnie Zbiera się ekipa z której być może uformuje się wrocławski oddział PTMA. Jesteśmy na razie na etapie luźnych dywagacji i sprawdzania na jaki grunt można liczyć we Wrocławiu. Jeśli będzie zainteresowanie to temat ruszy z miejsca. Aktualnie został utworzony profil na FB (wystarczy poszukać WTMA) i prowadzone są wstępne dyskusje co do jakiegoś spotkania. Chętnych do współtworzenia towarzystwa chciałbym gorąco zaprosić. Trochę szkoda że jedno z większych miast oddziału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dla wszystkich zainteresowanych. W najbliższy poniedziałek spotkanie Wrocławskiego PTMA:

 

prelekcję wygłosi Szymon Koper - członek Continuum Rover Team z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jest to team, który zajął w niedawno zakończonych w USA międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich rewelacyjne 3 miejsce !!! Wśród wszystkich zespołów studenckich, a było ich ponad 60! http://urc.marssociety.org/

Plan jest taki:
19.00 spotkanie członków PTMA (zbieranie deklaracji od nowych członków, zbiórka składki, rozdawanie legitymacji, zapisy na Uranię, ogłoszenia)
20.00 prelekcja Szymona. Jeżeli okaże się, że zainteresowanych jest ponad 40 osób, to zorganizujemy prelekcję na zewnątrz (no chyba że będzie padało :( ). Będziemy mieli mobilny ekran, rzutnik. Może też uda się chłopakom zabrać łazik - choć jeszcze nie przyleciał z USA :)

Ważne:
- zapraszajcie do nas -  wszystkich chętnych, nowych członków - na 19.00 (będziemy mieć wzór deklaracji dla chętnych), a tych którzy chcą tylko posłuchać relacji z USA na 20.00. Informujcie ich o tym, że prelekcja może odbyć się na wolnym powietrzu - zależnie od ilości osób, żeby nikt się nie zdziwił.
- Chętnych na członkostwo prosimy przyniesienie odliczonej kwoty składki. Okazało się, że jednak jest obligatoryjna kwota wpisowego, jednorazowo 5 zł, więc składka półroczna : 25+5zł, studenci 20+5zł. Gdyby ktoś nie zdążył, lub nie miał, podamy też nr konta - którym zarządzać będzie nasz Skarbnik - Tomasz Kołodziej. Dla chętnych, będziemy zbierać listę prenumeratorów Uranii: 30zł/rocznie gdy odbiór jest w oddziale, 40zł/rocznie, z dostawą do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące później...

Siema siema, jestem za spotkaniem przydało by się popatrzeć i posłuchać profesjonalistów :-) i porównać sprzęt żeby wiedzieć co kupić :-)

SW 200/1000 OTAW, ,Nikon Action EX 12x50 CF, Tento 10x50, foto ==> Sony Alfa 350 + Sigma 105 2.8 EX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Teraz będzie zlot w Zatomiu, w sierpniu najprawdopodobniej spotkamy się na zlocie w Izerach.

  • Like 1
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mi z reguły pasuje każdy weekend (piątek-niedziela) z tym, że musiałbym wiedzieć wcześniej. Ze 2 miesiące wcześniej i może też na czwartek udałoby się ogarnąć urlop.

Edit:
Wydaje mi się, że ostatni weekend sierpnia byłby najlepszy, ponieważ po zachodzie Słońca będzie można także popatrzeć na młody Księżyc, który później nie będzie przeszkadzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko w sprawie zlotu. Czy ktos tam był ? Da się dojechać pod samo schronisko ? Czy trzeba gdzieś porzucić auto i tarabanić z tobołami przez góry do celu ??? Bo ciężko by mi było nieść montaż od Dobsona.

 

Ja jestem chętny :-)

SW 200/1000 OTAW, ,Nikon Action EX 12x50 CF, Tento 10x50, foto ==> Sony Alfa 350 + Sigma 105 2.8 EX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)