Skocz do zawartości

XI ZLOT w Zatomiu - PROGRAM oraz KONKURS na najlepszą prelekcję !


Rekomendowane odpowiedzi

No to myślę, że krótki kaszelek teraz, skoro na podwórze Pyrlandii sie nie wjedzie i miejsce się potroi to tam wizual a pole astrofoto bo najwięcej miejsca zajmuje.

Ewentualnie jeszcze dla wizuala bezpośrednio za ścianą świetlicy od strony pola i każdy będzie zadowolony.

Za chwile walne mapkę :)

Słabi mnie tylko brak firan w świetlicy... może w praniu na nasz przyjazd ::)

 

 

JAcek, ja w tym czerwonym kwadraciku poproszę na jego krańcu od lasu żółty kwadracik dla mnie. Mam sentyment do wydeptanej polanki nieopodal brzóski, która padla pod toporem szalejącego drwala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na prelekcjach jestem wszystkich więc w kwestii jury mogę pomóc. 8)

O.....I jeszcze może dwie panie???

Może Ewa i Ciekawska?

Co Wy na to dziewczyny? O0

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam wszystkie prelekcje nagrać oczywiście za zgoda prowadzących.

No to Kobiyki, Zdzichu, Szymek i jest Szanowne Jury Zlotowe :)

Marek uratowany :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że Jacuś na to wpadnie ;)

 

:D

 

No to mamy wszystko dograne włącznie z Jury konkursowym pod gwiazdką * - ostateczny program XI Zlotu:

 

 

PROGRAM XI ZLOTU FA

czwartek 10.09.2015

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 16.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-20.00 Czas wolny
  • Po 20.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja.

piątek 11.09.2015

  • 8.30 Śniadanie
  • 11.00 Wykład tematyczny: Masowe wymieranie kredowe wynikiem katastrofy kosmicznej? ? Prelegent: Kolega Ignisdei
  • 12.30 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 14.30 Wykład tematyczny - Soczewkowanie grawitacyjne - Prelegent: Kolega Mati_94
  • 16.30. Obiadokolacja.
  • 17.30-19.30 Czas wolny
  • 19.30 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom-Pyrlandia : "Wykład tematyczny dla dzieci i gości" prelegent -Kolega: Marek Pakuła (Oraz pokaz nieba dla gości na placu-Pyrlandia)
  • 22.00-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana

sobota 12.09.2015

 

  • 08.40 - 09.00 Atrakcja Zlotu - Tranzyt ISS na tarczy Słonka.
  • 09.10 - Śniadanie.
  • 11.00 Udajemy się autokarem na spływ kajakowy po Korytnicy lub opcjonalnie inna grupa udaje się na eksplorację hitlerowskich bunkrów w okolicach jeziora Ostrowieckiego (prowadzi Kolega: Anva)
  • 15.30 Wykład tematyczny: - prelegent: Kolega: Łukasz83 Rejestracja przelotów ISS w dużej skali
  • 17.30 Wykład tematyczny - prelegent: Kolega Mati_94: Tajemnice gromad kulistych.
  • 16.30 Obiadokolacja
  • 17.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi *
  • 17.35 Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy ATM i wręczenie nagrody.
  • Oficjalne zdjęcie zlotowiczów
  • 20.00, Obserwacje/foto do rana

* Jury Konkursu na najlepszą prelekcję XI Zlotu FA.

Przewodniczący  -   Zdzisław

Członkowie         -   Ola, Szymek

Sekretarz           -    Ewa.

niedziela 13.09.2015

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania :(
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XII ZLOTU wiosna 2016 r.
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami z XI zlotu ? OBOWIĄZKOWO C:-)

WAŻNE.

 

Od rozpoczęcia Zlotu trwa konkurs na najlepszy ATM Swoje prace zgłaszamy u Kolegi Marka MarekM60 - Pyrlandia, pokój nr 7

Nagroda - Miernik SQM

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą ,,starzy" bywalcy, a w szczególności o każdej porze dnia i nocy:

Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

Kolega Marek ? Panasmaras ? Pyrlandia ? pokój nr 5

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Jacek ? JacekE ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Zdzisław ? Alien ? Pyrlandia ? pokój nr 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w niedzielę nie ma pozycji 'przygotowania do pamiątkowego zdjęcia' ???

Czytasz ? >:D  Jest w sobotę po wręczeniu nagród.

  • 17.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi! *
  • Oficjalne zdjęcie zlotowiczów

W niedzielę znaczna część Zlotowiczów rano wyjeżdża i później brakuje ich na pamiątkowej fotografii.

Uczesz się i załóż krawat 12.09 o godzinie 17.20. Przyjdź na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród - po czym ustawisz się do foto :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni wykładowcy mogli byście mi napisać ile czasu przewidujecie na Swoje prelekcje?
Temat-czas prelekcji. Jak zdążyliście przeczytać planuje Was uwiecznić na filmiku z wykładów.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni wykładowcy mogli byście mi napisać ile czasu przewidujecie na Swoje prelekcje?

Temat-czas prelekcji. Jak zdążyliście przeczytać planuje Was uwiecznić na filmiku z wykładów.

Dla mnie jest to jeszcze niewiadoma, zależy jeszcze jak później z pytaniami i w trakcie  itp. No ale chyba minimum te 20 czystej gadanki pewnie bedzie. Tak na ślepo mogę przewidzieć, ale wyjdzie to jeszcze w praniu bo prezentacja będzie dopiero robiona gdyż teraz trochę czasu dopiero złapałem wolnego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szefostwo o zamianę kolejności moich prelekcji :). W piątek opowiem o kulistych a w sobotę o soczewkowaniu.

Za późno - wydrukowane, będziesz sobie za karę przerabiał na powieszonych :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni wykładowcy mogli byście mi napisać ile czasu przewidujecie na Swoje prelekcje?

Temat-czas prelekcji. Jak zdążyliście przeczytać planuje Was uwiecznić na filmiku z wykładów.

 

W moim przypadku myślę, że około 30-40 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów osobistych i losowych, które dziś mnie zaskoczyły nie będę mógł sreferować mojej pracy w piątek, gdyż dopiero w ten dzień późno po południu (pod wieczów) przyjadę. Rozmawiałem z Lukaszem i zgodził się zamienić na sobotę, więc w ten dzień powiedział bym oba referaciki :). Sorki za zamieszanie i że tak poźno ale dowiedziałem się o tym dzisiaj i szybciej nie dało rady Was poinformować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  XI  Zlocie w Zatomiu odbył się konkurs na najlepszy wykład/prelekcję natury astronomicznej. Atrakcyjne nagrody ufundował nasz generalny sponsor: 

sklep

 

logo.gif

 

I Miejsce za:

 

Wykład tematyczny - Soczewkowanie grawitacyjne - Prelegent: Kolega Mati_94

Wykład tematyczny - prelegent: Kolega Mati_94: Tajemnice gromad kulistych.

 

Nagroda: Lornetka średniej klasy oraz naszywka FA.

 

II Miejsce za:

Wykład tematyczny: - prelegent: Kolega: Łukasz83 Rejestracja przelotów ISS w dużej skali

Nagroda:  Lornetka klasy econo

 

III Miejsce za:

 

Wykład tematyczny: Masowe wymieranie kredowe wynikiem katastrofy kosmicznej? ? Prelegent: Kolega Ignisdei

Nagroda pocieszenia  ;D  -globus nieba

 

Oraz wyróżnienie za :

 

 "Wykład tematyczny dla dzieci i gości" prelegent -Kolega: Marek Pakuła

książka astronomiczna

 

Resztę gadżetów ufundowanych przez Sponsora rozdano gościom ze szkół i początkującym zlotowiczom.

 

Członkowie  Jury      

-   Ola,Ewa.

 

 

W imieniu Forum Gratuluję Zwycięzcom a Sklepowi Teleskopy.pl po raz kolejny dziękuję za objęcie zlotu sponsoringiem!

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)