Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 235
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Trochę wyższa rozdzielczość ;)

Na powierzchni Plutona niektórzy widzą serce, inni pieska Pluto ;)  

Nie wiem czemu u nas nie śledzimy tej misji. No chyba że nie znalazłem tematu. Najnowsze zdjęcie Plutona 2015-07-08 http://www.nasa.gov/feature/nasa-s-new-horizons-a-heart-from-pluto-as-flyby-

Dodane obrazy

Ja tylko przypomnę co już oficjalnie wiadomo, że można dzisiaj obejrzeć i wysłuchać:

Dzisiaj Live – od 17.20 do 19.00  można wraz z ekspertami na fanpage'u na Facebooku - Karola Wójcickiego z CNK  wspólne obejrzeć  historyczny przelot  sondy.  https://pl-pl.facebo...GlowaWGwiazdach

Dzisiaj na National Geographic Channel o 21.00 - Premiera pod tytułem ,,Misja Pluton”

Zapewne też  informacyjne stacje TV będą relacjonować wydarzenie – śledźcie więc i linkujcie.

Odnośnik do odpowiedzi

Z moim też,  z moim też 8) :) :D

Na listę do jakiejś misji też się zapisywałem, ale nie chyba nie do tej, bo neta miałem od 2006 r. Może chodziło o jakąś misję na Marsa, już nie pamiętam.

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś czytałem w ciągu dnia, że pierwsze obrazy z przelotu mają się pokazać jutro bardzo wczesnym rankiem około 4 naszego czasu.

To by się idealnie zgadzało z tym licznikiem, dojdą - pootwierają, poprzeglądają, wybiorą i opublikują :)

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś znów bym typowi w "tyłek" wjechał, bo pędząc do domu na relację czytałem nowe wiadomości na telefonie, a temu z przodu zachciało się pieszych przepuszczać ... - nie polecam - telefonów w aucie podczas przelotów obok "planet" ;)

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi

Czyli pobudka 2 godziny wcześniej niż zwykle - czekamy :)

Przemku czas może skrócić premiera, szykujemy kawkę lub innego browarka - siadamy wygodnie w fotelu i punktualnie o 21.00 odpalamy National Geographic Channel

i ...... ,,Misja Pluton"

,,14 lipca 2015 r. - po prawie 10 latach i pokonaniu 4 miliardów kilometrów - sonda New Horizons ma dotrzeć do Plutona. Jej celem jest eksploracja najmniejszej planety Układu Słonecznego: zeskanowanie jej powierzchni, analiza atmosfery i zbadanie powłoki geologicznej. Fakt, że sonda dotrze tak daleko, jest potwierdzeniem wysokiego poziomu technologii opracowanej przez człowieka. Zdjęcia, które zostaną przesłane na Ziemię, są prawdopodobnie najdroższe w historii - wysłanie sondy kosztowało aż 700 milionów dolarów. O niezwykłym projekcie i związanych z nim emocjach opowiadają naukowcy z NASA. Przewodnikiem po świecie New Horizons jest Jason Silva, prezenter znany m.in. z programu "Pułapki umysłu" "

A i teraz można obejrzeć ,, Przewodnik po planetach: Jeszcze dalej niż Pluton"

Czas minie szybciej i naukowo :)

Właśnie super opisują misję !!!

• Like 3
Odnośnik do odpowiedzi