Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 235
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Trochę wyższa rozdzielczość ;)

Na powierzchni Plutona niektórzy widzą serce, inni pieska Pluto ;)  

Nie wiem czemu u nas nie śledzimy tej misji. No chyba że nie znalazłem tematu. Najnowsze zdjęcie Plutona 2015-07-08 http://www.nasa.gov/feature/nasa-s-new-horizons-a-heart-from-pluto-as-flyby-

Dodane obrazy

Jak z większością misji po za naszą orbitę. W sumie to nawet na naszej nie ma pewności. Chociaż by progres ... Jednak potrafimy znajdować rozwiązanie z "problemu" co daje nam poczucie panowania.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie wisi na kolumience bidula, już kurzem nieraz by zaszła żebym ją okazyjnie nie przecierał...

-----------Obudź się numerze: 57619 ------------

>:D 8)

Ekstra, gratki :) Na Marsie tez jestes?  >:D 

Odnośnik do odpowiedzi

Po programie MISJA PLUTON w NG,jestem trochę zawiedziony,że ani słowem nie wspomniano o polaku który jako pierwszy obliczył orbitę plutona specjalną metodą opracowaną ad hoc przez krakowskiego obserwatora Tadeusza Banachiewicza.A szkoda :-[ 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ekstra, gratki :) Na Marsie tez jestes?  >:D

Jest, jest wykupił działkę razem ze mną tylko większą bo to Prezes :D Zielonymi było płacone.

Robert pokarz certyfikat Uvingu bo ja znaleźć nie mogę ::)

A!!! nie - to krater był - ale tez ma większy >:D

No a wracając do misji pozostaje tylko czekać na telefon od Przyjaciela i trzymać kciuki ... za 4 godziny z kawałeczkiem http://pluto.jhuapl.edu/index.php

Odnośnik do odpowiedzi

Wracam sobie z pracy i pierwsze co zaglądam w ten dział. A tu na foto trza jeszcze 4h czekać?!

Co do samej misji, szacuneczek dla nich. Tak jak wcześniej ktoś pisał, mamy zdobyty Księżyc, mamy Marsa a teraz Plutona... Nim się obejrzymy będziemy przy Proxima Centauri. ;)

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Przy obecnie osiągniętych prędkościach za jakieś 77000 lat.

Już nie raz to liczyłem z niedowiarkami i całą resztą. Słysząc ten wynik mówią że to krótko. A zapytani o starożytnych i ile lat minęło od tamtego czasu łapią się za głowę że to nie jest krótko.

Co prawda prędkości można było by zwiększać tylko to i tak będą dziesiątki tysięcy lat. I zero gwarancji na powodzenie.

Wracając do tematu za 3 i pół godziny zaczyna napływać dane myślę że do porannego wydania wiadomości w USA będzie sporo danych opracowanych dla przeciętnego amerykańskiego Kowalskiego. I ładne zdjęcia Plutona i księżycy . Dobrej nocy.

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za powtórkę, ale dodaję szczegóły.

Zdjęcie z wczoraj rana. Fałszywe kolory z głównego instrumentu obrazującego "RALPH". O "Ralph'ie" poniżej.

post-1302-0-83419900-1436911659_thumb.jp

Oczywiście bez szczegółów technicznych, ale już wiemy że "RALPH" to instrument obrazujący w trzech pasmach B/W i czterech kolorowych - domyślać się możemy, że to oznacza jeden sonsor mono z  trzema filtrami wąskopasmowymi oraz z czterema w kolorach podstawowych (B/G/R/IR) - co wynika z opisu końcowej fotografii, plus spektrometr LEISA pracujący w podczerwieni: 1250-2500nm.

http://www.nasa.gov/image-feature/pluto-and-charon-shine-in-false-color

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze raz to samo. Image credit: NASA. Manipulacja suwakami w PS: moja własna.

Pluto:

post-1302-0-39972400-1436911892_thumb.jp

Zdjęcie sprzed najbliższego przelotu. Na finałowe chwilę poczekamy. W związku z odległością sondy mamy czas przesyłu danych ok. 4h 25m (dzisiaj) z prędkością realną 100-500bps (w/g dzisiejszego briefing'u NASA - oficjalne komunikaty mówiły o maksymalnej prędkości łącza, równej 2000bps), co oznacza, że na wszystkie dane z sondy poczekamy co najmniej do końca 2016 roku.

http://pluto.jhuapl.edu/Mission/Spacecraft/Data-Collection.php

Najśweższe dane jak zwykle u źródła: http://www.nasa.gov/mission_pages/newhorizons/main/index.html

Odnośnik do odpowiedzi