Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam.Chciałbym zapytaf o wybor pierwszego apochromatu.mam tracker swa 2i i canona 600d mod.Mój budżet to 2tys.Najbardziej interesuj mnie focenie mgławic.Mój wybór padł na https://www.astroshop.pl/teleskopy/askar-refraktor-apochromatyczny-ap-40-180-fma180pro-ota/p,77953?p_id=77953&utm_medium=cpc&utm_term=77953&utm_campaign=2601&custom_currency=PLN&ia-pkpmtrack=31-1373835313236323131303-105-1712-32305&utm_source=froogle&ptype=pl&gad_source=1&gad_campaignid=21098509347&gclid=Cj0KCQiA1czLBhDhARIsAIEc7ujD427PoeFgIh78Jjz8Liaq25fgc0gHdl-5vxdxBjKLjS6VKrjAaT4aAo0aEALw_wcB&utm_content=. Teraz pytanie cxy ogniskowa nie bedzie za mała i może zainwestować w jakiś inny refraktor?Jeśli ktoś mogłby doradzić jakiś inny sprzet lub podpowiedzieć czy to dobry wybór z góry dziekuje.

Napisano

Za mala nie bedzie. Pod swsa bym nawet powiedzial ze w sam raz i nie przekraczalbym 250-300mm. Swsa powinno nawet 400mm pociagnac przy dokladnym ustawienu na polarna,  ale ciezar juz bedzie zbyt duzy i nie ma sensu katowac sprzetu. Generalnie staraj sie dobrac sprzet tak zeby to co wisi na swsa nie przekraczalo 50% udzwigu tego montazu jak chcesz focic. Wyszukaj sobie stronke astronomy tools i tam w zakladce imaging mozesz sprawdzic jakie bedziesz mial pole widzenia z tym lub innym zestawem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.