Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

cześć, 

mam pytanie czy przy niebie 4 w skali bortle'a, obserwacjach z ogrodu pod domem ma sens zakup teleskopu newtona 14"? czy też może lepiej zejść na 12"? oba układy z systemem GoTo.

 

Pozdrawiam.

Napisano (edytowane)

Jak hajs pozwala to zdecydowanie 14" zwłaszcza że obserwacje lokalnie bez konieczności wożenia tego .

Jasność tła nieba będziesz regulował źrenicą wyjściową.

Edytowane przez Koszy89

GSO 16" , SW Mak127 ,  Ts102F11,SVb sv406p, statywo szkliwo filtracja  no i binosy 2x54 , GPO 8x26,32 , Newcon 10x50 ,N.EX 12x50, RPO 20x80 

Spróbuję pomóc...

Napisano

dzięki za odpowiedź. A czy macie zdjęcia wózków, na których transportujecie swoje duże dobsony? (potrzebuje skonstruować taki żeby wyjechać z garażu 15 m na trawnik i prowadzić obserwacje bezpośrednio z wózka - tak żebym nie musiał nic dźwigać).

Napisano
12 minut temu, szefunio1983 napisał:

dzięki za odpowiedź. A czy macie zdjęcia wózków, na których transportujecie swoje duże dobsony? (potrzebuje skonstruować taki żeby wyjechać z garażu 15 m na trawnik i prowadzić obserwacje bezpośrednio z wózka - tak żebym nie musiał nic dźwigać).

Spójrz tutaj: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2249-astro-taczki-do-dobsona-gso-10/

  • Like 1

"Spójrz ponownie na tę kropkę. To nasz dom. To my" 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.