Skocz do zawartości

Messier 29


Rekomendowane odpowiedzi

Szkic naprawdę fajny. ;) Szkicując obserwowany obiekt, rysuj po prostu to co widzisz. Szkic wykańczaj stopniowo starając się oddać wszystkie zaobserwowane szczegóły. Rysuj jak najwięcej, a kolejne szkice nie będą problemem.

No i zapraszam do konkursu :)

  • Like 1

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapraszam do konkursu :)

Zdecydowanie za wcześnie na konkurs :-) Ale w przyszłości - kto wie... Mało mam okazji do oglądania ciemnego nieba, więc i mało okazji do rysunków niestety.

 

 

Szkic fajny, ale czemu w takim dużym powiększeniu   ;)? Ta gromadka wygląda świetnie już w lornetce.

Na mnie jakoś nie zrobiła wrażenia w lornetce ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sig.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za wcześnie na konkurs :-) Ale w przyszłości - kto wie... Mało mam okazji do oglądania ciemnego nieba, więc i mało okazji do rysunków niestety.

 

 

Na mnie jakoś nie zrobiła wrażenia w lornetce ;)

W sumie, to gromada sama w sobie nie jest jakaś rewelacyjna - ale lornetka daje większe pole, które w tym przypadku pozwoliło by ją ukazać na jakimś tle.

Wiem... czepiam się  :P Sam nie zrobiłem jeszcze żadneo szkicu, ale się przymierzam. Niestety, ogladając niektore szkice, jestem onieśmielony coraz bardziej

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to gromada sama w sobie nie jest jakaś rewelacyjna - ale lornetka daje większe pole, które w tym przypadku pozwoliło by ją ukazać na jakimś tle.

Wiem... czepiam się  :P Sam nie zrobiłem jeszcze żadneo szkicu, ale się przymierzam. Niestety, ogladając niektore szkice, jestem onieśmielony coraz bardziej

Też się długo przymierzałem do pierwszego szkicu obserwując inne prace, które niejednokrotnie robią na mnie większe wrażenie niż zdjęcia z HST. Kto wie, może kiedyś podejdę do niej z większym polem widzenia :P

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sig.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety, ogladając niektóre szkice, jestem onieśmielony coraz bardziej

Nie ma się co onieśmielać na widok innych szkiców. Każdy rysuje jak najlepiej potrafi. Więc ołówki w dłoń i do dzieła ;)

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co onieśmielać na widok innych szkiców. Każdy rysuje jak najlepiej potrafi. Więc ołówki w dłoń i do dzieła ;)

Dokładnie - po takim patrzeniu na innych w końcu się zmotywowałem i chociaż doskonale wiem, że daaaaaleko mi do pozostałych nie zrażam się tym, bo praktyka czyni mistrza, a każda krytyka w moją stronę ma na mnie pozytywny i motywujący wpływ! ;D

  • Like 1

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sig.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Postulowałbym robić dokładniejszy opis. Jaki teleskop, jaki okular (ogniskowa jest, ale brakuje informacji o typie, marce). Jakie były warunki obserwacji.. itd. Im więcej opisu tym ciekawiej.

  • Like 1

Refraktory: TS 102/1122ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700

Newton: SW 200/1000

Mak: Bresser 100/1400

Montaże: Bresser EXOS-2, Vixen New Polaris, Bresser Astro3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)