Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ładny tłumek ludzisk się zgromadził. Ale i widać zdjęcia są przednie.

  • Like 1
Napisano

Gratulacje Darek. Też przymierzam się zrobić coś takiego w Barczewie. Zastanawiam się tylko co tam opowiadałeś 🙃

  • Like 1
Napisano

@Stiopa Dzięki 🙂

To pierwsze moje wystąpienie w takiej roli więc  na pewno można dużo poprawić.  Na początku wystawa była zamknięta za rozsuwanymi drzwiami: FB_IMG_1779000383884.thumb.jpg.a455f0a79ed58f3822e4eb6d9c071003.jpg

Chwilę wcześniej przed wyjściem do gości, był jeszcze krótki wywiad dla lokalnych mediów.

Przed otwarciem powiedziałem raptem parę zdań o sobie, ile się tym zajmuję itp. oraz podziękowałem za zaproszenie i organizację wydarzenia.

Po otwarciu wystawy już przy teleskopie między zdjęciami. Powiedziałem co to jest to h-alpha w fotografii Słońca. W skrócie opisałem elementy zestawu i jak wygląda proces fotografowania, bo różni się mocno od tego co ludzie zwykle rozumieją przez "robienie zdjęcia". Na koniec jako ciekawostkę miałem przygotowany wydruk grafiki Ziemi z zachowaniem odpowiedniej skali by lepiej zadziałać na wyobraźnię. I to faktycznie zrobiło wrażenie, ludzie byli w szoku jak malutcy jesteśmy. 

Na koniec zachęciłem do zadawania pytań. Oczywiście trafiały się różne: od "ile taki sprzęt kosztuje" po "jaka jest temperatura na Słońcu". 

Na pewno są gdzie filmy z tego wydarzenia bo żona oglądała. Ale ja jeszcze nie byłem gotów by siebie słuchać 😅

  • Like 2
Napisano

Ooo, wielka rzecz. Gratulacje.

Takie pytanie pomocnicze: na czym były drukowane zdjęcia? Format chyba A3?

pozdrawiam Radek

Napisano

Ze zdjęciami też były przeprawy lekkie. W poniedziałek dostałem próbne wydruki i były średniej jakości lekko mówiąc.  Całe szczęście jak może wiesz mam porządną drukarkę i powiedziałem, że wydruk zdjęć sam ogarnę po kosztach materiałów. 

Tak - zdjęcia są A3. Pierwotnie miały być jeszcze 4 zdjęcia w formacie A2, niestety tak dużego wydruku ja nie zrobię. 

Całe szczęście, że mam takie możliwości. 

Niestety nie odezwali się z jakimś sensownym wyprzedzeniem, tylko niecałe 2 tyg przed terminem kiedy chcieli robić wystawę. Miałem sporo do ogarnięcia w tym czasie. Wybrać zdjęcia, sformatować do jednego rozmiaru + dorobić ramkę i krótkie opisy. Później wyszło że jeszcze druk i wycinanie. 

Ogólnie jestem zadowolony bo zdjęcia były w super jakości i robiły wrażenie. 

 

  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.