Skocz do zawartości

Kamerką planetarną w DSy


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj platformę ustawiłem bardzo zgrubnie - następnym razem jak się przyłożę to powinno być lepiej.

Mam nadzieję, że będę w stanie osiągnąć czasy z przedziału 5-10 sekund bez prowadzenia, co powinno pozwolić na zmniejszenie nieco gainu i mniejsze zaszumienie zdjęcia.

 

Platforma ma co prawda możliwość guidingu w jednej "osi" (o ile można tak powiedzieć) i być może uda mi się ją zaprząc do pracy z PHD ale póki co nie mam kamerki guidującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę kamerka planetarną tez można walczyć i to jak pokazuje Łukasz z dobrymi wynikami. czekam na więcej ;)

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak przeliczyć ISO Canona 1200D na kamerkę ASI ???????

Zdjęćie mi się podoba, jestem pod wrażeniem.

Sprzęt masz ogromniast, wyciągać i chować, jestem pod wrażeniem.

Ja muszę jechać 14 km z syntą 6 i to jest wyzawanie.

A obróbka, żeby był kolor i tło odpowiednie to inne wyzwanie.

Pozdrawiam.

I tak jak napiasano wcześniej czekam na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Wracam do tematu ;)

Liczyłem, że dzisiaj uda się wystawić sprzęt na zewnątrz ale niestety rozpogodzenia mnie ominęły. Mam już gotowy zestaw: teleskop 16'', platforma z prowadzeniem w dwóch osiach (RA / DEC), kamerka do guide + szukaczoguider 50mm zamocowany na kratownicy dobsa no i kamerka Chameleon3. Wszystko podłączone i sprawdzone. Pozostają tylko testy na placu boju.

W ramach przygotowań wróciłem jeszcze raz do materiału z lipca ale tym razem wybrałem 38 nieporuszonych klatek. Jest to bardzo mało materiału więc efekt nie jest powalający ale i tak jest lepiej niż w pierwszym poście. Aby dobrze wywalić szum spowodowany przez wysoki gain będzie potrzeba około 500 dobrej jakości klatek.

Na pierwszy ogień pójdzie Krab i Cygaro ;)

A teraz  jeszcze raz M57 jako materiał porównawczy -  38 x 2 sek - tylko luminancja bez żadnych filtrów

5690016a85a17_m57copy.thumb.jpg.cce3739d

i M13 ( 30 x 0,5 sek)

56900ee09fff7_m13copy.thumb.jpg.867c309c

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
17 minut temu, wessel napisał:

To jest M 82?

Tak - centralna część bo do szerszego halo pewnie trzeba by ciut dłuższych czasów rzędu 5-10 sekund

Sama luminancja (filtr "L" z zestawu Meade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy :)

Wczoraj dopaliłem kolor i jeszcze trochę luminancji do M82, czyli mamy

L: 150x3s , RGB: 100x3s na kanał bin2, złożone w Autostakkert2 z drizzle x1,5, obrobione w PS

56e6fe33e5bb1_messier82.jpg.7b496d1166e3

 

Później bawiłem się Jowiszem, ale jakoś po drugiej naszło mnie jeszcze na M51. Chciałem zobaczyć czy w ogóle warto się za nią brać. Niestety było mi już zimno i chciało mi się spać więc coś musiałem skopać - padło na ostrość. Wyszło totalnie nieostro - trochę podratowałem tą galaktyczkę w PSie ale wiele się nie dało zrobić - wkrótce potraktuję ją bardziej odpowiedzialnie ;)

 

56e6fe5adc6a8_m51.jpg.be2232bee0ed7d06cc

150 x 3s bin 2, tylko luminancja

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajastro

Mój testowy DS-z planetarnej ASI224 przez SCT8 przy Księżycu bliskim pełni z lutego: mgławica planetarna Eskimos. DSS wymiękł, za mało gwiazd. Zestackowałem w AS2 jak dla Księżyca i podciągnąłem kontrast w gimpie, avi ok 2 min, klatki po 2s - wyszło coś takiego:

AS_f59_Multi_Eskimo_g3_b3_ap9.jpg.dc5fca

I tak o wiele lepiej widać jak w wizualu przez ten sam sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Wczoraj testowałęm chłodzoną ASI120 MM przy foto DS

 

Jest nieźle ale doszedłem do wniosku, że moja platforma nie za bardzo daje sobie radę nawet z tak krótkimi eskpozycjami

Trzeba się będzie przesiąść na EQ6 + 12''

 

300 x 2s - luminancja

Kolor pożyczyłem ze swojej starej Canonowskiej fotki :)

m57 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)