Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację krótkiej notki dotyczącej Plutona


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i od razu proszę o wybaczenie - jestem totalnym ignorantem w temacie astronomii, dlatego zwracam się do fachowców. Prowadzę serwis poświęcony różnym ciekawostkom związanym z grami komputerowymi i zainteresował mnie jeden temat. Z Waszego punktu widzenia to pewnie zabrzmi idiotycznie, ale dla moich czytelników wręcz przeciwnie. Pozwoliłem sobie na napisanie różnych rzeczy dotyczących Plutona bazując na informacjach z sieci i chciałbym się dowiedzieć czy nie zawarłem tam bzdur. Jeśli ktoś mógłby pomóc rozwinąć mi ten temat w sposób zrozumiały dla nastolatków, to również byłbym wdzięczny. Moje wypociny znajdują się tutaj: 

 

http://www.grynieznane.pl/2015/07/tworcy-gry-mass-effect-2-poprawnie.html

 

Nie bijcie mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pozwoliłem sobie na napisanie różnych rzeczy dotyczących Plutona bazując na informacjach z sieci i chciałbym się dowiedzieć czy nie zawarłem tam bzdur. Jeśli ktoś mógłby pomóc rozwinąć mi ten temat w sposób zrozumiały dla nastolatków, to również byłbym wdzięczny.

Niestety my również bazujemy na dawkowanych nam informacjach po przelocie sondy z NASA https://www.nasa.gov/mission_pages/newhorizons/main/index.html

I tak zapewne będzie przez najbliższe miesiące (transmisja danych z sondy - przetwarzanie i publikacje).

Przejrzyj nasz watek poświęcony misji ,,New Horizons - kierunek Pluton"  masz tam na bieżąco uaktualniane dane :)

A co do nastolatków... dla nich chyba wszystko w naszej dobie jest zrozumiałe ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co do nastolatków... dla nich chyba wszystko w naszej dobie jest zrozumiałe ;)

...a przynajmniej tak myślą >:D

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek, sugerowałbym dwie zmiany stylistyczne:

Choć ludzkość zdaje sobie sprawę z istnienia Plutona od 85 lat (w 1930 roku odkrył ją amerykański astronom Clyde Tombaugh)

na:

Choć ludzkość zdaje sobie sprawę z istnienia Plutona od 85 lat (w 1930 roku odkrył go amerykański astronom Clyde Tombaugh)

 
oraz pod koniec:
Międzynarodowa Unia Kosmiczna zdegradowała Pluton do statusu planety

na:

Międzynarodowa Unia Kosmiczna zdegradowała Plutona do statusu planety (...)
 
Ponadto nie mam przekonania co do podkreślania czerwonego koloru planety, ale mogę się mylić.
Natomiast z całą pewnością możesz wspomnieć o tym, że - ku zdumieniu naukowców - Pluton ma zaskakująco mało kraterów uderzeniowych. Na obrazku z gry widać, że twórcy ME2 wyobrazili sobie powierzchnię planety karłowatej usianą młodymi, jasnymi kraterami.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)