Skocz do zawartości

Windows 10 - czego się boimy? Testy, porady, opinie...


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym mój komputer zameldował iż jest gotowy do przyjęcia Windows 10. Kliknąłem za wyrażenie zgody na zainstalowanie. Poczekałem 15 minut i komputer się odpalił już z nowym systemem. Trwało to bardzo krótko. Na razie nic nie stwierdziłem żeby nie chodziło tak jak trzeba, ale czas pokaże czy będę nastawiony na to pozytywnie czy negatywnie  ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W10 ma zainstalowane WUDO, czyli Windows Update Delivery Optimization to w skrócie można opisać główny sprawa tak szybkiej instalacji. Każdy kto w ustawieniach nie zmienił na pobierać tylko z serwera MS udostępnia pliki systemowe by więcej osób mogło szybciej pobierać nowy system. Działa to jak sieć p2p. Więc jeśli komuś znikł transfer lub zmniejszył się to może być tego przyczyna. Pozdrawiam

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko ze W10 jest naszpikowany wszelkiego rodzaju sztuczkami wysyłającymi nasze pełne informacje co robimy na kompie do MS.

Najlepsza to czysta instalka gdzie mamy możliwość juz na początku wyłączyć 80% tych szpiegów. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem przyjemny opis jak pozbyć się chociaż części programów i usług śledzących :

http://variatkowo.pl/poradniki/usuwamy-moduly-szpiegujace-z-systemu-windows-10.html

oraz poradnik co zrobić gdyby przypadkiem na komputerze nie działała przystawka gpedit.msc, napisana jest dla Windows 8.1 ale opis jest zgodny z 10:

http://tech-online.pl/gpedit-msc-windows-8-1/

 

Inna sprawa, że na pewno nie zaszkodzi dodać te parę linijek do pliku host

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga... Po co uzywacie Windows Update? Tam pelno niepotrzebnego syfu sie wgrywa. Ja wgrywam tylko latki na ewentualne dziury w zabezpieczeniach systemu - jesli takowe sie pojawia. A tak to SP instaluje. 

 

A jesli chodzi o bezpieczenstwo, to uwazam, ze jesli nie wchodzi sie na "podejrzane" strony to Windows Defender + Firewall w zupelnosci wystarczy :)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W W10 Home i Pro nie ma czegoś takiego jak całkowite wyłączenie aktualizacji. Możesz tylko odroczyć a i tak sprawdza i ściąga odpowiednie aktualizacje.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Win10 aktualizacje są włączone obligatoryjnie, ja też miałem włączone powiadomienie o aktualizacjach i sam decydowałem kiedy i co się instalowało .. Samo udostępnianie aktualizacji innym z naszego komputera kosztem pasma internetowego i ew. limitu transferu danych do tego bez możliwości tego wyłączenia to wręcz świństwo ..

Nie dawało mi spokoju tutaj znalazłem aplikację pozwalającą wyłączyć te szpiegujące świństwa, udostępnianie poprawek Faktycznie podczas pobierania programu antywirus krzyczy, ale strona nas o tym uprzedza, uwaga podczas instalacji program chce zainstalować AVP PC TuneUp jest wybór ja nie zezwoliłem na instalację ...

http://www.dobreprogramy.pl/DoNotSpy10,Program,Windows,65306.html

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu W10 przestał mi działać kabelek łączący montaż z komputerem. Podejrzewam, że problemem jest brak oryginalnego prolifica. Podobny problem miałem po reinstalacji W7 z USB Focusem. Pomogła wymiana układu. Kabelek został zrobiony przez Korneliusza. 

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu W10 przestał mi działać kabelek łączący montaż z komputerem. Podejrzewam, że problemem jest brak oryginalnego prolifica. Podobny problem miałem po reinstalacji W7 z USB Focusem. Pomogła wymiana układu. Kabelek został zrobiony przez Korneliusza. 

Miałem wczoraj podobny problem, ale wystarczyło wejść w Menadżer urządzeń i odinstalować nie działające sterowniki, a następnie wyszukać ponownie i zainstalowały się prawidłowo. Wczoraj sesja przebiegła o dziwo bez niespodzianek na Win 10 Pro. Laptop to Lenovo T410S kamera ST2K kolor, Maxim, FocusMax, PAM i CDC oraz JoloFocuser  działa wyśmienicie. Lightroom CC oraz PS też śmiga.

 

Pozdrawiam

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znam rozwiązanie. Bug poprawiony w wersji 1171 dostępnej od 4.08. na serwerze Pleiades.

A to jest już do najnowszej tej ,,wielkiej" megabajtowo łatka PI-windows-x86_64-01.08.04.1170-20150802-c ?? Normalnie przez ubgrade PIXa ???

Bo akurat do 64 bitowej nie mam dostępu...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem od nowa 1171 pobraną z serwera Pleiades, Juan tak doradzał.

A fakt - ona jest z następnego dnia - Dzięki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ostrzega użytkowników Vaio przed instalacją Windows 10

Źródło: Komputer Świat

Ruszył wielki proces aktualizacji do Windows 10. Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszyscy producenci są gotowi na nowe okienka Microsoftu. Wśród takich firm jest Sony, które przestrzega przed instalacją "dziesiątki" na komputerach Vaio.

Z informacji przekazanych przez Sony wynika, że firma nie ma jeszcze gotowych sterowników i aplikacji dla Windows 10. To oznacza, że komputery po aktualizacji do nowych okienek mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Dlatego Sony nakazuje wstrzymać się z aktualizacją do jesieni, kiedy to udostępni stosowne sterowniki. Kiedy dokładnie? W następujących miesiącach:

  • komputerów z preinstalowanym Windows 8.1 - w październiku;
  • Dla komputerów z preinstalowanym Windows 8 - w listopadzie.

Niestety, Sony nie wspomina nic na tematu gotowości na Windows 10 komputerów Vaio, które dostarczane były z Windows 7.

Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pamiętajmy, że Sony sprzedało w zeszłym roku własny dział komputerów, ale nie zaprzestało oferować wsparcia technicznego dla klientów, którzy zakupili urządzenia z logo Vaio. Szkoda tylko, że producent nie przygotował się na Windows 10 nieco wcześniej. Tym bardziej, że miał na to długie miesiące.

http://proline.pl/?r=biuletyn&n=sony-ostrzega-uzytkownikow-vaio-przed-instalacja-windows-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)