Skocz do zawartości

Walizka


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

poszukuję rozwiązania do godnego i bezpiecznego transportu newtonowskiej tubki (150/750) wraz z przyczepionym do niej osprzętem. Ponieważ nie mogę nic sensownego znaleźć w sklepach (a przynajmniej nie w "astronomicznych" cenach :)) to zacząłem myśleć o zrobieniu tego samodzielnie.

Jaki materiał (nie zabijający kieszeni, choć to pojęcie względne ;)) polecilibyście na ścianki skrzynki? Rozmiar docelowy wewnętrzny to około 72 cm x 36 cm x 32 cm, sztywność chciałbym zapewnić aluminiowymi kątownikami trzymającymi ścianki + szyną na dnie walizy.

Inną opcją jest zakup i dostosowanie wnętrza tego: http://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/pojemnik-totem-191523-curver,p156646,l2235.html ale jakoś nie "czuję" tego rozwiązania.

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

poszukuję rozwiązania do godnego i bezpiecznego transportu newtonowskiej tubki (150/750) wraz z przyczepionym do niej osprzętem.

Pod dość dwuznaczną nazwą - kablarka >:D  Kryje się bardzo sprytne ,,pudełeczko", które po znalezieniu na Allegro czy pod innym adresem wytwórcy zamówisz dokładnie takie jaki Ci potrzebne. Miałem takowe do betoniarki 8 i 11". bardzo bezpieczne po wyłożeniu pianką w transporcie, przechowywaniu i po otwarciu wieszasz tylko wszystko wcześniej przygotowane na montażu :)

Np. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kablarka&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v1-ele-1-2-0629

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a czym później to wypełniałeś żeby zabezpieczyć sprzęcik?

Do wyboru, do koloru. Wszystkie walizeczki mam tym wyłożone :) Pięknie się przycina i klei http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pianka+3+cm&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=engagement-v10-promo-sm-sqm-hou-1-2-0629

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
Dnia 7.08.2015 at 10:35, Jacek E. napisał:

Pod dość dwuznaczną nazwą - kablarka >:D  Kryje się bardzo sprytne ,,pudełeczko", które po znalezieniu na Allegro czy pod innym adresem wytwórcy zamówisz dokładnie takie jaki Ci potrzebne. Miałem takowe do betoniarki 8 i 11". bardzo bezpieczne po wyłożeniu pianką w transporcie, przechowywaniu i po otwarciu wieszasz tylko wszystko wcześniej przygotowane na montażu :)

Np. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kablarka&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v1-ele-1-2-0629

 

Jacku, dzięki za namiary na walizę. Właśnie dziś do mnie dotarła i w końcu nie będę musiał trzymać Maka w kartonie :5640dc6f10b34_05Blush:

Nie zamawiałem na wymiar tylko kupiłem gotową o wymiarach ciut większych niż planowałem. Ale to nawet lepiej bo może zmienię Maczka na większego to będzie jak znalazł :5640dc715651e_13Crazy:

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 2

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

czy ta pianka tapicerska z linkow jest twarda taka jak w pudlach w ktorych sprzedawany jest sprzet foto ? Mam watpliwosci, bo pianka do wygluszania z cala pewnoscia jest miekka i sie raczej nie bedzie nadawac do unieruchomoienia sprzetu..

 

Deneb - gdzie i za ile kupiles walizke ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)