Skocz do zawartości

Przetwornica Voice Kraft 600W


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym Wam przedstawić mój najnowszy nabytek Przetwornica Voice Kraf 600/1200W.

Szukałem czegoś na samochodowe wypady z dużym Newtonem w podmokłe tereny.

Jak wiadomo w konstrukcji trustowej LG chroni pokrowiec, spore LW zaś w moim Columbusie 41 cm jest narażone wciąż na roszenie. W Zatomiu na polu mamy prąd..ale co ze spontanicznymi wypadami w podmokłe łąki Wielkopolski? Wpadłem na pomysł -z przetwornicą. Musi być to takie ustrojstwo które nie rozładuje Wam akumulatora samochodowego a da pożądany efekt. Padło więc na 600W z maksymalnym skokiem do 1200 W .

Na Allegro tanią opcję stanowiła: Przetwornica Voice Kraftt 600W. W marketach są dostępne najwyżej 300tki. Ustrojstwo Ma wtyczkę 230V z "polskim uziemieniem" i współpracuje z akumulatorami samochodowymi 12V za pomocą 2 klem do akumulatora. Jeśli nie mamy więc dodatkowego akumulatora starczy otworzyć maskę i się podpiąć.

Przetwornica w metalowej obudowie posiada zabezpieczania

  • wbudowana dioda wraz z dźwiękowym sygnalizatorem informują o słabym akumulatorze.
  • Zabezpieczenie przed zbyt dużym napięciem - wyłącza urządzenie, gdy napięcie wyjściowe przekracza 15V;
  • Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem - wyłącza urządzenie przy napięciu wejściowym poniżej 10V, co pozwala na uruchomienie pojazdu i podładowanie akumulatora;
  • Zabezpieczenie termiczne -wyłącza urządzenie, gdy moc wyjściowa ciągle przekracza ustawioną moc
Posiada też Układ chłodzenia - wiatrak jak w serwerze komputerowym.

Do testu użyłem zwykłej suszarki do włosów 230V/1200W z dwoma stopniami regulacji.

  • Przy pierwszym stopniu regulacji suszarka suszyła płynnie -takie ciepło wystarczy by wysuszyć mokre LW, okular czy obiektyw w kilkanaście sekund.
  • Postanowieniem zwiększyć moc suszarki do maksymalnej po sekundzie rozległ się pisk urządzenia i wyrzuciło mnie "w tryb awaryjny" po zmniejszeniu mocy suszarki suszarka wróciła do pracy.

  • Moc wyjściowa ciągła: 600W
  • Moc wyjściowa szczytowa:1200W
  • Częstotliwość:50Hz +/- 5%
  • Napięcie wyjściowe:220-230V
  • Min. zalecany akumulator:14A
  • Kształt fali wyjściowej:modyfikowana Sinusoida
  • Wymienny bezpiecznik:2 x 40A
  • Prąd odczuwania:0,2A
  • Waga:1.9 kg
  • Wymiary:284x160x72 mm

Za urządzenie dałem ok 140 zł z przesyłką kurierską

post-3-0-88709600-1439470824_thumb.jpg

post-3-0-79123700-1439470839_thumb.jpg

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)