Skocz do zawartości

Opinie uczestników i relacje z TZMA2015


seyfert

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy miłośnicy,

zakończyła się piąta edycja Toruńskiego Zlotu Miłośników Astronomii. Mamy nadzieję, że wszyscy dotrą szczęśliwie do domów. Będziemy wdzięczni za wyrażenie opinii nt. zlotu, które być może zachęcą kolejnych pasjonatów do wzięcia udziału w imprezie, a także pozwolą nam zorganizować kolejną edycję jeszcze lepiej. Będziemy wdzięczny za uwagi i pomysły dotyczące wykładów i warsztatów.
 
Zachęcamy do przesyłania zdjęć z imprezy na podstawie których stworzymy relację zlotową. Wkrótce udostępnimy prezentacje i materiały z przeprowadzonych wykładów i warsztatów.
 
Dziękujemy wszystkim za udział!
  • Like 2

Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN: http://www.AstroVisioN.pl
Pokazy Nieba w Toruniu: http://www.pokazy-nieba.pl
Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2010-2015: http://www.tzma.astrovision.pl | http://www.tzma2015.pl
Zlot Miłośników Astronomii Kopernica 2016: http://www.kopernica.astrovision.pl


Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ?Stolicy Polskiej Astronomii? do domu fizycznie wróciłem, ale reszta mnie jest jeszcze pod zlotowym niebem  :) 
Cóż powiedzieć:  Wspaniali Ludzie = Wspaniały Zlot.

Jeżeli chodzi o uwagi do następnej edycji to podtrzymuje temat spotkania pod ?jeszcze ciemniejszym niebem? czyli zlot wyjazdowy. Może nie koniecznie cały  wyjazdowy, ale na jedną noc ? pakujemy sprzęt i jedziemy na wybraną miejscówkę, a rano wracamy na śniadanie.

Warsztaty ? proszę o warsztaty dotyczące obróbki zdjęć. Tu słowa uznania dla Łukasza (Lukasz83) za "słoneczne warsztaty".
 

Na Zlocie słynna ?Toruńska Magia? oczywiście działa! (np fatalnie pomyliłem imię :-[)

Pozdrawiam organizatorów i wszystkich uczestników.
Do zobaczenia na TZMA 2016 ;) 
Janusz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Jako uczestnik zlotu pragnę podziękować organizatorom za tak wspaniale przygotowany zlot. Nikt się nie nudził  - było co oglądać. Zabrakłoby miejsca na zamieszczenie pozytywów na temat zlotu. Wkleję kilka zdjęć aczkolwiek zaznaczam że nie da się tego opisać w kilku słowach... ( nie żeby kolega seyfert mi płacił za zamieszczanie postów ;) )

 

post-1303-0-18766200-1439754084_thumb.jp

- pierwsze foto to kliku uczestników ze zlotu (m.in. Altair4 vel Janusz) podczas wizyty w Młynie Wiedzy - teoretycznie nic nadzwyczajnego - foto znienacka ..... podchodzę i pytam "Co tam Panowie?.... Aaaa nic.... coś tutaj nie działa..... ( coś spieprzyli winnego brak ;) )

 

post-1303-0-25204000-1439754408_thumb.jp

- sala wykładowa w CAMK-u Toruń - kolega Łukasz pokazał budowę / omówił oprogramowanie / obrobił fotki - wszystkiego związanego z obserwacjami słońca - coś niesamowitego...

 

post-1303-0-06137000-1439755342_thumb.jp

- Samoloty latały....... Perseidy ..... no comment.....

 

post-1303-0-60493500-1439755583_thumb.jp

- sala wykładowa UMK Toruń wydział Astronomii - sobotnie wykłady na temat Fotometrii ... po godzinie spaliły mi się tranzystory  w głowie... nie dałem rady,,,

 

post-1303-0-63321700-1439755836_thumb.jp

- Mój mały teleskopik z filtrem + Łukaszowy "słoneczkowy" ..... taaa jako jedyne "pracowały" tego dnia w Piwnicach na terenie UMK Toruń ... pamiętajcie drodzy państwo ich wartość właśnie wzrosła dwukrotnie ( w razie sprzedaży Łukaszu odpalisz mia działkę za reklamę - szczegóły omówimy w Zatomiu... ;) )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników. Konkretne wykłady (jest szansa na udostępnienie slajdów? Parę rzeczy mi umknęło...), świetne warsztaty i wspaniali ludzie.

 

Przychylam się do sugestii, żeby za rok zrobić imprezę pod ciemniejszym niebem.

 

Jestem świeżynką, więc na forum zdjęć wrzucać nie mogę. Dlatego i wrzuciłem swoje zdjęcia tutaj: http://tinyurl.com/tzma2015

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy zlot w którym uczestniczyłam i na pewno nie ostatni. Wrażenia zostaną na długo, a w głowie tyle wiedzy że teraz tylko wprowadzać w życie. 
Co mi się podobało?
 
1. Jestem pełna podziwu dla Jarka i Marcina za perfekcyjna organizację imprezy. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Program imprezy wypełniony co do minuty. Przesympatyczne małżonki obu panów wspierały ich dzielnie i im również nalezą się słowa uznania i podziękowania :)
 
2. Niesamowici ludzie - poznałam wiele interesujących osób, całe grono otwartych ludzi - integracja była doskonała i myślę, że zrodziły się znajomości na długie lata. Atmosfera była sprzyjająca wymianie informacji i dyskusje na tematy kosmologiczno-naukowo-psychologiczne ciągnęły się nieustannie.
 
3. Pigułka wiedzy praktycznej - warsztat Łukasza  - mega ciekawy i bardzo dopasowany do moich potrzeb. Mam za sobą pierwsze próby fotografowania Słońca i Księżyca - teraz już wiem jakich programów używać aby wydobyć ze zdjęć szczegóły. Oprogramowanie otrzymaliśmy oczywiście na warsztacie, Mogliśmy pod okiem Łukasza przetrenować obróbkę obrazów Słońca. 
 
4. Nocne obserwacje - niebo dość ciemne i udało mi się złapać pierwszy raz perseide na zdjęciu. Bardziej doświadczeni koledzy chętnie opowiadali o swoich teleskopach i dzielili się wiedzą.
 
5. Dla każdego było chyba coś ciekawego : zwiedzanie Torunia i wycieczka do Piwnic, warsztat obróbki zdjęć i trudniejszy temat badania jasności gwiazd, długie noce obserwacyjne, wesoła atmosfera w dzień, integracja, interesujące wykłady.
 
post-807-0-75862200-1440363628_thumb.jpg - centrum sterowania światem Piwnice, po prawej transmisja meczu :)

 

6. Według mnie o niezwykłości tego wydarzenia zadecydowali ludzie - pasjonaci. Przez te parę dni naprawdę wiele się nauczyłam.
 
7. Juz czekam na kolejny zlot w przyszłym roku !
post-807-0-21814200-1440364054_thumb.jpg
 
Agnieszka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)