Skocz do zawartości

Księżycowe Zakamarki


Rekomendowane odpowiedzi

@lulu dla mnie jesteś mistrzem w Księżycowych fotach! Piękne detale, wysoka rozdzielczość, już nawet nie wspominam o Twojej świetnej i dokładnej mapie. Dzięki Kolego!

Ps.  Nawet zacząłem przed chwilą pisać ten post na sąsiednim forum, ale zorientowałem się szybko i jestem z powrotem na forum macierzystym  ?

  • Thanks 1

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. wypróbowuję nowa kamerkę ZWO ASI 178MC. Widzę dość dziwne problemy z miejscowym zanikiem ostrości w niektórych partiach co dzieję się chyba podczas stackowania i zależy jak mi się zdaje od rozmieszczenia "Alignment Points". Dziwne - przy poprzedniej kamerce tego nie obserwowałem...

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 18:46, polaris napisał:

Focił ktoś wczoraj Księżyc? Chodzi mi o okolice Mare Nectaris i krateru Fracastorius.

19.12? Tak. Coś tam zrobiłem jeśli to ma jeszcze znaczenie. Gdzieś w aparacie powinny te jpg-i siedzieć. Chętnie się podzielę.  Niestety to był tylko Mak 127. Do obrazów Łuny jakie tutaj prezentują mistrzowie trochę mi brakuje. ?

  • Thanks 1

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 08:59, Lunatyk_101 napisał:

19.12? Tak. Coś tam zrobiłem jeśli to ma jeszcze znaczenie. Gdzieś w aparacie powinny te jpg-i siedzieć. Chętnie się podzielę.  Niestety to był tylko Mak 127. Do obrazów Łuny jakie tutaj prezentują mistrzowie trochę mi brakuje. ?

A możesz wrzucić przykład? 

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polaris napisał:

No idealnie! Patelnia/lupa widoczna jak na dłoni. Dzięki!

No nie chciało być inaczej. Jest tam i tyle. ?

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grzesiek napisał:

Lunatyk_101,

pierwszy kadr jest genialny. Tak z czystej ciekawości, co to za wieża? 

Tak jakoś akurat wronom się zachciało lecieć w dobrym momencie. ? Wieża zegarowa, Graz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Graz

  • Like 1

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polaris napisał:

Bardzo interesujący opis. U mnie tamta sobota to był czad. Niebo jak kryształ. Saturn z Jowiszem zachodziły za drzewa na widnokręgu. Niestety poniedziałek to już była porażka. ?

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lunatyk_101 napisał:

Tak jakoś akurat wronom się zachciało lecieć w dobrym momencie. ? Wieża zegarowa, Graz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Graz

Wrona, nie-wrona, zdjęcie chyba nie z kategorii "astro-foto", ale jak najbardziej oddające klimat gapienia się w nocne niebo. Magiczne. Ileż to razy coś latajacego wpadło mi między soczewki a Księżyc. Ale ja, to tylko patrzę...

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polaris napisał:

A wygląda jakby ktoś na sankach leciał.

Eeeeeee....,  na Dziadka Mroza to chyba już trochę za późno. ?

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek napisał:

Wrona, nie-wrona, zdjęcie chyba nie z kategorii "astro-foto", ale jak najbardziej oddające klimat gapienia się w nocne niebo. Magiczne. Ileż to razy coś latajacego wpadło mi między soczewki a Księżyc. Ale ja, to tylko patrzę...

E tam, nie jest tak źle. Jakieś astro tu na pewno jest. Prawdą jest, że nie jest to zdjęcie powstałe na podstawie kilkugodzinnego mozolnego zbierania światła i obróbki (pewnie równie długiej i mozolnej) ale ja traktuje to jako obraz  planety podwójnej Ziemia - Księżyc. ? Czyż nie brzmi bardziej naukowo? A na poważnie to rzeczywiście atmosfera patrzenia się w nocne niebo jest czymś wyjątkowym. Co się tyczy latających obiektów w polu widzenia to wrony jak to wrony. Leciały pewnie wieczorem do swojej noclegowni. Ale do dziś się zastanawiam jakim to ptakom chce się przelatywać przed Księżycem tak koło północy albo i później. Zdarzało mi się to obserwować i tylko jakieś zbłąkane sowy przychodzą mi na myśl.

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pokusiłem się na podpięcie w ognisko główne mojego RC 150/F9, kamery Basler acA 1300 gm + IR/UV Cut ZWO. Pomimo prawie godzinnego wychłodzenia, obraz bardzo pływał. ?  Zestakowałem kilkaset klatek, i efekt jest taki sobie. Będę jeszcze próbował, może trafię na exelent seeing. ??

Moon_195957_Basler CAM acA1300-30gm_200221_lapl4_ap944.jpg

  • Like 8

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie zdjęcia Księżyca bez prowadzenia, nie rozstawiałem się zbytnio montażem wziąłemEQ3-2 z myślą tylko o Księżycu, bo mam zaspy śniegu na Kolo domu ciężko było by się rozstawić laptopem i innym sprzętem

 

 

Księżyc 2021-02-22. Foto. SONY 20.1. Ekspozycja ISO 200. Czas naświetlania automatyczny.

 

DSC03267.JPG

DSC03211.JPG

DSC03131.JPG

Edytowane przez Paweł Baran
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tycho - noc 1/2 grudnia około północy
Jeden z niewielu kraterów które najlepiej wyglądają podczas pełni

Luminancja z ASI 178 MM-C
Kolor z Canona 6D
Astrofaktoria Newton 350/1400 bez barlowa 

tycho.thumb.jpg.97b16e3cdc4a4f6f85fe87d308574c44.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lulu napisał:

Już mnie niektórzy wzięli skrytykowali że mgławicę sfotografowałem, no to wracam do Księżyca - co robić... 20 lutego.

Twoi fani są Tobie wdzięczni. Warto bylo czekać, aż laptop przemieli materiał. 

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)