Skocz do zawartości

ASI120MM-S problem


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się spotkał z samoczynnym wyłączeniem się kamery w momencie kiedy ona nie dostaje komend?

W nowym PHD jest taka opcja. Domyślnie jest ustawiona na 5s. Ustawiałem nawet 40s i podczas guidu potrafiła się wyłączyć. Wtedy trzeba kamerkę odpiąc z kabla od kompa i ponownie wpiąć.

post-10-0-27808300-1439999479_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z samoczynnym wyłączeniem się kamery w momencie kiedy ona nie dostaje komend?

W nowym PHD jest taka opcja. Domyślnie jest ustawiona na 5s. Ustawiałem nawet 40s i podczas guidu potrafiła się wyłączyć.

Ta funkcja zapewne nie jest powodem wyłączania się kamerki. Zresztą przeca guidowałeś. Coś ze sterownikiem lub portem USB lub kabel, alboooo - nie przeszedłeś czasem na W10 i jakiś niedopracowany sterownik ??

Do guide uzywałem dwóch ale nigdy sama się nie wyłączyła podczas pracy przez ten parametr. Natomiast raz przez padnięty kabel i padnięty port HUBa.

Spróbuj od kabla - daj bezpośrednio do lapka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy wgram poprzednie strowniki i zmienię na drugi kanał. Może jeden z dwóch kanałów pada. Hub nowy konkretny, następnego nie zamierzam już kupować. Kabel jest taki jaki jest dostępny na pewno nie zapłacę 100 za kabel. Na ASI120MM nie było problemu rozmawiamy o ASI120MM-S. Winda to 7 x64 Ultimate SP1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy wgram poprzednie strowniki i zmienię na drugi kanał. Może jeden z dwóch kanałów pada. Hub nowy konkretny, następnego nie zamierzam już kupować. Kabel jest taki jaki jest dostępny na pewno nie zapłacę 100 za kabel. Na ASI120MM nie było problemu rozmawiamy o ASI120MM-S.

No rozumiem ale nowosci też bywaja wadliwe :(

Zdzichu, pracę kamerki, HUBA i kabla USB oraz sterowników obrazu przecież mozesz sprawdzić w dzień.

Pozostanie ewentualna kabla ST4 - choć on wpływu na kamerkę zapewne na 100% niema.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guidując self guidem komendy dostajesz po usb. W dzień to wszystko chodzi a guidu nie sprawdzisz.

Tak rozumiem (nie było napisane) Tym bardziej od razu dojdziesz co jest złe bo wszystko idzie po USB - czyli, kabel, HUB czy sterownik.

Chyba, że dzisiaj sprawdzałeś ??

Zapewne też będzie wariowała przy avi. Zostanie ewentualnie sterownik pod PHD

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli przerwa. Zacznę od sterownika. Jacek na razie koniec z kupowaniem czegokolwiek jak by się miało okazać hub lub kabelek to przestaje focić. Całe to astrofoto już mnie za dużo kosztuje są pewne granice. Choć innego kabelka nie dostanę bo tylko takie są dostępne jak mam i gorsze czyli tańsze.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli przerwa. Zacznę od sterownika. Jacek na razie koniec z kupowaniem czegokolwiek jak by się miało okazać hub lub kabelek to przestaje focić.

Zdzichu - wszystko rozumiem, ale aby takich właśnie frustracji nie było - co możliwe posprawdzać i poustawiać w dzień.

Kupiłeś nowy HUB - skąd masz pewność, ze wszystkie gniazda są OK ??

Spokojnie, nie takie imprezy kładliśmy ;)

Kabelki za 10 zł też mogą chodzić latami a nagle zdechną.

Masz sytuację bardzo ,,przyjazną" 90% mozesz sprawdzić przed sesją :)

I spokojnie :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wszystko chodzi na tym hubie kamerka, koło focuser tylko asi się wyłącza.

Jakiego masz Wina ??

I jeśli wszystko chodziło to przeinstaluj sterowniki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj sobie wszystko w pokoju (razem z montażem), włącz montaż, tracking, kamerki, koło, chłodzenie, zbieraj przy zakrytym deklu darki Atikiem, a w PHD puść w pętli ASI ekspozycje po 3-4 sekundy bez guidowania. Możesz podłączyć przez ST4 i od czasu do czasu ręcznie z PHD puszczać klawiaturką komendy guidowania. Jak Ci tak podziała godzinkę albo dwie, to będzie dobry test przed nocną sesją.

Potem weź poziomicę i zaznacz markerem na montażu pozycje parkowania, żeby pinpoint gładko chodził. I zjustuj sobie guider z apkiem, to pierwszy alignment możesz zrobić okularem zrobić przez szukacz.

Tyle możesz w domku do weekendu zrobić. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem link do wyznaczania pozycji parkowania, ale mnie zaginą może ktoś pamięta?

Proszę :) http://eq-mod.sourceforge.net/docs/GEM_Home_Position.pdf

 

GEM_Home_Position.pdf

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku i Zdzisiu, wyjątkowo mało mam czasu, jednak zerknąłem z przyzwyczajenia na FA i musiałem koniecznie się zalogować. Wyobraźcie sobie kochani koledzy resztę userów, to znaczy tą część która jak ja nie zna angielskiego. Pogubił się Zdzisio na pajęczynie kabelków i chociaż doświadczony jak mało kto, - sugeruje że ma już dosyć astrofoto, - i wcale mu się nie dziwię bo sam, jak ślepy kret przedzierając się przez trudności i pułapki, nie raz i nie dwa miałem ochotę obdarować swoim sprzętem jakieś szkolne koło  miłośniików astrronomii. Żyjemy i będziemy chyba umierać w Polsce,, ale tyle w tej naszej ojczyźnie polskości co brudu za paznokciami.

Ja rozumiem, że są  to dodatkowe  koszty, ale chroni nas  przed  tym ustawa konsumencka, że jeśli sprzedawca nie dostarczył z produktem instrukcji w języku polskim, możemy spokojnie zwrócić produkt.

Inna sprawa, że ta "polska" instrukcja jest często tak napisana,, że nawet trudno się zorientować do czego  słuzy.

Co prawda, - "polak potrafi....",  czy jednak musimy szpanować że biegle znamy języki obce, by później o świcie kląć jak szewc bo nie wyszła nam  sesja już po raz kolejny w tym roku z powodu błędnego odczytania instrukcji obsługi w języku obcym? 

A jak wszyscy dobrze wiemy,- w naszym klimacie czyste niebo zdaża sę niezwylke rzadko..  Niie mam zamiaru  drążyć dalej ten mało popularny temat, napisałem te słowa byście sami uświadomili sobie jak bardzo się oszukujemy. Dla  ciekawości ,- spróbujcie namówić kolegę anglika żeby na naszym forum zamieścił post w języku polskiim,  ale  będzie jazda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Cześć Jacku i Zdzisiu, wyjątkowo mało mam czasu, jednak zerknąłem z przyzwyczajenia na FA i musiałem koniecznie się zalogować. Wyobraźcie sobie kochani koledzy resztę userów, to znaczy tą część która jak ja nie zna angielskiego. Pogubił się Zdzisio na pajęczynie kabelków i chociaż doświadczony jak mało kto, - sugeruje że ma już dosyć astrofoto, - i wcale mu się nie dziwię bo sam, jak ślepy kret przedzierając się przez trudności i pułapki, nie raz i nie dwa miałem ochotę obdarować swoim sprzętem jakieś szkolne koło  miłośniików astrronomii. Żyjemy i będziemy chyba umierać w Polsce,, ale tyle w tej naszej ojczyźnie polskości co brudu za paznokciami.

Ja rozumiem, że są  to dodatkowe  koszty, ale chroni nas  przed  tym ustawa konsumencka, że jeśli sprzedawca nie dostarczył z produktem instrukcji w języku polskim, możemy spokojnie zwrócić produkt.

Inna sprawa, że ta "polska" instrukcja jest często tak napisana,, że nawet trudno się zorientować do czego  słuzy.

Co prawda, - "polak potrafi....",  czy jednak musimy szpanować że biegle znamy języki obce, by później o świcie kląć jak szewc bo nie wyszła nam  sesja już po raz kolejny w tym roku z powodu błędnego odczytania instrukcji obsługi w języku obcym? 

A jak wszyscy dobrze wiemy,- w naszym klimacie czyste niebo zdaża sę niezwylke rzadko..  Niie mam zamiaru  drążyć dalej ten mało popularny temat, napisałem te słowa byście sami uświadomili sobie jak bardzo się oszukujemy. Dla  ciekawości ,- spróbujcie namówić kolegę anglika żeby na naszym forum zamieścił post w języku polskiim,  ale  będzie jazda......

Cos w tym jest.

Ok poziomicę mam, pdf z Home Position jest jutro pokój wolny żonki niet więc będę działał.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panie będzie tak:

 

- Znajdź na głowicy - jak najwyżej nieruchome miejsce.

- Znajdź w szpargałach plastikową zapinkę i karabińczyk lub kółeczko od kluczy.

- Za pomocą zapinki przytwierdź karabińczyk lub kółeczko od kluczy.

 

- Wiązkę kabli pospinaj taśmą albo włóż w peszel.

- Podciągnij pod miejsce założenia karabińczyka i zaznacz takie miejsce aby jak najmniej kabli rozchodziło się do urządzeń a zarazem nie powodowało oporów w obracaniu osi głowicy (chodzi mi o ich długość). - załóż wszystko i pojedź RA i DEC po ekstremalnych położeniach (końcówki wpięte w urządzonka)

- Zaznacz to miejsce i tam załóż kolejną spinkę z karabińczykiem.

- Jedyny kabelek USB idący od Huba na teleskopku do laptoczka puszczasz luzem jak Ci wygodnie.

 

Masz plątaninę z głowy, co najmniej 3/4 ciężaru kabli z głowy i nic nie musisz zawijać wokoło rurki.

Komfort przy rozkładaniu i składaniu.

Zapinasz/odpinasz karabińczyk i kable na miejscu :)

życzę jeszcze lepszego rozwiązania :)

Kabelki USB od HUBa do ustrojstw to zapewne masz na miarę, dlatego prowadzisz je sobie według uznania jak najkrótszą dróżką, bez zwisania i plątania.

 

post-476-0-96031300-1440174998_thumb.jpg

 

post-476-0-30069100-1440175031_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj guide po ST4, strzel też normalnego avika ładnych parę minut w FC i melduj ...

 

P.S. Zaczynam podejrzewać kamerkę ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Dwa kabelki pomiędzy asi i hubem - wynik negatywny

Dwa kabelki pomiędzy hubem a lapkiem - wynik negatywny

Teraz lecę na zasilaczu oryginalnym 5V2A, reszta zasilana z zasilacza nade in Korneliusz.

Na razie nic się nie dzieje. A jednak i w tek konfiguracji - wynik negatywny.

Teraz podłączam kamerkę bezpośrednio do lapka.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Dwa kabelki pomiędzy asi i hubem - wynik negatywny

Dwa kabelki pomiędzy hubem a lapkiem - wynik negatywny

Teraz lecę na zasilaczu oryginalnym 5V2A, reszta zasilana z zasilacza nade in Korneliusz.

Na razie nic się nie dzieje.

Sprawdź na dobrym (sprawdzonym) w miarę krótkim (nie przekraczającym 1,5m) kablu USB bezpośrednio bez Huba. Zainicjuj cały proces guide do zielonego krzyża.

No i rzeczywiście spróbuj na starym lapku lub stacjonarnym.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)