Popularny post MaPa Napisano 22 Sierpnia 2015 Popularny post Napisano 22 Sierpnia 2015 Ciepłe letnie noce zapylone afrykanskim gorącym powietrzem mimo wszystko kusiły do prób canonem który, nie nowość, nie znosi kompromisów. Może uda mi się stworzyć małą serię tematyczną gwiazdozbioru Cefeusza który normalnie mi umyka rok rocznie. Ten obszar umownie możemy nazwać dołem Cefeusza. Opis "w drodze". Canon 6D mod, 135mm, iso1600, 18+C 11 Tak,Sbig,AP,SW....http://www.astromarcin.pl
wessel Napisano 23 Sierpnia 2015 Napisano 23 Sierpnia 2015 Marcin, ta poświata w prawym górnym rogu to tak sobie albo od czegoś konkretnego? TDCE! www.astrofun.pl
MaPa Napisano 23 Sierpnia 2015 Autor Napisano 23 Sierpnia 2015 Jasne ramię drogi mlecznej które się ciągnie przez Kasjopeę bodajże. Takie mamy niebo jak mi się wydaje :) Tak,Sbig,AP,SW....http://www.astromarcin.pl
Gość Napisano 23 Sierpnia 2015 Napisano 23 Sierpnia 2015 (edytowane) Tam po prostu jest mało ciemnych mgławic. Ten obszar styka się z równikiem galaktycznym, ale akurat w tamtym miejscu ciemne mgławice są głównie po jego północnej stronie. Widać to na zdjęciach DSS, albo łatwiej np. tutaj. (Podlinkowane zdjęcie obrazuje to o czym napisał Marcin kilka minut przede mną). Edytowane 23 Sierpnia 2015 przez Newborn_Sailor
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się