Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Żeby coś robić pomimo Łysego, postanowiłem skorzystać z ostatnich pogodnych nocy . Moja lokalizacja pozwoliła mi jedynie na rejon galaktyki M33.

Dopaliłem więc Halfa do starego materiału M33.

 

SW 150-750 / EOS 40Drgb+mono / RGB 45x360 / Ha 38x600 / PS CS3

 

post-1628-0-95035600-1441190682_thumb.jp

  • Like 1
Napisano

a co to znaczy 40D RGB+ mono / RGB / Ha ?
Czy możesz jakoś pokrótce opisać ścieżkę takiej rejestracji i obróbki?

Napisano

a co to znaczy 40D RGB+ mono / RGB / Ha ?

Czy możesz jakoś pokrótce opisać ścieżkę takiej rejestracji i obróbki?

Canonem 40Dmod było naświetlone RGB.

Drugim canonem 40D zdebayeryzowanym, czyli mono, naświetliłem Halfa.

Połączyłem całość w HaRGB. Efekt powyżej .

Napisano

A czy ja mógłbym prosić żebyś pokazał poszczególne stacki? Ciekawi mnie to niezmiernie :)

Napisano

oczywiście nie muszą to być klatki 1:1, po prostu stretch pomniejszone.

Napisano

Czy jesteś usatysfakcjonowany efektem? Bo ogólnie ta goła klatka Ha wygląda przeciętnie. Dodatkowo pewnie zapuściłeś na tym filtr dust/scratches przez co zeżarło jeszcze masę detalu. Nie wiem czy nie było by korzystniej albo wbić od razu w kamerkę mono albo pozostać przy samym mod. (no ale ja przyznaję, że ogólnie nie jestem zwolennikiem Ha z DSLR).

 

Pozdrawiam!

Napisano

Nie ukrywam że mało detalu jest w Ha bo naświetliłem tylko po 600sek.

Ogólnie canon BW sprawuje się dobrze ,pokażę to na innym mareiale.

Napisano

Tutaj masz stack z klatek po 900sek.  Pamiętaj że to jest Canon40D. Stary model ze starą matrycą.

Nie stać mnie na kamerę mono więc zdebayeryzowałem canona.

 

 

post-1628-0-76337800-1441363766_thumb.jp

Napisano

Zdjęcie w kompie wygląda dużo lepiej. Silnik forum zdegradował jakość fotki.

 

Tak przy okazji, pytanie do admina:  Jaką rozdzielczość  fotki dostosować do forum ??

Napisano

Zdjęcie w kompie wygląda dużo lepiej. Silnik forum zdegradował jakość fotki.

 

Tak przy okazji, pytanie do admina:  Jaką rozdzielczość  fotki dostosować do forum ??

No tak mu nieraz odbija :( Ostatnio Antoniemu do konkursu z pliku 1,8 MB zrobiło 400KB i nic nie można było zrobić :(

Dodałem mu spakowany zipem oryginał.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

  • 3 miesiące później...
Napisano

Nie będę mnożył tematów, dlatego się podłączę ze swoją próbą zmierzenia się z M33 + Ha

trojkatv3.thumb.jpg.a3dd9756bc772edd1019

Przyznam, że dążyłem do cukierkowej kolorystyki a'la APOD, na którym wszyscy wieszają psy. Co bym jednak nie robił wychodzi mi buro i jakoś mało koloru/nasycenia. To jest 3 próba i chyba najlepsza (na razie).
Czasy wydawałoby się już dostateczne L:Ha:R:G:B 180:60:50:50:50 w klatkach po 5 min (Ha po 10 min); sprzęt: WO Megrez APO 90/600/f.6.2 + AFR-IV 0.8x, Atik383+ mono, Atik Titan mono +StarGuider 50 , HEQ5Pro SynScan

Teraz muszę odpocząć, zanim przystąpię do v.4.0

 

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Napisano

Czasy na pewno nie są dostateczne skoro tylko tyle ramion galaktyki możesz pokazać. Masz optykę f5 i niezbyt dużą aperturę i 600 sekund luminancji to chyba jest minimum, nie mówiąc już o Ha.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.