Skocz do zawartości

XI ZLOT - Zlotowe Dziewczyny Apel - Świetlica


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno Ktoś napisał (nie mogę znaleźć), że okna świetlicy są gołe :(

 

Właśnie zebrałem ponad 20 metrów bieżących, takiego sztucznego, lejącego się i nie strzępiącego materiału.

Po przycięciu byłby idealny na zasłony (albo firanki - nie znam się) do świetlicy - ma toto około 1,5 m szerokości.

Idealnie przyciemni salę w czasie prelekcji (rzutnik) i w nocy gdy ktoś nieopacznie zapali światło uniknie mięcha lecącego na granice widzialnego optycznie Universum  >:D  - światło będzie przebijało na czerwono.

 

Teraz Gorący Apel do naszych Szanownych Zlotowiczek.

Jeżeli w tym wątku zobowiążecie się do wzięcia nożyczek - dużych ostrych, pocięcia tego i powieszenia - materiał wezmę :)

Ja tego dzieła się nie podejmuję - nienawidzę zasłon, firan i innych podobnych - w chałupce nie posiadam :)

Oczywiście to Wasze wiekopomne dzieło pozostanie w Pyrlandii na stałe :)

 

Z deklaracją czekam do 10.09 - godz 9,30.

Później się wylogowuję z FA i jadę na najwspanialszą w świecie Astro-Imprezę bez tych szmat.

 

post-476-0-42406800-1441709673_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pyrson zapowiedzi ogacenie okien ;)

Te całe żabki/łapki niech w szynach zostawi !

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak napisałem, okienka gołe były.

Ignis - no to chyba Pyra z szyb będzie je ogołacał >:D  :D

 

I jak Dziewczyny - zrobicie zasłony ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma nożyczki krawieckie, to bym je wzięła, ale przyjeżdżam w piątek rano (nie wiem o której dokładnie) i mogę nie zdążyć.

Wysłane z Tapatalka

  • Like 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, mówisz że "...w nocy gdy ktoś nieopacznie zapali światło uniknie mięcha lecącego na granice widzialnego optycznie Universum   >:D  - światło będzie przebijało na czerwono..."  Przyjacielu! gdzie Ty kurka pracujesz, że lubisz taką atmosferę...... ;)  :D 

  • Like 1

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, mówisz że "...w nocy gdy ktoś nieopacznie zapali światło uniknie mięcha lecącego na granice widzialnego optycznie Universum   >:D  - światło będzie przebijało na czerwono..."  Przyjacielu! gdzie Ty kurka pracujesz, że lubisz taką atmosferę...... ;)  :D 

Czerwony jest astronomiczny, a że również ...... >:D

 

P.S. Darek a Ty tu nie sugeruj tylko jak na zlot nie jedziesz to pilnuj naszych granic coby nikogo nam w Zatomiu na stałe nie zakwaterowali ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, ONI wszyscy jak będą to w tranzycie na Niemcy, a jak zamieszkają to tylko na 2 - 3 dni i już ich ni ma. Tylko może... sm....... przykry zapach pozostać... :D

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, ONI wszyscy jak będą to w tranzycie na Niemcy, a jak zamieszkają to tylko na 2 - 3 dni i już ich ni ma. Tylko może... sm....... przykry zapach pozostać... :D

Trzymam cię za słowo. Pamiętaj, że jak jakiegoś znajdę po tym okresie to pierwszy będziesz szorował do wlkp robić czystkę.

 

JACEK: Nie stresuj się. Myślę, że dziewczyny ogarną temat świetlicowy.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)