Skocz do zawartości

Zaćmienie Księżyca 28.09.2015 - obserwacje w Szczecinie


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie dość że wczorajsza noc mnie dobiła to nie mam szans aby brać wolne w robocie bo w środę też muszę coś załatwić więc pozostanie mi czekanie na kolejne zaćmienie :(. Oczekuję od Kolegów pięknych fotek z tego zjawiska jak by pogoda była jak wczoraj to było by super miałem 0 chmur. 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się po północy tzn jutro o 1h w nocy.

Zapraszam wszystkich którzy mają czas być tak późno w nocy z nami i chęć obserwacji zaćmienia Księżyca.

Miejsce: Żelisławiec

01 Alien

02 roofer

03 Zielu

04 Pery

05 kamilsc

06 Krystian_koza

07 Kir-ke

Mało nas może ktoś jeszcze da radę?

I mapka dojazdowa

autostrada-S3

od Szczecina - Płonia-Stare Czarnowo-Glinna-Kartno=Żelisławiec

2015-09-24_230806.jpg.27f2338170db62faf3

 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde super byłoby popatrzeć przez nie :D, tylko moja synta nie ostrzy przy takich okularach (przynajmniej przy ES 18 2" nie ostrzyła). Macie może jakąś dodatkową przedłużkę w stylu -> http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/precyzyjny-adapter-zaciskowy-extender-orion-2-43mm,d3263.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie z innej beczki, przy starym forum gdy ktoś dodał odpowiedź w wątku obserwowanym, wyskakiwało powiadomienie u góry w postaci czerwonych cyferek że jest 4 czy 15 wpisów. Teraz nie mogę tego wyszukać.

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie z innej beczki, przy starym forum gdy ktoś dodał odpowiedź w wątku obserwowanym, wyskakiwało powiadomienie u góry w postaci czerwonych cyferek że jest 4 czy 15 wpisów. Teraz nie mogę tego wyszukać.

Daj to to do wątku technicznego. Sam nie mam pojęcia.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu awarii wehikuły zwanego samochodem, jestem zmuszony do odwołania swojego przybycia. Czego z całego serca żałuje i żywię nadzieje na to, iż następne tak spontaniczne spotkanie lokalne odbędzie się z moją obecnością

 

Pozdrawiam

Krystian

No szkoda.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu awarii wehikuły zwanego samochodem, jestem zmuszony do odwołania swojego przybycia. Czego z całego serca żałuje i żywię nadzieje na to, iż następne tak spontaniczne spotkanie lokalne odbędzie się z moją obecnością

 

Pozdrawiam

Krystian

Krystian a gdzie stacjonujesz ? Może Ciebie zgarnąć ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy załącznik mpeg4 zadziała, wtedy dopiszę tekst... OK., zadziałało, Forum ma sprawny silnik :-)

Poniżej animacja a raczej zestawienie 10 klatek z zaćmienia super Księżyca. Narzędzia to newton 8" F4 na EQ6 z barlowem 2x co dało ogniskową 1600mm, rejestrował Canon EOS 600D poprzez APT. Ekspozycje od 1/2000s do 3s co pozwala na konstruktywny wniosek, że Księżyc w pełni zaćmiony jest wiele tysięcy razy mniej jasny od tego zwykłego. Oko tego nie widzi, dostosowuje się.

ZAĆMIENIE SUPER KSIĘŻYCA wrz 2015 Szczecin.mp4

 

PS. Poproszę o wyjęcie mojego kwadratowo - sześciennego logo z tego kółka. Dziękuję, ParadoX.

Edytowane przez ParadoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)