Skocz do zawartości

Letni zlot FA w Bieszczadach?


lukost

Termin zlotu  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zlot w Bieszczadach powinien odbyć się w okolicy nowiu:

    • poprzedzajacego zlot zatomski
      15
    • kolejnego po zlocie zatomskim
      9


Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy jasność. W tej sytuacji zlot bieszczadzki mógłby się odbyć pod koniec sierpnia.

No ja bym był zdecydowanie za pt-nd 5-7 sierpnia! Termin na koniec września to niespełna miesiąc przed Zatomiem. Musimy zrobić tak by większość z nas pojawiło się na 3 zlotach...(mogli ogarnąć to czasowo i finansowo) urlopy, rodziny , finanse. To nie ma być alternatywa ani opcja  dla zlotu wrześniowo/październikowego w Zatomiu -  tak by chętni zostali te kilka dni do Perseidów czyli 12-13.08. Charakter zlotu i tak będzie swobodniejszy, w dzień turystyka w nocy obserwy/integracja. 

 

ps. Przecież wielu z nas ma dzieci w wieku szkolnym lub jak ja w gimnazjalnym. Trzeba zawieźć i odebrać pociechy. Zrobić wyprawki. Nawet przedszkola ruszają we wrześniu (muszę wyprawić drugą pociechę zapłacić ubezpieczenia) itp. Jak wy sobie wyobrażacie zlot 1 września???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja brzmi zatem:

 

 

1. Zlot Wiosenny 7-10 kwietnia 2016 Maraton Messiera

2.  Wakacyjny Zlot Południowy FA 4-7 sierpnia 2016 ( możliwością przedłużenia do 13.08 dla chętnych)

3. Zlot jesienny 29 września -2 października 2016

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem..ale charakter zlotu wakacyjnego ma być waśnie swobodny i rekreacyjny. Jeśli chodzi o moją osobę podejmuję się zorganizować zlot jak należy w terminie

5-7 sierpnia 2016 w przeciwnym razie ja odpadam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tylko dochodzi tu jeszcze jeden czynnik, o którym nie wspominasz, chociaż który się mocno narzuca w twoich sugestiach: z tego co piszesz, częścią twojego rytmu rocznego jest spędzanie paru dni/tygodni w sierpniu u rodziny na południu Polski. Dla Ciebie więc termin perseidowy (nazwijmy go tak umownie) jest naturalny i nie tylko nie koliduje z rytmem urlopu rodzinnego, ale wręcz doskonale się weń wpisuje. Żadnych negocjacji z rodziną, żadnej dodatkowej dalekiej jazdy.

W przypadku większości osób albo będzie to decyzja "jechać na urlop w Bieszczady z rodziną", albo "ucieknę sobie na kilka dni na koniec wakacji". Co brzmi prawdopodobniej? Wydaje mi się, że ta druga opcja.

 

Jeśli chodzi o mnie, to przyznam, że mi znacznie łatwiej byłoby się wyrwać choćby na trzeci zlot, nawet w okolicy rozpoczęcia roku szkolnego, niż w środku własnego urlopu, który zazwyczaj biorę w 1. połowie sierpnia, ale spędzam z rodziną. Pewnie raz na parę lat ta formuła by się u mnie sprawdziła, ale z pewnością nie jako cykliczna impreza.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tylko dochodzi tu jeszcze jeden czynnik, o którym nie wspominasz, chociaż który się mocno narzuca w twoich sugestiach: z tego co piszesz, częścią twojego rytmu rocznego jest spędzanie paru dni/tygodni w sierpniu u rodziny na południu Polski. Dla Ciebie więc termin perseidowy (nazwijmy go tak umownie) jest naturalny i nie tylko nie koliduje z rytmem urlopu rodzinnego, ale wręcz doskonale się weń wpisuje. Żadnych negocjacji z rodziną, żadnej dodatkowej dalekiej jazdy.

Powiem wprost nie mylisz się Marku!

Ale o ile zauważyłem chcecie przyjechać na zlot już zorganizowany dokładnie tak jak do Zatomia. Jak pisałem zrobię imprezę solidnie, nie przestrasza mnie odległość, nowe miejsce i ludzie.  Wszystko będzie dopięte jak w Zatomiu.

Gdy już będę miał listę deklarujących osobiście  zajmę się:  negocjacją pokoi i wyżywienia, zbieraniem  pieniędzy.  Organizowaniem atrakcji ubezpieczeniem imprezy itp.

Chyba że zrobicie coś na wzór Astromaniaka ?każdy sobie rzepkę skrobie (ale to już nie będzie oficjalnym zlotem forum)

Dlatego zapytałem się Łukasza czy podejmie się organizacji.

FA to moje dziecko a zloty słyną już z renomy. Dopilnować organizacji musi ktoś odpowiedzialny, minimum członek Rady.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie (2016) roku nów wypada na początku miesiąca i ciężko to wszystko pogodzić. Ale jakby na to nie patrzeć, to jeśli chcemy jesienne zatomskie zloty robić we wrześniu, to w 3/4 przypadków zlot jesienny i zlot letni będą od siebie oddalone o miesiąc. Siłą rzeczy dla wielu zloty te będą konkurencyjne i będzie trzeba wybierać. Ja nie muszę, bo podobnie jak napisał Marek - o ile urwać się na koniec wakacji z pewnym bólem bym dał radę, to zmieniać wakacyjnego cyklu rodzinnego na razie nie zamierzam. Poza tym - Bieszczady są piękne jesienią, zarówno w dzień jak i (długą) nocą.

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Jak pisałem zrobię imprezę solidnie, (...).  Wszystko będzie dopięte jak w Zatomiu.

Gdy już będę miał listę deklarujących osobiście  zajmę się:  negocjacją pokoi i wyżywienia, zbieraniem  pieniędzy.  Organizowaniem atrakcji ubezpieczeniem imprezy itp.

Chyba że zrobicie coś na wzór Astromaniaka ?każdy sobie rzepkę skrobie (ale to już nie będzie oficjalnym zlotem forum)

Dlatego zapytałem się Łukasza czy podejmie się organizacji. (...)

W takim układzie nie podejmuję się organizacji, bo mam nieco inną wizję tego, jak taki bieszczadzki zlocik powinien wyglądać i kiedy się odbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zatomia mam bliżej niż w Bieszczady jednak wiosną i jesienią termin mi nie plasuje. Więc taki letni w Bieszczadach jest do pomyślenia. Pozdrawiam.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po raz kolejny nie udało się jechać do Zatomia ze względu na chorendalne ceny paliwa,

O ile mnie moja skleroza nie myli to gdy byłeś ostatnim razem - paliwko było o około 1 Zeta droższe niż obecnie ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatom i Bieszczady mają nie konkurować ze sobą ale myślę że nie do końca da się tego uniknąć. Pewna część osób pewnie zrezygnuje z jesiennego Zatomia na rzecz Bieszczad. 

Lecz jeśli nawet w Zatomiu ubyłoby przez to 10-15 osób czy ujmie to coś na prestiżu imprezy? Myślę, że nie. A zlot w Bieszczadach umożliwiłby poczucie smaku zlotowego wielu osobom które mają małe szanse na wybranie się do Zatomia. 

 

Jednak z terminem nigdy się wszystkim nie dogodzi. Ja do Bieszczad mam ciut dalej niż do Zatomia, ale chętnie bym się wybrał właśnie na południe. W Bieszczadach jeszcze nie byłem a że z rodziną lubimy chodzić po górach, to taka lokalizacja to duży plus. Jednak termin jaki wypada czyli początek sierpnia, jest dla mnie nieosiągalny ze względu na żniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo że mogę się dostosować wolał bym też termin jesienny (wrzesień-październik). Do Zatomia mam bardzo daleko a w bieszczady 1.5-2 godzinki no i będąc już tam chciałbym skorzystać jak najdłużej z ciemnego bieszczadzkiego nieba co w sierpniu jest ograniczone.

 

Też mi się wydaje że nie da się uniknąć konkurencyjności imprezy, natomiast wspaniałe było by to że będzie można w takim zlocie FA uczestniczyć a nie tylko obchodzić się smakiem i patrzeć z pozazdroszczeniem na relacje kolegów którzy bywają w Zatomiu.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że z założenia będzie to inny zlot niż zatomskie. Chyba, że Robert wejdzie w temat ze znaną nam ambicją, to będzie kopia Zatomia. Tak czy inaczej, po przemyśleniu sprawy uważam, że połączenie zlotu z wakacjami rodzinnymi to karkołomna sprawa i podziwiam tych, którzy to realizują. Oby tylko te zloty nie były przysłowiowym strzałem w stopę.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że niema co dywagować nad słusznością...

Wszystko zweryfikują chętni, którzy dokonają wpłat.

Popatrzcie na zatomskie listy przedzlotowe, jest dokładnie to samo. Walka o Pyrlandię, + 3 osoby itp. a weryfikuje wszystko życie.

Uważam, że dla tych, którzy mają bliżej, którzy planowali letni wypoczynek w Bieszczadach, spotkanie się w forumowym gronie będzie bezcenną atrakcją - jak każde takie zresztą.

Proponuję tak jak to zostało zaczęte, zapisywać się i ewentualnie w osobnym wątku ustalać miejsce i mniej więcej program.

Resztę jak w drugim zdaniu - zweryfikują wpłaty :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro termin zlotu bieszczadzkiego został przesądzony,  to zadeklaruję tylko, że podczas moich późnoletnich i jesiennych bytności w Bieszczadach służę userom FA wszelką pomocą - chętnie udostępnię sprzęt do luknięcia w niebo, zorganizuję pokaz nieba dla dzieciaków (i nie tylko) czy zweryfikuję komuś miejscówkę pod kątem warunków obserwacyjnych.

Każdorazowo dam znać na forum (z wyprzedzeniem) o planowanym wyjeździe w ten rejon.

Z mojej strony to tyle w tym temacie.  

PS O ile pogoda dopisze, to jadę w okolicy najbliższego, październikowego nowiu.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)