Skocz do zawartości

Oręż do walki z LP (Astrofotografia)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w szoku nie spodziewałem się, że pod moim domem mam  tak bardzo zaświnione niebo!

W wizualu mam zasięg do 5magnitudo ale na fotkach długoczasowych wychodzi prawdziwe zło:

Dołączona grafika

To jest krop bez obróbki (Quintet Stefana jeszcze bez korektora comy) z 5 minut 150/750 ISO 800

Wychodzi na to, że aby focić bez drastycznej utraty detalu muszę użyć czasów 2-3minut!

To się mija z celem. na CGEMie można pociągnąć grubo  ponad 10 minut z guidingiem..jak więc wykorzystać możliwości sprzętu do walki z LP?

Wczoraj radzono mi na czacie UHC-sa. Dlatego wystawiłem stosowne ogłoszenie na forach....

Mam UB 2" czy mogę go wykorzystać z Newtonem f5?

Poradziłem sobie z wieloma rzeczami ale to dziadostwo jest nie do przeskoczenia  :(

Jak wy walczycie z LP na terenach podmiejskich?

Jeśli polegnę wystawię cały sprzęt foto na giełdę! :(

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław -ja mam takich klatek narobionych 40 szt i mógłbym zrównoważyć szumy ilością. Dominanta to nie problem. Ale problem jest w LP. Jego ilość mnie zabija! Tracę masakrycznie detal.

Gdzieś widziałem fotkę Szymka Ozimka tego obiektu (chyba na Maniaku)  Canonem 450D  przy tej ilości klatek przy czasach mniej niż 5minut. Był tam Deer Lick z strukturą ramion i wyraźne galaktyki Kwintetu

A tu jest nie przymierzając kaszana!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Neodyma/SW LPF, które są najjaśniejsze i pomagają tylko trochę po Astronomik CLS, Baader UHC-S i węższego Lumicona:

http://www.nauka.rk.edu.pl/site_media/resources/nauka.rk.edu.pl/images/filtry-compare.jpg

http://www.nauka.rk.edu.pl/site_media/resources/nauka.rk.edu.pl/images/test_filtrow_alp.jpg

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z ISO 400  i Canonem ? (ktoś poruszył sprawę na Maniaku) Czy używając tej czułości jestem w stanie zmniejszyć szumy o połowę?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału zaświetlenia do poziomu sygnału celu się nie zmieni, bo ISO/Gain selektywnie nie działają ;) Z mniejszym ISO/Gain będzie większy SNR klatki (poziom sygnału do szumu), z tym że sygnałem u ciebie jest także zaświetlenie.

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiąg i LP mam podobne do tego, co u Ignisa - ratowałem się UHC-Sem i IDAS LPS-P2. Ciemnego nieba nie zastąpią, ale poprawa jest bardzo wyraźna.

O ile UHC-S trochę mnie drażnił fioletowym zafarbem, tak z IDASa jestem więcej niż zadowolony. Astronomic CLS (o którym wspomniał Rik) też wygląda ciekawie.

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)