Skocz do zawartości
kapral

Moja Fotka i pytania...

Rekomendowane odpowiedzi

Można się pobawić poziomami.

Workspace02.png

Wtedy nam się histogram ładnie pod prostuje i sygnał nie zostanie jeszcze obcięty. To trzeba robić z wyczuciem nie ma co przesadzać i tak środek jest jaśniejszy od obszarów zewnętrznych galaktyki i tak powinno zostać. Równanie jasności obszarów zewnętrznych do jasności środka zakłamuje rzeczywistość. (to tylko mój punkt widzenia)

Workspace03.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

22.12.2016r mieliśmy ładną noc :-)

M45 8x8min ISO800 (+dark i bias) po obróbce z tutorialem wyszło tak:

M45Fits.jpg

A bez tutoriala i metodą "na czuja" wyszło tak:

M45.jpg

Teraz muszę spróbować kolejnego programu z tutkiem i kolejnego i kolejnego żeby na końcu połączyć wszystko razem :)

Dziś będzie piękna noc wg meteo.pl więc muszę strzelić w okolice zenitu żeby takiej aberracji nie było ;) ....

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Jacku :). Ustawienie korektora, kolimacja i ostrość do poprawy - wiem, poprawiam przed każdą sesją. Obróbka - jak już pisałem próbuję z tutkami i równolegle "na czuja" samemu. To hobby które ma sprawiać przyjemność i w takim zestawieniu daje. Małymi kroczkami ale do przodu :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazłem kilka wolnych chwil dla siebie i podzielę się kolejnymi próbami obróbki po tutkach. Przypominam że mam Nikona niemodyfikowanego...

Fotka ta co wyżej:

m45_tut.jpg

Mam nadzieję, że idę w dobrym kierunku ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poprzednia wersja była lepsza, tu tło jest wycięte praktycznie z całą mgławicą. A całe zdjęcie jest właściwie bez koloru.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli znów popełniłem ten sam błąd - obciąłem za mocno histogram :(. Będę dalej ćwiczył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znów trochę pomęczyłem i zapodam fotkę po kolejnych próbach połączenia wiedzy z tutków i mojego "bez"talentu w obróbce :

M45A_tlo.jpg

Coś w końcu mi wyjdzie bo poprawę myślę, że widać :). Gdyby tego czasu wolnego człowiek miał więcej :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maciek - Ta była najlepszą bazą do delikatnej kosmetyki, moim skromnym zdankiem oczywiście.

M45.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

30.12.2016r.... uparłem się żeby zmarznąć ;) , więc zacząłem łapać M33 (bo ją lubię i ma spore rozmiary.,..... a nie kłamiąc mam do D...^%$...Y niebo a ona akurat blisko zenitu była :)) ). Niestety zabrakło cierpliwości na darki itd...  :(... Mam zatem same lighty -> 2godziny i 48minut po 8min na ISO 400...

To moja fotka którą ponaciągałem żeby wyciągnąć M'kę (tutki - tyle co pamiętałem, czyli niewiele):

Przed.jpg

A ta fotka jest po korepetycjach - tylko praca na warstwach:

po.jpg

Dodany filtr ostrości - na prawdę delikatnie.

Tu troszkę krzywa w górę:

PoKorkach.jpg

Mam nadzieję, że postępy nadal będą widoczne :).

( Chciałbym podziękować Szymkowi za korki, chęci, cierpliwość i czas ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maciej, na twoim monitorze nie było tego widać ale jest tam zdecydowanie za dużo zieleni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maciek - coś łezki gwiazdkowe Ci wyszły... W poprzedniej tak nie było widać...
Automatyczny balans kolorów i troszkę dodanie po tym zabiegu żółtego i czerwonego. Zieleń dominowała :(

Mac.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, szdom1 napisał:

Porównaj sobie.

.....

Szymku, Jacku, jak będę takim wyjadaczem ja Wy to na pewno będą ładniejsze fotki ;) . Teraz cieszę się z postępów - na nagrody przyjdzie czas :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maciej w przypadku fotki, którą Jacek wstawił to było tylko jedno kliknięcie i przesunięcie dwóch suwaczków. Efekt - oceń sam. Więc chyba warto zapamiętać co trzeba zrobić jeżeli fota wchodzi w zieleń. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na komórce widzę zieleń.  Na monitorze już nie ...? Coś nie tak z lapkiem jest w takim razie . Muszę sprawdzić 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie - to co Szymek napisał - jeden przycisk - Automatyczny balans kolorów. Co to ma z wyjadaczem wspólnego. Maciek - Zawsze przecież najpierw się na to patrzy....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, kapral napisał:

Cholercia..... Blush....

No ! Jest różnica w porównaniu z pierwotna zielenią? :) Ile ruchów zrobiłeś aby zbalansować? Nie jeden? :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem się tylko podzielić moją fotką. Pierwsze światło z gwiazdozbioru Oriona :) , Iso 800 8minX10 lighty, 5xdark, 20xbias :

1.thumb.jpg.a72c3a41fe51ebf522261cc59aef1192.jpg

Mały crop. Nie jest to może najwyższa półka astrofotografii :)) ale ile przyjemności i satysfakcji po mojej "sercowej przerwie" daje mi moje hobby to trudno powiedzieć. Muszę przyznać, że obserwatorium w postaci kopuły daje niesamowicie dużą ochronę przed porywami wiatru które w poniedziałek dawały o sobie całkiem wyraźnie znać.

Materiału jest co prawda tylko 120min i strasznie już Łysy dawał ale w stellarium sobie już sprawdziłem , że za 2 tygodnie jak pogoda pozwoli będzie można w nocy 3-4h materiału zebrać. Może wtedy będzie lepiej :)). Na pewno będzie więcej materiału do ćwiczenia obróbki ;).

OTA GSO 10" i Nikon d5100...

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No filtry też muszę przećwiczyć :)). Najważniejsze, że sezon na długie noce rozpoczęty. Teraz tylko załatwić pogodę trzeba koledzy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Maciej,  kadr na który tyle czekałeś. Gratulacje,  widzę że przy twoim LP IDAS daje radę 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta