Skocz do zawartości

Teleskop dla początkującego.


Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałbym kupić teleskop dla początkującego, mam 600 złotych do wydania. Za tą cenę kupię coś w miarę dobrego czy mam sobie wybić ten pomysł z głowy? 

Przejdę może do informacji... 

Mieszkam w małym mieście (30 tys. mieszkańców) które jest zaświetlone lampami lecz nie jest ich bardzo dużo.  Obserwacje mam zamiar prowadzić na tarasie ew. na podwórku. Chciałbym obserwować planety naszego układu słonecznego, księżyce Jowisza oraz o ile teleskop mi na to pozwoli "głęboki kosmos". 

 

 

Edytowane przez Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś na forum jest znany i ma dużo postów, to nie ma co się bać, że zakupisz trefny sprzęt. W takich przypadkach, można śmiało w ślepo brać okulary i teleskopy. Dlaczego? A no temu, że nasza społeczność jest nieduża i bez problemu można namierzać oszustów. To coś jak kupowanie od "dalszej rodziny". :) 

Ja rok temu zakupiłem syntę. Tu ryzykowałem bo kupiłem od człowieka, który miał raptem kilka postów - i to tylko po to, aby coś sprzedać. Mimo ryzyka, synta była w takim stanie jaki został opisany - sprawuje się elegancko :D 

Pozdrawiam! ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj kilka stówek i kup Mak-a102 , a może w międzyczasie natkniesz się na ofertę np używanego Mak-a127 . Lepiej się wstrzymać 3 miesiące i dozbierać na sprzęt który spełni Twoje oczekiwania , niż kupować badziewie które poza księżycem pokaże niewiele albo nic .

Synta 10`` Super Plossl 25 i 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się na naszej giełdzie Synta 8 za 600 zł.,a to już przyzwoity teleskop.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)