Skocz do zawartości

Olsztyn - spotkania obserwacyjne.


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś problem jest z wstawianiem zdjęć ze Zdjęć Googla 

Wrzucę bezpośrednio

Pierwsze zdjęcie zrobione z miejscówki 45km na południe od Olsztyna, zaświetlenie w kierunkach SE, S i SW niewielkie, na N spore, jednak miejsce super jak dla mnie.

Można by je wykorzystać jeśli mielibyście chęć tyle jechać, ja co prawda patrzę na zaświetlenie pod kątem foto. Natomiast do czystych obserwacji nie trzeba jechać aż tam, bliżej też coś by się znalazło.

 

Kolejne zdjęcia zrobione pod granicą - okolice Gołdapii, oraz pod Myszyńcem.

Jeśli będzie szansa na pogodę na pewno będę jechał łapać Geminidy na noc z 13 na 14 grudnia, można się dołączyć.

Nocka.jpg

Labedz Siril 1 OK.jpg

M31-RGB-session_1-1-lpc-cbg-csc-SC-SC-St_1-Edit.jpg

Lobody dol 2-Edit-Edit.jpg

_NZ63643-Edit.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marun napisał:

Pierwsze zdjęcie zrobione z miejscówki 45km na południe od Olsztyna, zaświetlenie w kierunkach SE, S i SW niewielkie, na N spore, jednak miejsce super jak dla mnie.

Hey, podasz namiary na to miejsce ?

Nawet nie ma kiedy podjechać w taką pogodę.. 

Zdjęcia świetne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety pogoda chyba nie dopisze, szkoda. Choć jeszcze liczę na poprawę.

A miejsce to okolice starego poligonu Muszaki - jest tam kilka miejscówek, dokładną lokalizację można będzie poznać przy okazji wspólnego wypadu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Fotki z ostatniego nowiu który spędziłem pod Tatrami i w Bieszczadach.

Pogoda nie rozpieszczała, ale coś tam udało się zrobić.

Ostatni sensowny majowy nów jeśli chodzi o fotografowanie Drogi Mlecznej raczej w swojskich okolicach spędzę.

Jeśli ktoś będzie miał chęć i pogoda dopisze, zapraszam.

371544330_lapszanka1.thumb.jpg.5f0ecca665a16abdb6c441ee86f65a7d.jpg

Lapszanka 35 1.jpg

Lutowiska samochody 20 1.jpg

Edytowane przez Marun
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Jakiś plan na Perseidy ?
Maksimum w noc z 12 na 13 sierpnia, jednak przy sprzyjającej pogodzie warto popatrzeć w górę przed i po tej nocy. Może ich lecieć nawet około 110 na godzinę więc warto głowę zadrzeć do góry, a nie tylko pod nogi ze spuszczoną głową się wpatrywać ?
A że księżyc zachodził będzie dość wcześnie to szansa na pomyślenie życzenia będzie spora ?
Jeśli ktoś miałby chęć to zapraszam na wspólne gapienie się w niebo w całkiem ciemnym miejscu na Warmii, znam kilka takich.
 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim fajnym krajobrazowo miejscu pod samą granicą, jednak kierunki nie za bardzo, duże zaświetlenie od Bartoszyc a mleko akurat będzie w tym kierunku i się waham mocno.

Padnie chyba na okolice na SE od Olsztyna, tam jest dość ciemno prócz kierunku na N a to akurat najmniej atrakcyjny w tej chwili kierunek, więc hmmmmm ciężko się zdecydować co ważniejsze, ciemne niebo czy super krajobraz ale z light pollution. Podpowiedzcie coś, będzie na kogo zwalić ?

A to kadry z wypadu w tamte okolice pod granicę, było super, takie tam klimaty są.

_NZ60889.thumb.jpg.08f59cb81de2a5216949837ac3477fcd.jpg

_NZ60921-HDR-Pano.thumb.jpg.f549ae54ad15c4b080253028e016721e.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj licząc na pogodne niebo skoczyłem w swoje ciemne miejsce, dotarłem po 21, niebko niezłe, rozstawiłem SWSA skierowałem w kierunku Łabędzia i niech się foci.

Zacząłem rozstawiać drugi zestaw, a może jakieś Perseidy się załapią na szeroko.

I co ?

Ano podniosła się okrutna mgła i po zawodach, nie miała zamiaru odejść a taka że konia by udusiła.

Jest tam w kierunku Giżycka jakieś miejsce w miarę ciemne, a najważniejsze żeby małe szanse na mgłę były ? Dziś niestety przewiduję podobne akcje z tą paskudą.

Jest co prawda w okolicy miejsce z dużo mniejszą możliwością zamgławienia, jednak niestety trochę świeci wokół.

Do Stiopy zadzwonię, może będzie miał jakiś pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać miejsc choć kilkanaście metrów wyżej niż okolica. To dużo daje jeśli chodzi o mgłę.

Może coś w okolicy miejscowości Zyndaki? Kiedyś tam jeździłem wieczorami i było dosyć zacnie. Nie wiem jak teraz.

To już niestety zajęte: https://www.google.com/maps/place/Wiatrak+Zyndaki/@53.9037448,21.1650963,461m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x46e2157f91e5f627:0xb6ce0174b1077a96!8m2!3d53.9044275!4d21.166768

Edytowane przez piotrkusiu

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem po nocy pod gwiazdami, a w sumie pod chmurwami, kilka zdjęć zrobiłem w przerwach w pełnym zachmurzeniu.

Nie chce mi się obrabiać tego bardziej, widać co się u góry działo. Jednak kilka Perseidów się zarejestrowało, a noc w sumie fajna była.

 

_N757728-Edit.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z nocy poprzedzającej maksimum Perseidów zrobione pośród mgły moim skromnym sprzętem obrobione ze skromnymi umiejętnościami. Ważne że jest, może kiedyś będzie lepiej ?
Pętla Łabędzia.
Stack 30x120s f/2,8 ISO 800 + darki, biasy, flaty,
Nikon D7100 mod + Tamron 70-200 G2 na 200mm na SWSA
 

Labedz 11.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nocy Perseidów.
Najlepszy kadr z niewielu które miały jakiś sens. Mocny crop.
Nikon D750 + Tamron 15-30 na 15mm 117s, f/3,5 ISO 800 postawione na SWSA.
Są zrobione lepsze jego zdjęcia, ale i tak jestem zadowolony.
Noc była piękna.
 

_N757728.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cóż, przysiadałem już dwa razy do obróbki tego co pozostało dobre do stackowania ze wszystkich klatek...  Pierwszy raz zapomniałem zapisać projekt i 2 h obróbki poszły w las, a drugi był wczoraj ale nic z tego nie wyszło fajnego bo już zasypiałem... Zastanawiam się czy nie spróbować jeszcze do tego dozbierać parę godzin co na pewno jest wskazane. Jak skleje to co mam, to wrzucę. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Korzystając z nowiu pierwsze dwa tygodnie października spędziłem w Bieszczadach pod tym chyba najciemniejszym polskim niebem.

Jak się okazało decyzja była słuszna, pogoda dopisała. Było intensywnie, bardzo intensywnie, całe noce focenia, dnie przeplatane spaniem, trochę fotografowaniem krajobrazów, łażeniem tu i tam.

Poniżej kilka fotek tam poczynionych.

1.

Nikon Z6 nie modowany + Nikkor Z 20mm na SWSA

góra 4 poziome panele + 1 na dół

15x120s f/2.8 ISO1600 na każdy panel, dół tak samo

2.

Nikon Z6 nie modowany + Nikkor Z 20mm na SWSA

góra 15x180s f/2.8 ISO1600

dół 4x180x f/2.8 ISO1600

3.

Nikon Z6 nie modowany + Nikkor Z 20mm na SWSA albo Genie Mini (pogubiłem się)

góra 14x240s f/2.8 ISO1600

dół 4x30s f/2.8 ISO800

 

Coś tam jeszcze obrabiam.

 

Mleko_Tarnawa_1_Z6-RGB-session_1-2-St-Edit 6.jpg

Mleko_Kozy_1_3 Z6.jpg

Orion Wyznianska 2 Z6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)