Skocz do zawartości

Wtyczki DC z blokadą


lynx79

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu szukam wtyczek DC z blokadą do mojego CGEM. 

W polskich sklepach w zasadzie brak, a jak są to po zbójeckich cenach ~30 zł za sztukę. Kolejna sprawa - są 2 rodzaje. Jeden to 2.1 mm a drugi 2.5mm. Które będą dobre?

W różnych tematach pojawiał się rozmiar 2.1, ale też znalazłem 2.5. Które brać i gdzie? Nie chcę przepłacać. Może zna ktoś jakąś aukcję na Allegro bądź coś podobnego.

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zakupu szukam wtyczek DC z blokadą do mojego CGEM. 

W polskich sklepach w zasadzie brak, a jak są to po zbójeckich cenach ~30 zł za sztukę. Kolejna sprawa - są 2 rodzaje. Jeden to 2.1 mm a drugi 2.5mm. Które będą dobre?

W różnych tematach pojawiał się rozmiar 2.1, ale też znalazłem 2.5. Które brać i gdzie? Nie chcę przepłacać. Może zna ktoś jakąś aukcję na Allegro bądź coś podobnego.

2,1/5.5 i + masz w środku. http://www.ebay.pl/itm/4pcs-Lockable-DC-plug-5-5-2-1MM-with-nut-locking-DC-power-plug-/151016710265?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item23294c2079

W temacie pomyliłem i w jednym miejscu jest 2.5 http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2794-wtyk-zasilający-2155/

Edytowane przez JacekE
  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stąd moje wątpliwości, bo czytałem cały temat.
Na eBay nigdy nie robiłem zakupów - zwłaszcza, że towar pochodzi z Chin - jak wygląda procedura zamawiania i wysyłki?

I takie coś znalazłem (dostawa gratis?):

Wtyczka

Jak na Allegro :) Rejestracja wysyłka pieniążków przez PayPala i wszystko.

Wysyłka jest od nich bardzo szybka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że PayPal skasowałem pół roku temu, a karty wirtualne przejdą?

Można bez rejestracji?

A co za problem założyć na nowo - to bardzo przydatne ustrojstwo ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!, Sam mam kartę wirtualną założoną kilka lat temu akurat w BZ WBK za 5 zł, Płaciłem za kupiony na dalekim wschodzie dla córki telefon, płaciłem za całe mnóstwo klamotów elektronicznych (arduino, sprzęgiełka, silniki krokowe itp.) oraz okular ES4,7mm w jednym ze sklepów w USA - żadnych problemów wystarczyło wcześniej "doładować" wirtualną kartę odpowiednimi środkami, pamiętając o aktualnym kursie waluty i koszcie przewalutowania. Do zakupów w USA używałem także PayPal, nigdy nie było problemów.. Przesyłki za 2-3$ przychodziły po ok 2 tyg z darmową przesyłką ...

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produktów chińskich bym się nie bał, kiedyś kupowałem tak sprzęgło na ebayu, przyszło co prawda po 3 tygodniach (zgodnie z warunkami aukcji), ale wykonanie bez zarzutu.

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińszczyzny jako takiej się nie boję. Raczej nie mam zaufania do dostawców z drugiego końca świata :)
Pieniądze pójdą, a np wspomnianych wtyczek nie zobaczę.
Miałem cichą nadzieję, że ktoś widział te chińskie wtyczki gdzieś w Polsce.

Przy okazji - plus ma być w środku. Jak to sprawdzić? Mam zwykły zasilacz (z Astrokrak/Delta 12V/5A) i żeby zamontować wtyczkę, będę musiał starą odciąć. Będą jakieś kolory pod zewnętrzną izolacją czy jakimś przyrządem?

Edytowane przez lynx79

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińszczyzny jako takiej się nie boję. Raczej nie mam zaufania do dostawców z drugiego końca świata :)
Pieniądze pójdą, a np wspomnianych wtyczek nie zobaczę.

Przeczytaj mój zalinkowany watek do końca - od tego sprzedawcy wtyczki dotarły do mnie po 4 dniach :)
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2794-wtyk-zasilający-2155/

Edytowane przez JacekE

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pogody i zaczynam kombinować, czy da się te wtyki zaadoptować do mojego HEQ5 ? Może już ktoś robił coś takiego ? Latem gdy intensywnie używałem montażu dwa lub trzy razy zdarzyło mi się dotknąć kabel przy montażu i się rozłączył, a dzięki takiemu rozwiązaniu zapobiegnę podobnym wypadkom w przyszłość.

EDIT

I znalazłem coś podobnego :P

http://stargazerslounge.com/topic/172680-upgraded-power-socket-for-heq5-pro-cable-managment/

Edytowane przez kudi145

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotarła do mnie paczka z wtyczkami zamówionymi na eBay (link z darmową dostawą). Całość kosztowała mnie 20 zł. Paczka szła od 20.X Zamawiałem "na próbę". Były to moje pierwsze zakupy w Chinach.

Mam pytanie do znawców elektroniki. Jak sprawdzić, który kabel ma plus (z tego co się orientuję to musi być w środku). Jakim urządzeniem lub inną metodą - nie chciałbym usmażyć swojego CGEM'a

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lynx79 napisał:

Czy takie urządzenie będzie posiadał elektryk, czy też raczej szukać w specjalistycznych serwisach?

Każdy mernik za 20 zł to potrafi.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk na pewno będzie posiadał, a i zainwestować te 15-20 zł też warto, może się jeszcze kiedyś przydać. Takie multimetry zazwyczaj są bardzo podobne - http://allegro.pl/miernik-cyfrowy-uniwersalny-dt9205a-i5441999141.html . Żeby zmierzyć napięcie zasilania montażu, podłączasz czarny kabel do gniazdka COM, czerwony do oznaczonego jako V i przestawiasz na zakres 20V --- (napięcie stałe, nie zmienne ~ ) . I podłączasz do kabelków zasilacza. Jak pokaże 12V to znaczy, że czerwony podpiąłeś do plusa. Jak pokaże -12V, to znaczy, że czerwony podpiąłeś do minusa.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)