Skocz do zawartości

Dobra wiadomosc dla posiadaczy fitra Baader OIII 1.25"


FunkyKoval35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chyba kazdy kto ma filtr Baader OIII 8.5mm 1.25" wie, ze filtry te "produkuja" halo na jasniejszych gwiazdach. Dzis Baader oglosil, ze wszyscy ktorzy wysla do nich, lub oficjalnego dilera w danym kraju, zdjecie z tym efektem, oraz dowod platnosci dostana za darmo nowy filtr pozbawiony tego efektu.

Wiecej info(po niemecku): http://www.baader-planetarium.de/news/baader_news.htm

 

  • Like 1

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takich sytuacjach zastanawia mnie po co dowód zakupu/płatności.

Po prostu to taka kłoda pod nogi stosowana przez większość firm - naprawimy to co spartoliliśmy ale musisz udowodnić, że zakupiłeś. Kompletnie nielogiczne. Przecież akcje organizuje producent a filtra nie zrobili kosmici tylko Baader. Filtr tez nie spadł z nieba tylko w jakiś sposób został nabyty.

Wybaczcie, ale naprawdę tego nie rozumiem.

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takich sytuacjach zastanawia mnie po co dowód zakupu/płatności.

Po prostu to taka kłoda pod nogi stosowana przez większość firm - naprawimy to co spartoliliśmy ale musisz udowodnić, że zakupiłeś. Kompletnie nielogiczne. Przecież akcje organizuje producent a filtra nie zrobili kosmici tylko Baader. Filtr tez nie spadł z nieba tylko w jakiś sposób został nabyty.

Wybaczcie, ale naprawdę tego nie rozumiem.

A jak inaczej Baader ma miec pewnosc, ze ten ktos kto chce wymiany na nowy filtr faktycznie go kupil, czy nawet w ogole go ma? :)

Edytowane przez FunkyKoval35

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bo wymieniane sa filtry zakupione tylko w latach 2014 - 2015, wiec to tez jakos trzeba wykazac. Ogolnie, mysle ze nie ma co marudzic, bo do tej pory to moglismy tylko zwrocic po zakupie, albo z tym zyc :) Oczywiscie wiadomo ze Baader nie robi tego bo jest tak wspanialomyslny, tylko dlatego ze traci przez to ferelne OIII duzo klientow.

Edytowane przez FunkyKoval35

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to dotyczy filtrów z tym numerem seryjnym -> "BNr. # 245 8435". Tylko pytanie zasadnicze - czy to jest oznaczenie konkretnej partii filtrów OIII czy jest to numer katalogowy tego produktu i dotyczy wszystkich egzemplarzy?..

Mam taki filtr, z rynku wtórnego i nie mam dowodu zakupu.. nie wiem też jaki jest rok produkcji, więc chyba nie jest to dobra wiadomość dla mnie..

 

 

Edytowane przez lumpo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest rozwojowa.

Napisałem pod wskazany przez nich adres, że mam filtr 2'' zakupiony w 2012 roku w Astromaket.pl (załączyłem fakturę), który daje efekty jak poniżej:

 

EG3.jpg

 

i dostałem odpowiedź:

Dear customer,

thank you for your message. We confirm that your case qualifies for free of charge replacement.

Kindly please let us know your full shipping address,we will send the replacement filter as soon as possible.

 

If it is possible for you, we would be thankful if you could send the defective filter back to us for further evaluation after receipt of replacement.

 

Again, we apologize for the inconvenience caused.

Best regards,

 

Service Team / AB
BAADER PLANETARIUM GMBH

Edytowane przez jcbo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie - toż to Full Profeska postępowania z pokrzywdzonym nabywcą :) Jak Volkswagen niemal ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Mimo że od wspomnianej akcji minęło już dwa lata, postanowiłem napisać do Baader w sprawie mojego "felernego" filtra OIII 1,25". Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź z przeprosinami za zaistniałą sytuację oraz, co mnie bardzo ucieszyło , chęcią wymiany mimo że mój już nie miał gwarancji oraz nie posiadałem paragonu, na nowy pozbawiony efektu halo. Nie czekając w poniedziałek wysłałem felerny filtr do firmy, a w dniu wczorajszym Baader odesłał mi nowy. 

Firmie Baader należy się wielki szacunek za podejście do klienta, dzięki któremu w pierwszej kolejności będę sięgał po filtry czy inne dodatki właśnie tej firmy.

Rafał

  • Like 1

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kudi145 napisał:

Mimo że od wspomnianej akcji minęło już dwa lata, postanowiłem napisać do Baader w sprawie mojego "felernego" filtra OIII 1,25". Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź z przeprosinami za zaistniałą sytuację oraz, co mnie bardzo ucieszyło , chęcią wymiany mimo że mój już nie miał gwarancji oraz nie posiadałem paragonu, na nowy pozbawiony efektu halo. Nie czekając w poniedziałek wysłałem felerny filtr do firmy, a w dniu wczorajszym Baader odesłał mi nowy. 

Firmie Baader należy się wielki szacunek za podejście do klienta, dzięki któremu w pierwszej kolejności będę sięgał po filtry czy inne dodatki właśnie tej firmy.

Rafał

Na jaki adres wysłałeś koerspondencję? Też spróbuję, bo mam ten sam efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)