Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje ( Toruń, Bydgoszcz, okolice)


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacje i zloty się dawno skończyły, więc czas wrócić na miejscówkę, tym bardziej, że od jutra wraca pogoda, którą trzeba koniecznie wykorzystać. Ja optuję za nocką pt/sob ewentualnie sob/niedz z naciskiem na 1 termin. Księżyc powoli "przybiera" i po weekendzie zacznie się znów kaszana. Jeszcze będziemy się wzajemnie kontaktować, w wątku dam znać kiedy ostatecznie jedziemy, już każdego chętnego zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Mgła ostro dała się nam we znaki, ale udało się zaliczylić Komete 168P/Hergenrother, Neptuna i wiele klasyków. Mimo trudnych warunków miło było się spotkać, przypomnieć sobie jak wygląda niebo i pogadać. Wypad uważam za udany, do następnego razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jestem z Bydgoszczy i niedawno odkryłem ten wątek (dotychczas trzymałem się innego forum); chętnie podłączę się pod wspólne obserwacje jak tylko wróci pogoda  :). Jestem zmotoryzowany, dojazd do miejscówki nie stanowi problemu.

Pozdrawiam

SW MAK 127/1500, SW 102/500, Nikon Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że mamy kolejnego obserwatora. Jak tylko będzie pogoda i nie będzie Księżyca będziemy jechać. Mam nadzieję, że nastąpi to już w styczniowy nów. Jeżeli będziemy szykować się do wypadu będę informował w tym wątku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam na imię Tomek, chciałbym nawiązać kontakt z astroamatorami z Bydgoszczy. Chciałbym się spotkać, dowiedzieć się paru rzeczy,ewentualnie jak by była taka możliwość polookać przez Wasz sprzęt. Zamierzam w niedalekiej przyszłości kupić teleskop ale chcę żeby to był przemyślany zakup bo jakiś niecały rok temu niestety nie przemyślałem tego i zakupiony teleskop musiałem sprzedać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam zazdroszczę... ;) Ja będę miał możliwość gdzieś pojechać dopiero jak zrobię prawko i jakieś auto zakupię :-\ Mam nadzieję, że na jesienny zlot do Zatomia się załapie :D Bo nie ma to jak z ludźmi, których łączy wspólna pasja ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Rozważam wyjazd na miejscówkę dziś lub jutro, może wreszcie się uda wyskoczyć chociaż na 3 godzinki i polookać. Szkoda, bo mogliśmy jechać wczoraj, do 23 30 było czysto. Zobaczymy jak będzie z pogodą, ale prognozy są bardziej optymistyczne na niedzielna nocke póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do licha, z jakiegoś powodu nie otrzymałem żadnych powiadomień w tym wątku (pomimo, że mam zaznaczone śledzenie), w związku z czym nie wiedziałem o Waszym ostatnim spotkaniu  :'(. No cóż, może następnym razem. Wczoraj zrobiłem mały wypadzik z lornetką (na osiedlu, więc spore LP), oblookałem trochę eMek, ale czekam na jakąś okazję, żeby pojechać za miasto z teleskopem.

Pozdrawiam

SW MAK 127/1500, SW 102/500, Nikon Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.


Zauważyłem ten ciekawy wątek, od pewnego czasu, bodajże od roku przeglądam różnego rodzaju fora związane z astronomią, jestem zielony w te klocki jeżeli chodzi o wiedzę praktyczną. Widzę chyba największe zaangażowanie w tym regionie, od ilości wpisów w tym temacie po angaż naszych władz które tworzą w tym rejonie "małe obserwatoria". Mieszkam k. Tucholi w małej miejscowości (Śliwice/Śliwiczki), chciałbym się dowiedzieć czy w najbliższym czasie organizujecie zjazd. Widziałem też że wasza miejscówka "nr: 2" jest bodajże w Ludwichowie. Studiuję w Bydgoszczy także, nie ma problemu abym dołączył do was pomiędzy (Bydgoszczą a Toruniem), oczywiście jeśli nas przyjmiecie tzn.  mnie i moją dziewczynę.

Z całego serca polecam Śliwice do jakiegokolwiek zjazdu oczywiście także kilku dniowego, atrakcje. Począwszy od szczególnie ciemnych miejsc *(brak pobliskich miast) , z dość równym terenem, po liczne jeziora (Łoboda z ładnym zagospodarowaniem, Rezerwat przyrody Jezioro Piaseczno, Jezioro Brzeźno. Wiele gospodarstw agroturystycznych (wiele mogę polecić i to w cenach nie znaczących) , a także wyjazdy w kenelu psimi zaprzęgami czy też jazda konno przykładowo dana strona [glow=green,2,300]http://syberiada-adventure.blogspot.com/[/glow], Okoniny Nadjeziorne o których można pisać i pisać, a także jeśli najdzie taka potrzeba umożliwiamy nocleg : )  a wszystko w granicach 10km. Można też w Tucholi wypożyczyć kajaki i wypłynąć  http://www.kajakibory.pl/splyw.html, wyskoczyć na Paintball'a do Gostycyna, oddalonego od Tucholi kilka kilometrów.

Myślę, że uda mi się wciągnąć do całego grona fanatyków tego "sportu" , oraz zdobyć wiedzę na tyle dużą, abym mógł przekazywać ja dalej, chciałbym zobaczyć na własne oczy jak obchodzić się z sprzętem, oraz jak to wszystko wygląda. To wszystko przyda mi się przy kupnie pierwszego sprzętu.

Pozdrawiam

Bartek i Monika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem na forum nowy więc krótko o sobie. Sprzęt posiadam c8n, jak również 350/1500 na dobsonie z tym,że ten drugi trochę za długo stał w garażu i lustro odbijające trochę zaszło. Ostatnio zbyt wiele nie obserwowałem,no tak po prawdzie parę dobrych lat. Miałem kilka wyjść w tym czasie ale było ich nie wiele. A przyznam się bez bicia,że daleko nie mam, wystarczy wynieść sprzęt z pokoju na balkon. Balkon duży, niebo idealne, bo mieszkam pod Bydgoszczą we Wtelnie,no pod Wtelnem w takim dworku więc warunki mam doskonałe. W najlepszych latach obserwacyjnych byłem miłośnikiem galaktyk, z czyściłem blisko 500 moim c8n. Teraz zaczynam interesować się astrofoto,a z tego co zauważyłem są tu osoby robiące zdjęcia. Chętnie bym się spotkał i zobaczył tak z bliska co i jak. Jeżeli chodzi o obserwacje też chętnie popatrzę więc jeżeli szykuje się jakaś nocka na miejscówce piszcie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się pogoda ( wg. sat24.com ) .

Panowie wybiera się ktoś na miejscówkę ??

Ja z młodym ( Allano) mogę być max do 23.30 bo jutro ma szkołę ..... ale chyba warto bo dobra pogoda to u nas  ostatnio rzadkość !!

Pozdrowienia  :)

PS

Maciek rusz d... i przywieź Kubę  :D

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)