Skocz do zawartości

Warsztaty astrofotograficzne w Zatomiu


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja bardzo chętnie jeszcze muszę dogadać się co do terminu styczniowego a co do zabrania sprzętu no to tu mam mały kłopot bo jednak sprzęt swoje wymiary ma no i nie wiedział bym jak to ogarnąć aby bezpiecznie dotarło na miejsce i z powrotem ale z laptokiem to bym chętnie wpadł :)

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprzętu ani rusz ja tez ma go sporo. Dasz radę dużo tego nie ma. Jak będzie trzeba możesz dać mi coś do przewiezienia.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Informacyjnie:

1. Pokój numer 'Pablitusy' zarezerwowany - uprzedziłem o przyjeździe 8-10 osób, zaliczkę przeleję, rozliczać będziemy wszystko na miejscu i indywidualnie, bo p. Leszek będzie w Zatomiu podczas naszego pobytu, zapomniałem tylko zapytać o koszt na osobę ;-D Jutro to naprawię, bo ma tam problemy z zasięgiem i ciężko się jest dogadać.

2. Rozmawiałem też z p. Krysią o dokarmieniu Nas, proszę chętnych o deklaracje/informacje w tym wątku do 07.I. Tu też nie zorientowałem się z cenami, ale wiele wyższe od FA'wowych nie będą.

Ustalmy ostateczną liczbę chętnych na wyjazd i na wyżywienie a wtedy poruszę drażliwy temat kosztów i wrzucę tutaj info.

Termin zostaje tak jak to ustaliśmy w postach wyżej, czyli 15-17.I.

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, roofer napisał:

Informacyjnie:

1. Pokój numer 'Pablitusy' zarezerwowany - uprzedziłem o przyjeździe 8-10 osób, zaliczkę przeleję, rozliczać będziemy wszystko na miejscu i indywidualnie, bo p. Leszek będzie w Zatomiu podczas naszego pobytu, zapomniałem tylko zapytać o koszt na osobę ;-D Jutro to naprawię, bo ma tam problemy z zasięgiem i ciężko się jest dogadać.

2. Rozmawiałem też z p. Krysią o dokarmieniu Nas, proszę chętnych o deklaracje/informacje w tym wątku do 07.I. Tu też nie zorientowałem się z cenami, ale wiele wyższe od FA'wowych nie będą.

Ustalmy ostateczną liczbę chętnych na wyjazd i na wyżywienie a wtedy poruszę drażliwy temat kosztów i wrzucę tutaj info.

Termin zostaje tak jak to ustaliśmy w postach wyżej, czyli 15-17.I.

Dzięki Marek.

A więc deklarujemy już oficjalnie chęć przybycia maksymalna ilość osób to 10 z własnym sprzętem.

1 Alien

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albireo będzie?

A tak na poważnie, miało być, że astrofotograficzne warsztaty, ale pewnie nawet ośmiu się nie zbierze, więc ja nie mam nic przeciwko żeby dobić wizualowcami do pełnego pokoju, Zdzichu - co Ty na to? 

Pod warunkiem, że będzie Albireo ;-D 

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak pierwszeństwo maja astrofotografowie czas na zgłaszanie chęci udziału do 10 stycznia 2016. Po tym terminie jak nie będzie kompletu to nie ma sprawy.

Druga sprawa mamy zaklepany pokój 10 osobowy i tak pozostaje. Choć jak ktoś przyjedzie na własna rękę to tez może być - przecież nie zamkniemy bramy i pokoi.

Trzecia sprawa pokój 10 zakwaterują astrofotografowie aby wszyscy byli w jednym pomieszczeniu. A jak będą wolne miejsca to pozostali.

 

Marek, Jacek - pasuje?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, no tak, ale, skróćmy termin do 7.I. muszę jeszcze w razie czego żarcie ogarnąć i jeśli będzie więcej chętnych to nie widzę problemu żeby wsadzić ich do innego pokoju, tak jak pisałeś. 

Jeszcze tylko przypomnę, zastanówcie się na wyżywieniem. 

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niestety od 14 do 17 stycznia mam nocki. Jest szansa, że 16 już nie, ale okaże się to dopiero po 8 stycznia jak wrócę do pracy, więc ewentualnie zostaje mi ostatnia noc we własnym zakresie...

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kenny napisał:

Kurcze, niestety od 14 do 17 stycznia mam nocki. Jest szansa, że 16 już nie, ale okaże się to dopiero po 8 stycznia jak wrócę do pracy, więc ewentualnie zostaje mi ostatnia noc we własnym zakresie...

Bądź spokojny o tę noc ;-)

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów, mój udział ze względu na nieprzewidywalność zdarzeń w gospodarstwie jak zwykle jest niepewny. Dodatkowo moje słabe zdolności programowe co głównie wynika z nieznajomości angielskiego wykluczają mój udział w grupowym systemie nauki procesingu , bo zanim pojmę temat,- inni uczestnicy zanudzili by się na śmierć. Jeszcze innym ważnym problemem jest sprawa ustawienia mojego NEQ 6 na biegun. Działa skubaniec doskonale, ale mało precyzyjnie i każde ustawienie na obiekt wymaga synchronizacji. Przy jasnych i widocznych w teleskopie obiektach nie ma to większego znaczenia, ale jeśli trafi mi się ciemny obiekt lub taki który  "pojawi się" dopiero po obróbce to okazuje się że fociłem zupełnie co innego niż zamierzałem. Biorąc to pod uwagę, - nie mogę sobie pozwolić na okresowe zmiany pozycji obserwacji nie mówiąc już  o zdjęciu montażu ze piera. Inaczej pisząc jestem wyjazdowo udupiony do czasu, aż nie "rozpracuję" łatwej metody regulacji tego monta, a bawię się z nim już OD ROKU. Wiem że o takich rzeczach się nie powinno pisać, bo wstyd itd,itp, ale jak mam się tego nauczyć jeśli nie kumam wielu pojęć które w moim zakresie wiedzy oznaczają zupełnie odmienne sposoby rozwiązań? Jestem w stanie za pomocą lornetki i lasera wskazać sporo obiektów na niebie, nawet niewidocznych  mgławic czy galaktyk ale z GO TO jestem ślepy jak szczeniak.

Wracając więc do tematu głównego, dla mnie najlepszym rozwiązaniem była by seria "korepetycji" w miejscu zamieszkania, tym bardziej że mam do tego warunki i spokój.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wwaldek 1947 napisał:

Witam koleżanki i kolegów, mój udział ze względu na nieprzewidywalność zdarzeń w gospodarstwie jak zwykle jest niepewny. Dodatkowo moje słabe zdolności programowe co głównie wynika z nieznajomości angielskiego wykluczają mój udział w grupowym systemie nauki procesingu , bo zanim pojmę temat,- inni uczestnicy zanudzili by się na śmierć. Jeszcze innym ważnym problemem jest sprawa ustawienia mojego NEQ 6 na biegun. Działa skubaniec doskonale, ale mało precyzyjnie i każde ustawienie na obiekt wymaga synchronizacji. Przy jasnych i widocznych w teleskopie obiektach nie ma to większego znaczenia, ale jeśli trafi mi się ciemny obiekt lub taki który  "pojawi się" dopiero po obróbce to okazuje się że fociłem zupełnie co innego niż zamierzałem. Biorąc to pod uwagę, - nie mogę sobie pozwolić na okresowe zmiany pozycji obserwacji nie mówiąc już  o zdjęciu montażu ze piera. Inaczej pisząc jestem wyjazdowo udupiony do czasu, aż nie "rozpracuję" łatwej metody regulacji tego monta, a bawię się z nim już OD ROKU. Wiem że o takich rzeczach się nie powinno pisać, bo wstyd itd,itp, ale jak mam się tego nauczyć jeśli nie kumam wielu pojęć które w moim zakresie wiedzy oznaczają zupełnie odmienne sposoby rozwiązań? Jestem w stanie za pomocą lornetki i lasera wskazać sporo obiektów na niebie, nawet niewidocznych  mgławic czy galaktyk ale z GO TO jestem ślepy jak szczeniak.

Wracając więc do tematu głównego, dla mnie najlepszym rozwiązaniem była by seria "korepetycji" w miejscu zamieszkania, tym bardziej że mam do tego warunki i spokój.

Waldek właśnie od tego są warsztaty aby niektórych poprowadzić za rękę. I po to chciałbym Je zapoczątkować w naszej okolicy.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma warsztatów jest bardzo efektywna. Od lat spotykamy się na RODOS i z każdego spotkania wywożę tyle ńowej wiedzy że czasem zmieniam całkowicie sposób obróbki swoich zdjęc po takim spotkaniu. Poza tym obecność samych zainteresowanych bez przystawek i widzów zdecydowanie pozytywnie wpływa na działania. Jak ktoś przyjeżdża z własnym setupem to ma tyle do roboty, że nie pęta się bez celu po polu i nie przeszkadza innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie rezerwuję również miejsce ale w przypadku większej ilości chętnych ustąpię bo zbliża się wielkimi krokami termin wycieleń więc muszę być na miejscu. Zdzisiu, w razie czego liczę na korepetycje miejscowe bo Maciek ma wiele racji  z udziałem w takich akcjach "starych nowicjuszy" czy jak to ładnie określił greenhornów (też jestem miłośnikiem Jack-a London-a.) Będę obserwował temat i albo przyjadę, albo usunę się cicho i bez szemrania nawet już z Zatomia.  Prawdopodobnie moje kłopoty z tym montażem są banalnie proste i łatwe do usunięcia dla fachowca to tak jak dla mnie obrócić cielaka w łonie krowy by spowodować prawidłowy przebieg porodu. Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam a może na zlocie. Mogę zabrać.

Coś nie tak z literówką. Miałem na mysli, że jak potrzebujecie ekran to mogę Wam przesłać a na zlocie odbiorę. :5640dc6e20115_02Laugh:

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)